Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Škôlka plná malých Indiánov

29.06.2017 napísal dš

indiani

Opäť sme ku koncu školského roka pripravili v našej MŠ na Ulici 9. mája zábavný „Indiánsky deň“. Deti sa tešili a so svojimi učiteľkami si zhotovili indiánske čelenky s farebnými pierkami, staršie deti tomahavky, totemy, opasky, náramky, amulety. Všetci sa naučili indiánsky pozdrav. Do príprav sa zapojili i rodičia, ktorí svojim deťom zhotovili indiánske oblečenie. Počasie nám v tento deň neprialo, preto sme indiánske úlohy striedavo plnili v triede a vonku na dvore. V triedach sme postavili indiánske stany. Deti hľadali poklad, hádzali na cieľ tomahavky, šípy, oštepy, do prútených košov triafali šušky z ihličnatých stromov, preskakovali ohnisko (samozrejme nezapálené), zdolávali prekážky pri prechode cez „vodopád a potôčik“, preskakovali a podliezali rôzne prekážky alebo sa natriasali v rytmoch indiánskych melódii. Pani kuchárky napiekli pre malých Indiánov“ koláčiky, ktoré deti zjedli pri oddychovaní v indiánskych stanoch. Deti odchádzali domov s pochvalnými listami a so šťastným úsmevom s čelenkami na hlavách ako naozajstní malí Indiáni. Za úspešný priebeh tejto vydarenej akcie patrí poďakovanie všetkým zamestnancom MŠ i rodičom za spoluprácu pri príprave indiánskych kostýmov a rôznych doplnkov.

Angela Slivková

Späť

Najnovšie

22.09.2017 napísal dš

huby

Seniori na hubách

Pekné septembrové dni využili seniori zo ZpSaDSS v Kysuckom Novom Meste na prechádzku po lesoch nad Budatínskou Lehotou. Na Gabrišovom pri kríži sa rozišli so zámerom nájsť trochu húb.

Čítať ďalej…

21.09.2017 napísal dš

vystava

Seniori na výstave Za oknami našich zariadení

Seniori zo Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto, Štúrova si dňa 13.9. 2017 boli pozrieť výstavu „Za oknami našich zariadení“, ktorú usporiadal Žilinský samosprávny kraj.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

eu

Európa a ZŠ Nábrežná

Ten, kto sleduje medzinárodné aktivity ZŠ Nábrežná, určite mu neušlo viacero vecí. A síce, škola sa už niekoľko rokov zapája do spolupráce s českou a poľskou školou v Jablunkove a ináč tomu nebude ani v novom školskom roku.

Čítať ďalej…

17.09.2017 napísal dš

skola

Letná škola predškoláka

V dňoch 21. až 25. augusta 2017 sa ZŠ Dolinský potok otvorila pre najmladších školákov. Žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili Letnej školy predškoláka.

Čítať ďalej…

16.09.2017 napísal dš

biela

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Biela pastelka je v roku 2017 ohraničená 1. júnom a 31. decembrom. Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých je možné príspevkom na účet verejnej zbierky.

Čítať ďalej…

14.09.2017 napísal dš

hasici

Medzinárodná výstava Hasičské hobby v Kysuckom Novom Meste

Výstav Hasičské hoby bude v Dome kultúry Kysucké nové Mesto otvorená do 20.9. 2017 denne od 10.00 do 17.00 hod.

Čítať ďalej…

13.09.2017 napísal dš

ss

Budúci „IT špecialisti“ sa vzdelávali aj počas prázdnin

Kto chce byť odborník, musí robiť viac, ako je štandard. To si uvedomili aj niektorí žiaci zo základných škôl a rozhodli sa počas prázdnin absolvovať letný kurz v Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

12.09.2017 napísal dš

sytev

OFFLINE-ONLIFE

Cieľom celého projektu bolo poukázať na veľký problém súčasnej spoločnosti a najmä mládeže, ktorým sú sociálne siete a sociálne médiá.

Čítať ďalej…

10.09.2017 napísal dš

hry

Klub spoločenský hier

S našimi starkými zo Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste sme strávili aktívne predpoludnie športom a hraním spoločenských hier.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

projekt

Spojená škola učí aj deti z iných škôl

Technika sa natoľko stala našou súčasťou, že jej neočakávaná absencia zamrzí nejedného z nás.

Čítať ďalej…