Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Škôlka plná malých Indiánov

29.06.2017 napísal dš

indiani

Opäť sme ku koncu školského roka pripravili v našej MŠ na Ulici 9. mája zábavný „Indiánsky deň“. Deti sa tešili a so svojimi učiteľkami si zhotovili indiánske čelenky s farebnými pierkami, staršie deti tomahavky, totemy, opasky, náramky, amulety. Všetci sa naučili indiánsky pozdrav. Do príprav sa zapojili i rodičia, ktorí svojim deťom zhotovili indiánske oblečenie. Počasie nám v tento deň neprialo, preto sme indiánske úlohy striedavo plnili v triede a vonku na dvore. V triedach sme postavili indiánske stany. Deti hľadali poklad, hádzali na cieľ tomahavky, šípy, oštepy, do prútených košov triafali šušky z ihličnatých stromov, preskakovali ohnisko (samozrejme nezapálené), zdolávali prekážky pri prechode cez „vodopád a potôčik“, preskakovali a podliezali rôzne prekážky alebo sa natriasali v rytmoch indiánskych melódii. Pani kuchárky napiekli pre malých Indiánov“ koláčiky, ktoré deti zjedli pri oddychovaní v indiánskych stanoch. Deti odchádzali domov s pochvalnými listami a so šťastným úsmevom s čelenkami na hlavách ako naozajstní malí Indiáni. Za úspešný priebeh tejto vydarenej akcie patrí poďakovanie všetkým zamestnancom MŠ i rodičom za spoluprácu pri príprave indiánskych kostýmov a rôznych doplnkov.

Angela Slivková

Späť

Najnovšie

26.07.2017 napísal dš

rytieri

Správny rytier

Témou tretieho prázdninového podujatia v Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto ušitého na mieru návšteve CVČ na Komenského ulici v Kysuckom Novom Meste boli rytieri.

Čítať ďalej…

24.07.2017 napísal dš

pomoc

Školenie prvej pomoci pre zamestnancov ZpS a DSS KNM

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb na Štúrovej ulici v Kysuckom Novom Meste zorganizovalo v spolupráci s Pracovnou zdravotnou službou Krankas, Žilina školenie prvej pomoci pre svojich zamestnancov.

Čítať ďalej…

22.07.2017 napísal dš

kulinoterap

Pečenie so seniormi

V utorok 11. 7. 2017 sme sa stretli s našimi starkými v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste, aby sme si spoločne upiekli koláč.

Čítať ďalej…

20.07.2017 napísal dš

zvonica

Objednajte si knihu

OZ Dubie pripravuje pri príležitosti 650. výročia 1. písomnej zmienky o Dubí knihu o histórii a súčasnosti Dubia. Záujemcovia si musia knihu objednať.

Čítať ďalej…

18.07.2017 napísal dš

voda

Pitný režim počas letných dní

Vysoké letné teploty dokážu ľudský organizmus zničiť viac, ako fyzická námaha.  Pocit smädu je varovným signálom pri značnom nedostatku vody v organizme.

Čítať ďalej…

15.07.2017 napísal dš

Malé dejiny veľkých skutkov

Spojená škola v Kysuckom Novom Meste sa v tomto školskom roku zapojila do Grantového programu odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja „Cesta za poznaním objektívnej slovenskej histórie“.

Čítať ďalej…

13.07.2017 napísal dš

rozlucka

Rozlúčka predškolákov

Deti z hroznovej a slivkovej triedy sa lúčili so svojimi mladšími kamarátmi, pani učiteľkami a celým personálom škôlky.

Čítať ďalej…

11.07.2017 napísal dš

sutaz

Poľovnícka súťaž seniorov 2017 v ZpS a DSS KNM

II. ročník Poľovníckej súťaže seniorov 2017 sa konal v utorok 27. júna 2017 v prírodnom amfiteátri Horný Vadičov. Jún je mesiac poľovníctva a je to vhodná príležitosť na prezentovanie práce poľovníkov, ktorú sme si aj my vyskúšali v súťažných disciplínach.

Čítať ďalej…

08.07.2017 napísal dš

vcelari

Rozširujeme vedomosti žiakov

Včela medonosná, jeden veľmi malý, nenápadný živočích. Zaslúži si však z našej strany naozaj veľkú pozornosť.

Čítať ďalej…

06.07.2017 napísal dš

vylet

Výlet predškolákov

Na štvrtok, 22.6.2017 sa predškoláci z hroznovej a slivkovej triedy z MŠ Litovelská 605/9 v Kysuckom Novom Meste tešili už veľmi dlho.

Čítať ďalej…