Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Taktické cvičenie

29.10.2017 napísal dš

takticke

Precvičenie možností nasadenia síl a prostriedkov dobrovoľných hasičských zborov pri zdolávaní povodní a posúdenie úrovne súčinnosti jednotlivých DHZ a Hasičského a záchranného zboru v Čadci, koordinácia hasičských jednotiek podľa rozloženia síl a prostriedkov, precvičenie a posúdenie efektivity a bezpečnosti práce členov DHZ s vybavením povodňových vozíkov s čerpadlami a protipovodňovými bariérami, preverenie foriem a realizovateľnosti komunikácie medzi zúčastnenými hasičskými jednotkami, to boli ciele taktického cvičenia, ktoré sa konalo v nedeľu 20. októbra v Čadci. Zúčastnilo sa ho 177 hasičov z 36 dobrovoľných zborov z okresov Čadca a KNM a medzi nimi i DHZ z KNM v zložení Štefan Belko, Milan Bojko, Emil Lulek, Patrik Adzima a Peter Kubík. Hasiči spoločne na cvičení vytvorili 310 m dlhú umelú hrádzu na brehu rieky pomocou povodňových bariér, naplnili ich vodou pomocou čerpadiel z rieky a nacvičili si správny postup stavania protipovodňových bariér a komunikácie medzi jednotkami. Návrh zorganizovať taktické cvičenie prišiel z dôvodu vplyvu klimatických zmien – dlhotrvajúce dažde, topenie snehu a pod., čo má za následok zvyšovanie prietoku vody v koryte rieky  a potokov, ktoré ohrozujú obyvateľstvo a jeho majetok. Cvičenia sa zúčastnili i plk. Ing. Jaroslav Kapusniak, PhD., riaditeľ KR HaZZ v Žiline, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth a 5 pozorovateľov.

Späť

Najnovšie

17.11.2017 napísal dš

lampiony

Deň materských škôl na Slovensku sme oslávili lampiónovým sprievodom

Každoročne v novembri sa Materská škola na Ulici 9. mája zapája do celoslovenského sviatku Dňa  materských škôl, ktorý bol vyhlásený MŠ SR.

Čítať ďalej…

15.11.2017 napísal dš

ocenenei

Výzva na predloženie návrhov na ocenenie

Výzva na predloženie návrhov na ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2017 v Žilinskom kraji.

Čítať ďalej…

13.11.2017 napísal dš

bystrica

Návšteva orloja v Starej Bystrici

7. novembra 2017 sa vybrali seniori z Centra sociálnych služieb Kamence na návštevu do Starej Bystrice, aby si pozreli jeden z najmladších orlojov na svete.

Čítať ďalej…

11.11.2017 napísal dš

oktober

Október – mesiac úcty k starším

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sme v Centre sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prijali vzácnu návštevu.

Čítať ďalej…

09.11.2017 napísal dš

lektor

ZŠ Clementisova aj tento rok privítala anglického lektora!

Ray Sikorski si tentoraz svoj pobyt predĺžil o celý týždeň a venoval sa nielen našim starším žiakom, ale aj tým mladším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tekvicky

Tvorivé jesenné dielničky rukami detí, ich rodičov i starých rodičov

Dňa 26. októbra sa v Materskej škole na Ulici 9. mája v KNM v popoludňajších hodinách konali jesenné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi a starými rodičmi.

Čítať ďalej…

05.11.2017 napísal dš

erby

Predstavujeme nové erby

Počas programu Dňa Dubia, 15. septembra, sa konala slávnostná heraldická ceremónia, uvedenie nových erbom.

Čítať ďalej…

03.11.2017 napísal dš

hp

Po stopách Harryho Pottera

Žiaci zo ZŠ Nábrežná, zo susednej ZŠ Radoľa a tiež z oravskej školy v Krušetnici tento školský rok spolu vycestovali do Veľkej Británie.

Čítať ďalej…

01.11.2017 napísal dš

dv

Ukončenie cyklistickej sezóny na dopravnom ihrisku Radosť

V rámci celoškolského projektu DV a Bezpečná škôlka medzi deti opäť zavítal dňa 25.10. 2017 nadporučík Peter Ondrejáš, aby si u detí overil praktické a teoretické poznatky z DV.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

mladi

Vyjadrili sa

Žiaci štyroch škôl (ZŠ Nábrežná, SŠ, SOŠ strojníka a Gymnázium KNM) sa stretli 10. – 11. októbra v mestskej knižnici na podujatí Vyjadri sa v KNM!.

Čítať ďalej…