Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Po stopách Harryho Pottera

03.11.2017 napísal dš

hp
Žiaci zo ZŠ Nábrežná, zo susednej ZŠ Radoľa a tiež z oravskej školy v Krušetnici tento školský rok spolu vycestovali do Veľkej Británie. Využili krásne počasie v októbri a vydali sa na cestu smer Londýn. Anglicko síce prvý deň vítalo cestovateľov svojim typickým počasím, ale netrvalo dlho a babie leto dorazilo i tam. Výlet začal prehliadkou  najzelenšej časti Londýna Greenwichu. Toto nádherné a tiché miesto v Londýne má svoje čaro nielen vďaka krásnemu kráľovskému parku, planetáriu, ale predovšetkým aj príležitosťou ocitnúť sa na mieste, ktoré rozdeľuje Zem na východnú a západnú – na nultom poludníku. Po presune vlakom do City of London si žiaci mali možnosť obzrieť známy dvíhací most Tower Bridge a pevnosť Tower of London, ktorá ukrýva kráľovské klenoty. Cestu ku katedrále St. Paul´s si skrátili jazdou jedným z londýnskych symbolov, double-decker autobusom.
Nasledujúci deň spoznávania začal návštevou neďalekého Windsoru a žiaci si stihli obzrieť aj Eton College akurát v čase, keď sa študenti vo frakoch zbiehali na vyučovanie. Eton College je slávna chlapčenská internátna škola, ktorú svojho času navštevovali okrem iných aj členovia kráľovskej rodiny, princ William a princ Harry. Dlho očakávaná prehliadka filmových štúdií Harryho Pottera – Warner Bros Studio Tour v Londýne splnila očakávania všetkých detí. Možnosť prechádzať sa po miestach, na ktorých Harry, Ron a Hermiona tvorili nezabudnuteľné čarodejnícke príbehy, vidieť sa v čarovnom zrkadle z Erisedu, stáť pod obrovskými hodinami, zažiť atmosféru legendárnej železničnej stanice s nástupišťom 9 a ¾, odfotiť sa na lietajúcej metle, zblízka vidieť vernú kópiu Hogwart School, to všetko zanechalo v srdciach žiakov nezabudnuteľný zážitok a prinieslo aj slzy šťastia.
Na potulkách Anglickom sa potom pokračovalo smerom na západ od Londýna do mestečka Bath, ktoré leží na rieke Avon a je známe svojimi rímskymi kúpeľmi. Týmto smerom sa nachádza aj neolitická pamiatka zapísaná do svetového dedičstva UNESCO – Stonhenge, ktorú nebolo možné len tak obísť :) 
Záver exkurzie patril opäť centru Londýna. Vidieť z blízka Westminster Abbey, Big Ben či Houses of Parliament je určite splneným snom každého návštevníka. Ani slovenskí žiaci si nenechali ujsť možnosť pozrieť si tieto pamiatky z výšky Londýnskeho oka. Vďaka krásnemu počasiu tak mali Londýn ako na dlani. So svojimi zážitkami sa žiaci mali možnosť podeliť s rodinami, v ktorých boli ubytovaní. Spoznali tak, ako funguje život v bežnej anglickej domácnosti i ako Briti bývajú. Mali možnosť precvičiť si svoje schopnosti komunikovať v anglickom jazyku a tieto skúsenosti a nadobudnuté zážitky ich budú sprevádzať ich životom ešte veľmi dlho. 
Za pútavé rozprávanie o Británii, londýnskych pamiatkách, za sprevádzanie vo veľkomeste, šťastný návrat a za tisíce bezpečných kilometrov ďakujeme celému tímu CK GAD TOURS
Mgr. Viera Hmírová

Späť

Najnovšie

17.11.2017 napísal dš

lampiony

Deň materských škôl na Slovensku sme oslávili lampiónovým sprievodom

Každoročne v novembri sa Materská škola na Ulici 9. mája zapája do celoslovenského sviatku Dňa  materských škôl, ktorý bol vyhlásený MŠ SR.

Čítať ďalej…

15.11.2017 napísal dš

ocenenei

Výzva na predloženie návrhov na ocenenie

Výzva na predloženie návrhov na ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2017 v Žilinskom kraji.

Čítať ďalej…

13.11.2017 napísal dš

bystrica

Návšteva orloja v Starej Bystrici

7. novembra 2017 sa vybrali seniori z Centra sociálnych služieb Kamence na návštevu do Starej Bystrice, aby si pozreli jeden z najmladších orlojov na svete.

Čítať ďalej…

11.11.2017 napísal dš

oktober

Október – mesiac úcty k starším

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sme v Centre sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prijali vzácnu návštevu.

Čítať ďalej…

09.11.2017 napísal dš

lektor

ZŠ Clementisova aj tento rok privítala anglického lektora!

Ray Sikorski si tentoraz svoj pobyt predĺžil o celý týždeň a venoval sa nielen našim starším žiakom, ale aj tým mladším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tekvicky

Tvorivé jesenné dielničky rukami detí, ich rodičov i starých rodičov

Dňa 26. októbra sa v Materskej škole na Ulici 9. mája v KNM v popoludňajších hodinách konali jesenné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi a starými rodičmi.

Čítať ďalej…

05.11.2017 napísal dš

erby

Predstavujeme nové erby

Počas programu Dňa Dubia, 15. septembra, sa konala slávnostná heraldická ceremónia, uvedenie nových erbom.

Čítať ďalej…

03.11.2017 napísal dš

hp

Po stopách Harryho Pottera

Žiaci zo ZŠ Nábrežná, zo susednej ZŠ Radoľa a tiež z oravskej školy v Krušetnici tento školský rok spolu vycestovali do Veľkej Británie.

Čítať ďalej…

01.11.2017 napísal dš

dv

Ukončenie cyklistickej sezóny na dopravnom ihrisku Radosť

V rámci celoškolského projektu DV a Bezpečná škôlka medzi deti opäť zavítal dňa 25.10. 2017 nadporučík Peter Ondrejáš, aby si u detí overil praktické a teoretické poznatky z DV.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

mladi

Vyjadrili sa

Žiaci štyroch škôl (ZŠ Nábrežná, SŠ, SOŠ strojníka a Gymnázium KNM) sa stretli 10. – 11. októbra v mestskej knižnici na podujatí Vyjadri sa v KNM!.

Čítať ďalej…