Spravodajstvo

Vianočný koncert ZUŠky

01.01.2018 napísal dš

koncert

Dňa 18.12.2017 patrilo vianočne vyzdobené javisko v dome kultúry žiakom a pedagógom ZUŠ v KNM. Konal sa Vianočný koncert ZUŠky. Takmer stovka účinkujúcich sa vystriedala v programe, ktorý mal pohladiť srdce a dušu divákom v zaplnenej sále, ako povedala v úvode koncertu riaditeľka  školy   Mgr. Eva Králiková.

Veríme, že sa to podarilo. Veď  na jeho príprave spolupracovali všetky  odbory ZUŠ:  výtvarný, tanečný, literárno-dramatický a hudobný. Už pri vstupe do sály bola pripravená predajná výstavka výrobkov žiakov výtvarného odboru, divákov vítal sláčikový súbor koledami a samotný program bol vianočnou mozaikou vyskladanou z hudby, tanca a umeleckého slova. Tak ako minulý rok aj teraz bol koncert vhodnou príležitosťou na slávnostné odovzdanie ocenení zaslúžilým darcom krvi, ktorí si z rúk primátora mesta Ing. Jána Hartela prevzali plaketu.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí  boli súčasťou prípravy koncertu, interpretom a samozrejme divákom, ktorí vytvorili v hľadisku príjemnú atmosféru. A na záver prianie, ktoré divákom zaželali najmladší účinkujúci koncertu Terezka, Lilianka, Peťko a Jurko:

„Prajeme Vám Vianoce krásne!

A keď sviečka na Nový rok zhasne,

nech Vám dobrý pocit v srdci zostane. 

A šťastie aj radosť – tá všetkým pristane.“

Vedenie ZUŠ v KNM

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…