Spravodajstvo

Po stopách Harryho Pottera

03.11.2017 napísal dš

hp
Žiaci zo ZŠ Nábrežná, zo susednej ZŠ Radoľa a tiež z oravskej školy v Krušetnici tento školský rok spolu vycestovali do Veľkej Británie. Využili krásne počasie v októbri a vydali sa na cestu smer Londýn. Anglicko síce prvý deň vítalo cestovateľov svojim typickým počasím, ale netrvalo dlho a babie leto dorazilo i tam. Výlet začal prehliadkou  najzelenšej časti Londýna Greenwichu. Toto nádherné a tiché miesto v Londýne má svoje čaro nielen vďaka krásnemu kráľovskému parku, planetáriu, ale predovšetkým aj príležitosťou ocitnúť sa na mieste, ktoré rozdeľuje Zem na východnú a západnú – na nultom poludníku. Po presune vlakom do City of London si žiaci mali možnosť obzrieť známy dvíhací most Tower Bridge a pevnosť Tower of London, ktorá ukrýva kráľovské klenoty. Cestu ku katedrále St. Paul´s si skrátili jazdou jedným z londýnskych symbolov, double-decker autobusom.
Nasledujúci deň spoznávania začal návštevou neďalekého Windsoru a žiaci si stihli obzrieť aj Eton College akurát v čase, keď sa študenti vo frakoch zbiehali na vyučovanie. Eton College je slávna chlapčenská internátna škola, ktorú svojho času navštevovali okrem iných aj členovia kráľovskej rodiny, princ William a princ Harry. Dlho očakávaná prehliadka filmových štúdií Harryho Pottera – Warner Bros Studio Tour v Londýne splnila očakávania všetkých detí. Možnosť prechádzať sa po miestach, na ktorých Harry, Ron a Hermiona tvorili nezabudnuteľné čarodejnícke príbehy, vidieť sa v čarovnom zrkadle z Erisedu, stáť pod obrovskými hodinami, zažiť atmosféru legendárnej železničnej stanice s nástupišťom 9 a ¾, odfotiť sa na lietajúcej metle, zblízka vidieť vernú kópiu Hogwart School, to všetko zanechalo v srdciach žiakov nezabudnuteľný zážitok a prinieslo aj slzy šťastia.
Na potulkách Anglickom sa potom pokračovalo smerom na západ od Londýna do mestečka Bath, ktoré leží na rieke Avon a je známe svojimi rímskymi kúpeľmi. Týmto smerom sa nachádza aj neolitická pamiatka zapísaná do svetového dedičstva UNESCO – Stonhenge, ktorú nebolo možné len tak obísť :) 
Záver exkurzie patril opäť centru Londýna. Vidieť z blízka Westminster Abbey, Big Ben či Houses of Parliament je určite splneným snom každého návštevníka. Ani slovenskí žiaci si nenechali ujsť možnosť pozrieť si tieto pamiatky z výšky Londýnskeho oka. Vďaka krásnemu počasiu tak mali Londýn ako na dlani. So svojimi zážitkami sa žiaci mali možnosť podeliť s rodinami, v ktorých boli ubytovaní. Spoznali tak, ako funguje život v bežnej anglickej domácnosti i ako Briti bývajú. Mali možnosť precvičiť si svoje schopnosti komunikovať v anglickom jazyku a tieto skúsenosti a nadobudnuté zážitky ich budú sprevádzať ich životom ešte veľmi dlho. 
Za pútavé rozprávanie o Británii, londýnskych pamiatkách, za sprevádzanie vo veľkomeste, šťastný návrat a za tisíce bezpečných kilometrov ďakujeme celému tímu CK GAD TOURS
Mgr. Viera Hmírová

Späť

Najnovšie

24.03.2018 napísal dš

vystava

Obohatenie vyučovania v ZŠ Nábrežná

Obohatenie vyučovania v ZŠ Nábrežná, vernisáž v ZŠ Nábrežná.

Čítať ďalej…

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…