Spravodajstvo

Skvelé úspechy Filipa Fábika, Martiny Balátovej a Laury Janíčkovej

27.06.2017 napísal dš

gymnazium

Vo štvrtok 8. júna v kongresovej sále Úradu Žilinského samosprávneho kraja sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie žiakov stredných škôl zapojených do rôznych súťaží. Slávnostné vyhodnotenie otvoril Juraj Blanár, predseda Žilinského samosprávneho kraja.

V súťaži Mladý slovenský vedec zvíťazil Filip Fábik (III. C). V zaujímavej  práci poukázal Filip na unikátne regeneračné schopnosti axolotla mexického (druh mloka) a následne na možnosť využitia týchto schopností v budúcnosti na riešenie zdravotných problémov ľudí. Pekný úspech dosiahli Martina Balátová a Laura Janíčková (obe III. B). V súťaži Môj originálny čitateľský denník obsadili v silnej konkurencii druhé miesto. Ocenenia im odovzdali Juraj Blanár a Eva Rovňanová, riaditeľka odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja.

Oceneným žiakom blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu nášho gymnázia. Súčasne ďakujeme ich učiteľom za vynaloženú prácu, potrebnú na ich prípravu.

Mgr. Milan Slivka

Späť

Najnovšie

25.04.2018 napísal dš

den

Čisté mesto na Deň Zeme

Mestský Mládežnícky Parlament znovu zasadal. Dňa 16. apríla sa na dvojhodinovom zasadnutí v klubovni YCčko stretli mladí poslanci, aby prediskutovali a prerokovali body na ich zozname.

Čítať ďalej…

23.04.2018 napísal dš

svet

Prímestský letný tábor Mini tvorivý svet

Centrum voľného času v Kysuckom Novom Meste organizuje pre deti, ktoré radi tvoria letný prímestský tábor Mini tvorivý svet.

Čítať ďalej…

21.04.2018 napísal dš

tabory

Ponuka táborov CVČ sv. Jakuba

Centrum voľného času sv. Jakuba na leto pripravilo pre deti zaujímavú ponuku táborov.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…