Spravodajstvo

Školský tábor s dennou dochádzkou

04.03.2014 napísal dš

skolsky tabor

Počas jarných prázdnin neostali lavice našej školy tak úplne prázdne. 22 žiakov 1. a 2. ročníka našej školy sa zúčastnilo Denného školského dochádzkového tábora a spoločne s pani učiteľkami Mgr. Bandurovou a Mgr. Heľovou prežili chvíle, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Prečítajte si náš príbeh očami detí:

Každý deň nás čakalo niečo nové a zaujímavé. Najskôr sme si vyrábali menovky, aby sme sa lepšie spoznali. Potom nasledovali tvorivé aktivity a angličtina, pri ktorej sa nám síce zo začiatku trocha plietol jazyk, ale zvládli sme sa naučiť pekné básničky. Aby sme mali silu pracovať, pani učiteľky nám uvarili chutný čaj, ktorý všetkým dobre padol a povzbudil nás k ďalšej činnosti. Aby ste si nemysleli, že sme len sedeli v laviciach, to v žiadnom prípade. V pondelok sme súťažili v rôznych športových disciplínach v našej telocvični. Hlasným pokrikom sme dávali všetkým najavo, že i počas prázdnin dýcha naša škola životom. Pondelok bol fajn, no v utorok prišlo veľké prekvapenie. Po raňajších aktivitách sme rýchlym krokom vyrazili k Hasičskej stanici v našom meste. Rýchlym preto, lebo sme sa veľmi tešili. Profesionálni hasiči na nás už čakali a ukázali nám takmer celú hasičskú stanicu. Videli sme všetky tie zložité prístroje, ktorými zachraňujú životy ľudí, vysvetlili nám, kedy používajú jednotlivé náradie. Na naše prekvapenie, vycúvali veľké hasičské auto a vonku vysunuli obrovský až 30 metrový rebrík. To bola ale výška Aj keď padol návrh, aby si ho pani učiteľky vyskúšali, nepodarilo sa. Ochotný hasič, ktorý nám prezradil, že sa volá Janko, si obliekol svoj ochranný odev s ozajstnou prilbou a nakoniec sa spustil po hasičskej tyči tak, ako keď je poplach. Keď sme sa vrátili do školy, ešte sme sa o našej návšteve rozprávali. Na hodine angličtiny sme sa učili básničku o požiarnikovi „Johnovi“ a robili sme rôzne pracovné listy. Dva dni ubehli ako voda. V stredu, posledný deň, sme mali naplánovanú návštevu knižnice. Ale nebola to len taká obyčajná návšteva. Pani knihovníčky nám povedali zaujímavé veci o jari a veľkonočných sviatkoch, na ktoré sme potom v družstvách hľadali odpovede. Celý čas nám ale vŕtalo hlavou načo sme si mali priniesť obal z kindervajíčka? Pochopili sme hneď ako nám pani knihovničky ukázali neposednú včielku, ktorú pre nás vyrobili na ukážku a ktorú sme si s ich pomocou vyrábali. Potom nám už cestu do školy spríjemňovalo veselé bzučanie. Ani sme si nestihli vydýchnuť a školou sa začala niesť vôňa pizze. Mňam. Veľa detí hovorilo, že to bola najlepšia pizza na svete. A veru aj bola. Takí sme boli hladní, že nič iné by nám lepšie nepadlo. Poobede sme vedeli, že príde čas rozlúčiť sa, preto sme využili čas na to, aby sme sa spoločne zahrali. Domov sme si okrem pekných zážitkov niesli aj kopec výrobkov a pracovných listov, ktoré sme stihli vypracovať.

Mgr. Ľudmila Heľová, Mgr. Jarmila Bandurová, ZŠ Nábrežná 

Späť

Najnovšie

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

projekty

Štyri projekty

Prehľad projektov, ktoré mestská knižnica zrealizovala v roku 2017

Čítať ďalej…

01.01.2018 napísal dš

koncert

Vianočný koncert ZUŠky

Dňa 18.12.2017 patrilo vianočne vyzdobené javisko v dome kultúry žiakom a pedagógom ZUŠ v KNM. Konal sa Vianočný koncert ZUŠky

Čítať ďalej…

30.12.2017 napísal dš

dod

Deň otvorených dverí v CSS Kamence

Centrum sociálnych služieb Kamence otvorilo svoje dvere v stredu 13. decembra 2017 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pre širokú verejnosť i pre tých, ktorí sa možno len náhodou zastavili, aby spoločne s nami prežili jeden krásny deň plný nádherných okamihov, príjemných stretnutí a bohatého kultúrneho programu.

Čítať ďalej…