Spravodajstvo

Po stopách Harryho Pottera

03.11.2017 napísal dš

hp
Žiaci zo ZŠ Nábrežná, zo susednej ZŠ Radoľa a tiež z oravskej školy v Krušetnici tento školský rok spolu vycestovali do Veľkej Británie. Využili krásne počasie v októbri a vydali sa na cestu smer Londýn. Anglicko síce prvý deň vítalo cestovateľov svojim typickým počasím, ale netrvalo dlho a babie leto dorazilo i tam. Výlet začal prehliadkou  najzelenšej časti Londýna Greenwichu. Toto nádherné a tiché miesto v Londýne má svoje čaro nielen vďaka krásnemu kráľovskému parku, planetáriu, ale predovšetkým aj príležitosťou ocitnúť sa na mieste, ktoré rozdeľuje Zem na východnú a západnú – na nultom poludníku. Po presune vlakom do City of London si žiaci mali možnosť obzrieť známy dvíhací most Tower Bridge a pevnosť Tower of London, ktorá ukrýva kráľovské klenoty. Cestu ku katedrále St. Paul´s si skrátili jazdou jedným z londýnskych symbolov, double-decker autobusom.
Nasledujúci deň spoznávania začal návštevou neďalekého Windsoru a žiaci si stihli obzrieť aj Eton College akurát v čase, keď sa študenti vo frakoch zbiehali na vyučovanie. Eton College je slávna chlapčenská internátna škola, ktorú svojho času navštevovali okrem iných aj členovia kráľovskej rodiny, princ William a princ Harry. Dlho očakávaná prehliadka filmových štúdií Harryho Pottera – Warner Bros Studio Tour v Londýne splnila očakávania všetkých detí. Možnosť prechádzať sa po miestach, na ktorých Harry, Ron a Hermiona tvorili nezabudnuteľné čarodejnícke príbehy, vidieť sa v čarovnom zrkadle z Erisedu, stáť pod obrovskými hodinami, zažiť atmosféru legendárnej železničnej stanice s nástupišťom 9 a ¾, odfotiť sa na lietajúcej metle, zblízka vidieť vernú kópiu Hogwart School, to všetko zanechalo v srdciach žiakov nezabudnuteľný zážitok a prinieslo aj slzy šťastia.
Na potulkách Anglickom sa potom pokračovalo smerom na západ od Londýna do mestečka Bath, ktoré leží na rieke Avon a je známe svojimi rímskymi kúpeľmi. Týmto smerom sa nachádza aj neolitická pamiatka zapísaná do svetového dedičstva UNESCO – Stonhenge, ktorú nebolo možné len tak obísť :) 
Záver exkurzie patril opäť centru Londýna. Vidieť z blízka Westminster Abbey, Big Ben či Houses of Parliament je určite splneným snom každého návštevníka. Ani slovenskí žiaci si nenechali ujsť možnosť pozrieť si tieto pamiatky z výšky Londýnskeho oka. Vďaka krásnemu počasiu tak mali Londýn ako na dlani. So svojimi zážitkami sa žiaci mali možnosť podeliť s rodinami, v ktorých boli ubytovaní. Spoznali tak, ako funguje život v bežnej anglickej domácnosti i ako Briti bývajú. Mali možnosť precvičiť si svoje schopnosti komunikovať v anglickom jazyku a tieto skúsenosti a nadobudnuté zážitky ich budú sprevádzať ich životom ešte veľmi dlho. 
Za pútavé rozprávanie o Británii, londýnskych pamiatkách, za sprevádzanie vo veľkomeste, šťastný návrat a za tisíce bezpečných kilometrov ďakujeme celému tímu CK GAD TOURS
Mgr. Viera Hmírová

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - spoločné sväté spovede, rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

16.01.2018 napísal dš

zbierka

Únia žien opäť pomáhala

Tak, ako minulý rok, aj teraz, sa ženy z organizácie Únia žien Slovenska v Kys. Novom Meste rozhodli niekomu pomôcť. Veľa ľudí v seniorskom veku býva v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

Čítať ďalej…

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

projekty

Štyri projekty

Prehľad projektov, ktoré mestská knižnica zrealizovala v roku 2017

Čítať ďalej…