Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Stretnutie na TROJMEDZÍ 2017 a ZŠ Nábrežná

05.10.2017 napísal dš

tojmedzie

Pokračovaním medzinárodnej spolupráce so ZŠ Jablunkov, Lesní 190 a školou s poľským vyučovacím jazykom Henryka Sienkiewicza bola pozvánka pre žiakov a telocvikárov ZŠ Nábrežná 845/17 KNM na spoločnú akciu na deň 27.9.2017. Žiaci našej školy sa v tento deň zúčastnili turisticko-branného dňa na Trojmedzí. Trojmedzie je miesto, kde sa stretávajú hranice 3 štátov: Slovenska, Česka a Poľska. Presný bod stretu sa nachádza v koryte potoka, označený je žulovým monolitom. Na každej strane štátov sa potom nachádzajú ďalšie, väčšie stĺpy, s označením konkrétneho štátu a prístrešky.

Pre účastníkov sa všetko začalo pred každou zúčastnenou ZŠ.  Našich účastníkov autobus doviezol ku zastávke Čierne pri Čadci. Odtiaľ sme pokračovali peši po zelenej značke, neskôr žltej až na Trojmedzie. Tu sme zažili príjemné privítanie, predstavovanie sa navzájom, zadeľovanie do desiatich medzinárodných zmiešaných družstiev (ZŠ Nábrežná KNM, ZŠ Jablunkov Lesní 190, Škola podstawowa Jablunkov). Potom už všetko pokračovalo samotnými súťažami: streľba zo vzduchovky, hod granátom na cieľ, adrenalínová aktivita 1 a 2, riešenie tajničky o Trojmedzí, prvá pomoc, prenos raneného, dopravné značky, chôdza na chodúľoch a orientácia v teréne podľa priloženého plánu. Pitný režim, občerstvenie a obed zabezpečila česká strana. Na tejto akcii sa podieľalo veľké množstvo ľudí a organizácií. Predovšetkým Obec Hrčava, učitelia zúčastnených troch ZŠ, DDM, školská jedáleň ZŠ Jablunkov, Mestská polícia Jablunkov, dobrovoľní  hasiči Dolní Lomná a ďalší aj menší sponzori. Našu školu reprezentovalo 31 žiakov a 3 učitelia, telocvikári Mgr. Alena Kavacká, Mgr. Mária Vlčáková a Mgr. Ivan Jurkovič.  Pre všetkých zúčastnených to bol neopakovateľný zážitok umocnený slnečným počasím a priateľskou atmosférou. Po ukončení a odovzdávaní cien sme sa vrátili všetci do svojich regiónov so želaním ďalších podobných vydarených aktivít a pokračovaním medzinárodnej cezhraničnej spolupráce.  

 /I.J.2017/

Späť

Najnovšie

13.10.2017 napísal dš

gymo

Gymnázium oslávi 60. výročie vzniku

Pre Gymnázium Kysucké Nové Mesto je tento rok výnimočný - pripomína si 60. výročie vzniku.

Čítať ďalej…

11.10.2017 napísal dš

sarkan

Šarkaniáda

Jeseň je obdobím šarkanov. Stali sa akýmsi symbolom tohto obdobia, pretože je to práve jeseň, ktorá nám ponúka najvhodnejšie poveternostné podmienky na ich púšťanie.

Čítať ďalej…

09.10.2017 napísal dš

deti

Pestrý septembrový týždeň v škôlke

Pani učiteľky spolu s tetami kuchárkami pripravili pre deti a ich rodičov športovo – zábavné popoludnie pod názvom Zemiakiáda.

Čítať ďalej…

05.10.2017 napísal dš

gulas

Najlepší guláš

Gurmánsky guláš porote zachutil.

Čítať ďalej…

05.10.2017 napísal dš

tojmedzie

Stretnutie na TROJMEDZÍ 2017 a ZŠ Nábrežná

Pokračovaním medzinárodnej spolupráce so ZŠ Jablunkov, Lesní 190 a školou s poľským vyučovacím jazykom Henryka Sienkiewicza bola pozvánka pre žiakov a telocvikárov ZŠ Nábrežná 845/17 KNM na spoločnú akciu na deň 27.9.2017.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

nabory

Nábory do kultúrnych a športových klubov

Nábory do kultúrnych a športových klubov pre deti i dospelých - DOPLNENÉ

Čítať ďalej…

22.09.2017 napísal dš

huby

Seniori na hubách

Pekné septembrové dni využili seniori zo ZpSaDSS v Kysuckom Novom Meste na prechádzku po lesoch nad Budatínskou Lehotou. Na Gabrišovom pri kríži sa rozišli so zámerom nájsť trochu húb.

Čítať ďalej…

21.09.2017 napísal dš

vystava

Seniori na výstave Za oknami našich zariadení

Seniori zo Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto, Štúrova si dňa 13.9. 2017 boli pozrieť výstavu „Za oknami našich zariadení“, ktorú usporiadal Žilinský samosprávny kraj.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

eu

Európa a ZŠ Nábrežná

Ten, kto sleduje medzinárodné aktivity ZŠ Nábrežná, určite mu neušlo viacero vecí. A síce, škola sa už niekoľko rokov zapája do spolupráce s českou a poľskou školou v Jablunkove a ináč tomu nebude ani v novom školskom roku.

Čítať ďalej…

17.09.2017 napísal dš

skola

Letná škola predškoláka

V dňoch 21. až 25. augusta 2017 sa ZŠ Dolinský potok otvorila pre najmladších školákov. Žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili Letnej školy predškoláka.

Čítať ďalej…