Spravodajstvo

Tvorivé jesenné dielničky rukami detí, ich rodičov i starých rodičov

07.11.2017 napísal dš

tekvicky

Dňa 26. októbra sa v Materskej škole na Ulici 9. mája v KNM v popoludňajších hodinách konali jesenné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi a starými rodičmi. Zavítali s radosťou a vo veľkom počte. Takýmto spôsobom okrem iných aktivít sme začali oslavovať Deň materských škôl na Slovensku.

Jeseň je jedným z najkrajších ročných období, plná farieb, jesenných plodov, ktoré sú dobre využiteľné pri tvorení rôznych jesenných dekorácií, ktoré si deti nazbierali v lese na vychádzkach. Stačilo pridať len kúsok detskej predstavivosti, fantázie, tvorivosti a skúsenosti či zručnosti rodičov, starých rodičov a krásne postavičky, rozprávkové figúrky i dekorácie boli na svete – zvieratká a príšerky z malých i veľkých ozdobných tekvíc vyzdobené rôznym prírodným materiálom/gaštanmi, žaluďmi, šípkami, orieškami, jesennými listami, zemiakmi, slnečnicami, chryzantémami, kolieskami z dreva, drevenými valčekmi ap. Pri jesenných dekoráciách navliekali prírodniny na drôtik, motúzik, vŕbové prútiky. Predškoláci dokázali namaľovať sklenené fľaše v tvare tekvíc, ktoré im svetielkujú na schodišti. K práci bol poskytnutý materiál materskou školou, ale i naši šikovní rodičia sa nedali zahanbiť a priniesli si jesenné plody so sebou, taktiež i ekojabĺčka na malé občerstvenie. Pri činnosti vládla príjemná, priateľská atmosféra, deti mali veľkú radosť, rodičia sa navzájom spoznávali a komunikovali medzi sebou. Hotové výrobky budú zdobiť priestory materskej školy spolu s krásnymi črepníkovými kvitnúcimi chryzantémami, ktoré nám sponzorsky darovalo kvetinárstvo p. Zuziakovej. Opäť sa nám podarilo pripraviť krásne podujatie, z ktorého máme všetci veľkú radosť. A najväčším prínosom tejto akcie bolo i plnenie cieľov z environmentálnej výchovy, NAPPO a z Prevencie sociálno – patologických javov. Súčasťou plnenia projektov boli i prítomní rodičia, ale i  Mgr. Daniela Podoláková, učiteľka prírodopisu zo ZŠ Dolinský potok, ktorá tiež bola veľmi prekvapená tvorivosťou, vynaliezavosťou a zručnosťou všetkých prítomných. 

Marta Madajová, učiteľka MŠ

 

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - spoločné sväté spovede, rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

16.01.2018 napísal dš

zbierka

Únia žien opäť pomáhala

Tak, ako minulý rok, aj teraz, sa ženy z organizácie Únia žien Slovenska v Kys. Novom Meste rozhodli niekomu pomôcť. Veľa ľudí v seniorskom veku býva v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

Čítať ďalej…

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

projekty

Štyri projekty

Prehľad projektov, ktoré mestská knižnica zrealizovala v roku 2017

Čítať ďalej…