Spravodajstvo

Škôlka plná malých Indiánov

29.06.2017 napísal dš

indiani

Opäť sme ku koncu školského roka pripravili v našej MŠ na Ulici 9. mája zábavný „Indiánsky deň“. Deti sa tešili a so svojimi učiteľkami si zhotovili indiánske čelenky s farebnými pierkami, staršie deti tomahavky, totemy, opasky, náramky, amulety. Všetci sa naučili indiánsky pozdrav. Do príprav sa zapojili i rodičia, ktorí svojim deťom zhotovili indiánske oblečenie. Počasie nám v tento deň neprialo, preto sme indiánske úlohy striedavo plnili v triede a vonku na dvore. V triedach sme postavili indiánske stany. Deti hľadali poklad, hádzali na cieľ tomahavky, šípy, oštepy, do prútených košov triafali šušky z ihličnatých stromov, preskakovali ohnisko (samozrejme nezapálené), zdolávali prekážky pri prechode cez „vodopád a potôčik“, preskakovali a podliezali rôzne prekážky alebo sa natriasali v rytmoch indiánskych melódii. Pani kuchárky napiekli pre malých Indiánov“ koláčiky, ktoré deti zjedli pri oddychovaní v indiánskych stanoch. Deti odchádzali domov s pochvalnými listami a so šťastným úsmevom s čelenkami na hlavách ako naozajstní malí Indiáni. Za úspešný priebeh tejto vydarenej akcie patrí poďakovanie všetkým zamestnancom MŠ i rodičom za spoluprácu pri príprave indiánskych kostýmov a rôznych doplnkov.

Angela Slivková

Späť

Najnovšie

24.02.2018 napísal dš

centrum

Bezplatné poradenstvo v Kysuckom Novom Meste

Centrum sociálnych služieb Fantázia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ako poskytovateľ sociálnych služieb pre občanov so zdravotným postihnutím, má vo svojej kompetencii aj poskytovanie základného sociálneho poradenstva.

Čítať ďalej…

22.02.2018 napísal dš

stretnutei

Petičný výbor vyhodnocoval harmonogram prác

V pondelok 12. februára preto navštívil mestský úrad v KNM riaditeľ sekcie cestnej dopravy a komunikácií Peter Varga, MBA, MSc. a vedúci oddelenia investičnej prípravy diaľnic Ing. Tomáš Pollák. Stretnutia sa zúčastnili tiež zástupcovia petičného výboru Ľubomír Jánoška, Ján Hartel, Jozef Grapa, Matej Fabšík a Anna Mičianová.

Čítať ďalej…

19.02.2018 napísal dš

karneval

Karneval v MŠ na Ulici 9. mája

Čas fašiangový sa pomaly kráti a už tradične každý rok v tomto období organizujeme v MŠ Kamence karneval.

Čítať ďalej…

18.02.2018 napísal dš

karneval

Karneval v MŠ Litovelská

Je už peknou tradíciou v materskej škole Litovelská každoročne realizovať fašiangový karneval pre deti. Tak tomu bolo aj 6.2. 2018 dopoludnia.

Čítať ďalej…

16.02.2018 napísal dš

dc

Výročná členská schôdza Denného centra Klub 75

Seniori Denného centra Klub 75 dňa 31.1. 2018 na Výročnej členskej schôdzi, ktorá sa konala v dome kultúry v Kysuckom Novom Meste, bilancovali svoje aktivity za rok 2017.

Čítať ďalej…

15.02.2018 napísal dš

2

Komu môžete darovať 2 percenta z daní v KNM?

Vaše dane môžu pomôcť! Darujte 2 % zo svojich daní pre občianske združenia v našom meste a podporte ich činnosť na poli kultúry,vzdelávania, športu, umenia či sociálnej práce.

Čítať ďalej…

15.02.2018 napísal dš

testovanie

Testovanie 5

Dňa 22.11. 2017 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl. Vedomosti sa overovali z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

Čítať ďalej…

12.02.2018 napísal dš

ms kom

Zimné radosti a športy so Snehuľkou a Snehuľkom

Aj keď sneh prišiel neskoro a iba na chvíľu, deti z Materskej školy na Komenského ulici a z Budatínskej Lehoty sa veľmi potešili.

Čítať ďalej…

10.02.2018 napísal dš

tabo

Na letný tábor môžete myslieť už dnes

Centrum voľného času v Kysuckom Novom Meste už niekoľko rokov organizuje letné tábory pri mori. Je to skvelá príležitosť skĺbiť zábavu s poznávaním nových krajín a ich kultúr.

Čítať ďalej…

08.02.2018 napísal dš

yc

Novinka pre mladých

Mládežnícky parlament býva zakladaný aktívnymi mladými ľuďmi, ktorí majú chuť niečo vo svojom meste zmeniť respektíve ho istým pričinením formovať.

Čítať ďalej…