Spravodajstvo

Štedrá večera v CSS Kamence

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku. Je nielen oslavou narodenia Ježiša Krista, ale aj momentom, keď sa môžeme po roku opäť v neopakovateľnej atmosfére stretnúť so svojimi blízkymi pri jednom stole. Aj my  pre našich starkých každoročne pripravujeme spoločnú štedrú večeru. Za jedným stolom sa stretlo 40 prijímateľov sociálnej služby, aby spoločne poďakovali za všetko, čo im bolo počas roka dopriate. V úvode Mgr. Denisa Smreková, riaditeľka CSS Kamence každého privítala, popriala požehnané Vianoce a odovzdala malý vianočný darček. Na Štedrý deň sa veľmi odporúča spoločná modlitba v rodinách. Aj my sme sa s dekanom našej farnosti Petrom Holbičkom spoločne pomodlili, pri zasvietenom vianočnom stromčeku zaspievali Tichú noc, prijali Božie telo a hostina sa mohla začať. Najskôr oplátka s medom, výborná kapustnica, klasický zemiakový šalát a vyprážaná ryba. Všetkým veľmi chutilo. Po večeri a dopití šampanského sa spievali vianočné koledy, podávali sa zákusky a ovocie. Pani riaditeľka navštívila na izbách prijímateľov sociálnych služieb, ktorí sú nevládni, aby im popriala požehnané Vianoce a odovzdala im malý darček. Na Štedrý deň nikto nemá byť sám. Od rána chodia za našimi starkými rodinní príslušníci s darčekmi, posedia si pri lôžku tých, ktorí sú nevládni a rozprávajú sa s nimi. Veď je čas Vianoc, čas na lásku, nehu a prítomnosť tých, ktorých máme najradšej, našej  rodiny.  

 

Mgr. Katarína Krasňanová

Vedúca sociálneho úseku CSS Kamence

 

Späť

Najnovšie

19.01.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v CSS Kamence

Kňazi z farnosti sv. Jakuba, v KNM, každý mesiac prichádzajú medzi starkých, aby im prinášali slovo Božie.

Čítať ďalej…

17.01.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - spoločné sväté spovede, rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

16.01.2018 napísal dš

zbierka

Únia žien opäť pomáhala

Tak, ako minulý rok, aj teraz, sa ženy z organizácie Únia žien Slovenska v Kys. Novom Meste rozhodli niekomu pomôcť. Veľa ľudí v seniorskom veku býva v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

Čítať ďalej…

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…