Spravodajstvo

Štedrá večera v CSS Kamence

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku. Je nielen oslavou narodenia Ježiša Krista, ale aj momentom, keď sa môžeme po roku opäť v neopakovateľnej atmosfére stretnúť so svojimi blízkymi pri jednom stole. Aj my  pre našich starkých každoročne pripravujeme spoločnú štedrú večeru. Za jedným stolom sa stretlo 40 prijímateľov sociálnej služby, aby spoločne poďakovali za všetko, čo im bolo počas roka dopriate. V úvode Mgr. Denisa Smreková, riaditeľka CSS Kamence každého privítala, popriala požehnané Vianoce a odovzdala malý vianočný darček. Na Štedrý deň sa veľmi odporúča spoločná modlitba v rodinách. Aj my sme sa s dekanom našej farnosti Petrom Holbičkom spoločne pomodlili, pri zasvietenom vianočnom stromčeku zaspievali Tichú noc, prijali Božie telo a hostina sa mohla začať. Najskôr oplátka s medom, výborná kapustnica, klasický zemiakový šalát a vyprážaná ryba. Všetkým veľmi chutilo. Po večeri a dopití šampanského sa spievali vianočné koledy, podávali sa zákusky a ovocie. Pani riaditeľka navštívila na izbách prijímateľov sociálnych služieb, ktorí sú nevládni, aby im popriala požehnané Vianoce a odovzdala im malý darček. Na Štedrý deň nikto nemá byť sám. Od rána chodia za našimi starkými rodinní príslušníci s darčekmi, posedia si pri lôžku tých, ktorí sú nevládni a rozprávajú sa s nimi. Veď je čas Vianoc, čas na lásku, nehu a prítomnosť tých, ktorých máme najradšej, našej  rodiny.  

 

Mgr. Katarína Krasňanová

Vedúca sociálneho úseku CSS Kamence

 

Späť

Najnovšie

24.03.2018 napísal dš

vystava

Obohatenie vyučovania v ZŠ Nábrežná

Obohatenie vyučovania v ZŠ Nábrežná, vernisáž v ZŠ Nábrežná.

Čítať ďalej…

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…