Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Tvorivé jesenné dielničky rukami detí, ich rodičov i starých rodičov

07.11.2017 napísal dš

tekvicky

Dňa 26. októbra sa v Materskej škole na Ulici 9. mája v KNM v popoludňajších hodinách konali jesenné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi a starými rodičmi. Zavítali s radosťou a vo veľkom počte. Takýmto spôsobom okrem iných aktivít sme začali oslavovať Deň materských škôl na Slovensku.

Jeseň je jedným z najkrajších ročných období, plná farieb, jesenných plodov, ktoré sú dobre využiteľné pri tvorení rôznych jesenných dekorácií, ktoré si deti nazbierali v lese na vychádzkach. Stačilo pridať len kúsok detskej predstavivosti, fantázie, tvorivosti a skúsenosti či zručnosti rodičov, starých rodičov a krásne postavičky, rozprávkové figúrky i dekorácie boli na svete – zvieratká a príšerky z malých i veľkých ozdobných tekvíc vyzdobené rôznym prírodným materiálom/gaštanmi, žaluďmi, šípkami, orieškami, jesennými listami, zemiakmi, slnečnicami, chryzantémami, kolieskami z dreva, drevenými valčekmi ap. Pri jesenných dekoráciách navliekali prírodniny na drôtik, motúzik, vŕbové prútiky. Predškoláci dokázali namaľovať sklenené fľaše v tvare tekvíc, ktoré im svetielkujú na schodišti. K práci bol poskytnutý materiál materskou školou, ale i naši šikovní rodičia sa nedali zahanbiť a priniesli si jesenné plody so sebou, taktiež i ekojabĺčka na malé občerstvenie. Pri činnosti vládla príjemná, priateľská atmosféra, deti mali veľkú radosť, rodičia sa navzájom spoznávali a komunikovali medzi sebou. Hotové výrobky budú zdobiť priestory materskej školy spolu s krásnymi črepníkovými kvitnúcimi chryzantémami, ktoré nám sponzorsky darovalo kvetinárstvo p. Zuziakovej. Opäť sa nám podarilo pripraviť krásne podujatie, z ktorého máme všetci veľkú radosť. A najväčším prínosom tejto akcie bolo i plnenie cieľov z environmentálnej výchovy, NAPPO a z Prevencie sociálno – patologických javov. Súčasťou plnenia projektov boli i prítomní rodičia, ale i  Mgr. Daniela Podoláková, učiteľka prírodopisu zo ZŠ Dolinský potok, ktorá tiež bola veľmi prekvapená tvorivosťou, vynaliezavosťou a zručnosťou všetkých prítomných. 

Marta Madajová, učiteľka MŠ

 

Späť

Najnovšie

17.11.2017 napísal dš

lampiony

Deň materských škôl na Slovensku sme oslávili lampiónovým sprievodom

Každoročne v novembri sa Materská škola na Ulici 9. mája zapája do celoslovenského sviatku Dňa  materských škôl, ktorý bol vyhlásený MŠ SR.

Čítať ďalej…

15.11.2017 napísal dš

ocenenei

Výzva na predloženie návrhov na ocenenie

Výzva na predloženie návrhov na ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2017 v Žilinskom kraji.

Čítať ďalej…

13.11.2017 napísal dš

bystrica

Návšteva orloja v Starej Bystrici

7. novembra 2017 sa vybrali seniori z Centra sociálnych služieb Kamence na návštevu do Starej Bystrice, aby si pozreli jeden z najmladších orlojov na svete.

Čítať ďalej…

11.11.2017 napísal dš

oktober

Október – mesiac úcty k starším

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sme v Centre sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prijali vzácnu návštevu.

Čítať ďalej…

09.11.2017 napísal dš

lektor

ZŠ Clementisova aj tento rok privítala anglického lektora!

Ray Sikorski si tentoraz svoj pobyt predĺžil o celý týždeň a venoval sa nielen našim starším žiakom, ale aj tým mladším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tekvicky

Tvorivé jesenné dielničky rukami detí, ich rodičov i starých rodičov

Dňa 26. októbra sa v Materskej škole na Ulici 9. mája v KNM v popoludňajších hodinách konali jesenné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi a starými rodičmi.

Čítať ďalej…

05.11.2017 napísal dš

erby

Predstavujeme nové erby

Počas programu Dňa Dubia, 15. septembra, sa konala slávnostná heraldická ceremónia, uvedenie nových erbom.

Čítať ďalej…

03.11.2017 napísal dš

hp

Po stopách Harryho Pottera

Žiaci zo ZŠ Nábrežná, zo susednej ZŠ Radoľa a tiež z oravskej školy v Krušetnici tento školský rok spolu vycestovali do Veľkej Británie.

Čítať ďalej…

01.11.2017 napísal dš

dv

Ukončenie cyklistickej sezóny na dopravnom ihrisku Radosť

V rámci celoškolského projektu DV a Bezpečná škôlka medzi deti opäť zavítal dňa 25.10. 2017 nadporučík Peter Ondrejáš, aby si u detí overil praktické a teoretické poznatky z DV.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

mladi

Vyjadrili sa

Žiaci štyroch škôl (ZŠ Nábrežná, SŠ, SOŠ strojníka a Gymnázium KNM) sa stretli 10. – 11. októbra v mestskej knižnici na podujatí Vyjadri sa v KNM!.

Čítať ďalej…