Spravodajstvo

Školský tábor s dennou dochádzkou

04.03.2014 napísal dš

skolsky tabor

Počas jarných prázdnin neostali lavice našej školy tak úplne prázdne. 22 žiakov 1. a 2. ročníka našej školy sa zúčastnilo Denného školského dochádzkového tábora a spoločne s pani učiteľkami Mgr. Bandurovou a Mgr. Heľovou prežili chvíle, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Prečítajte si náš príbeh očami detí:

Každý deň nás čakalo niečo nové a zaujímavé. Najskôr sme si vyrábali menovky, aby sme sa lepšie spoznali. Potom nasledovali tvorivé aktivity a angličtina, pri ktorej sa nám síce zo začiatku trocha plietol jazyk, ale zvládli sme sa naučiť pekné básničky. Aby sme mali silu pracovať, pani učiteľky nám uvarili chutný čaj, ktorý všetkým dobre padol a povzbudil nás k ďalšej činnosti. Aby ste si nemysleli, že sme len sedeli v laviciach, to v žiadnom prípade. V pondelok sme súťažili v rôznych športových disciplínach v našej telocvični. Hlasným pokrikom sme dávali všetkým najavo, že i počas prázdnin dýcha naša škola životom. Pondelok bol fajn, no v utorok prišlo veľké prekvapenie. Po raňajších aktivitách sme rýchlym krokom vyrazili k Hasičskej stanici v našom meste. Rýchlym preto, lebo sme sa veľmi tešili. Profesionálni hasiči na nás už čakali a ukázali nám takmer celú hasičskú stanicu. Videli sme všetky tie zložité prístroje, ktorými zachraňujú životy ľudí, vysvetlili nám, kedy používajú jednotlivé náradie. Na naše prekvapenie, vycúvali veľké hasičské auto a vonku vysunuli obrovský až 30 metrový rebrík. To bola ale výška Aj keď padol návrh, aby si ho pani učiteľky vyskúšali, nepodarilo sa. Ochotný hasič, ktorý nám prezradil, že sa volá Janko, si obliekol svoj ochranný odev s ozajstnou prilbou a nakoniec sa spustil po hasičskej tyči tak, ako keď je poplach. Keď sme sa vrátili do školy, ešte sme sa o našej návšteve rozprávali. Na hodine angličtiny sme sa učili básničku o požiarnikovi „Johnovi“ a robili sme rôzne pracovné listy. Dva dni ubehli ako voda. V stredu, posledný deň, sme mali naplánovanú návštevu knižnice. Ale nebola to len taká obyčajná návšteva. Pani knihovníčky nám povedali zaujímavé veci o jari a veľkonočných sviatkoch, na ktoré sme potom v družstvách hľadali odpovede. Celý čas nám ale vŕtalo hlavou načo sme si mali priniesť obal z kindervajíčka? Pochopili sme hneď ako nám pani knihovničky ukázali neposednú včielku, ktorú pre nás vyrobili na ukážku a ktorú sme si s ich pomocou vyrábali. Potom nám už cestu do školy spríjemňovalo veselé bzučanie. Ani sme si nestihli vydýchnuť a školou sa začala niesť vôňa pizze. Mňam. Veľa detí hovorilo, že to bola najlepšia pizza na svete. A veru aj bola. Takí sme boli hladní, že nič iné by nám lepšie nepadlo. Poobede sme vedeli, že príde čas rozlúčiť sa, preto sme využili čas na to, aby sme sa spoločne zahrali. Domov sme si okrem pekných zážitkov niesli aj kopec výrobkov a pracovných listov, ktoré sme stihli vypracovať.

Mgr. Ľudmila Heľová, Mgr. Jarmila Bandurová, ZŠ Nábrežná 

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…