Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Školenie prvej pomoci pre zamestnancov ZpS a DSS KNM

24.07.2017 napísal dš

pomoc

,,To najcennejšie, čo môžeme vedieť je zachrániť ľudský život:“

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb na Štúrovej ulici v Kysuckom Novom Meste zorganizovalo v spolupráci s Pracovnou zdravotnou službou Krankas, Žilina školenie prvej pomoci pre svojich zamestnancov. Pani riaditeľka Mgr. Denisa Smreková umožnila všetkých zamestnancom zúčastniť sa školenia, nakoľko vedieť správne a účelne poskytnúť prvú pomoc sa zíde každému, nielen v práci, či doma, ale i hocikedy na ulici, keď potrebuje našu pomoc človek na nás odkázaný. Zamestnancov nášho zariadenia školil p. Mgr. Andrejom Gerec, verejný zdravotník. V teoretickej časti sa dozvedeli, ako zhodnotiť stav postihnutého, aktivovať záchrannú zdravotnú službu, špecifiká pri poskytovaní prvej pomoci u detí, naučili sa úkony na uvoľnenie dýchacích ciest, kardiopulmonálnu resuscitáciu, podať prvú pomoc pri poruchách vedomia, srdcovom záchvate. Zaujímavou a hlavne poučnou bola praktická časť školenia, kde naši zamestnanci mali možnosť vyskúšať si záchranné úkony pri aspirácii cudzieho telesa, resuscitáciu dieťaťa a dospelého na modeloch, kde sa dozvedeli, či správne vykonávali jednotlivé úkony. Taktiež si vyskúšali resuscitáciu pomocou automatického externého defibrilátora, kde je všetko riadené povelmi. Aj v prípade neistoty sa môžete na prístroj úplne spoľahnúť, zanalyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zamestnanci školenie uvítali a tešia sa na stretnutie v septembri, kde si budú môcť svoje získané poznatky a zručnosti si zopakovať.

Mgr. Slávka Kleinová

 vedúca zdravotného úseku

Späť

Najnovšie

18.08.2017 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve pri Pamätníku obetiam holokaustu v Žiline

Seniori zo ZpSaDSS Kysucké Nové Mesto si prišli uctiť pamiatku židovských spoluobčanov a zaspomínať na obdobie, keď súčasťou ich života bola netolerancia a násilie.

Čítať ďalej…

04.08.2017 napísal dš

dominika

Talentovaná novinárka

V rubrike Hosť mesiaca vo Zvestiach č. 8 sme sa rozprávali s Dominikou Chrastovou, talentovanou novinárkou.

Čítať ďalej…

03.08.2017 napísal dš

vcelari

Pozvánka na včelársku nedeľu

Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov KNM, Únia Žien Povina a Obecný Úrad Povina pozýva svojich členov, širokú laickú verejnosť ako i všetkých, ktorí darovali 2% na Včelársku nedeľu.

Čítať ďalej…

02.08.2017 napísal dš

podakovanie

Poďakovanie

Nezisková organizácia SPOSA KNM - Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom ďakuje za priazeň a podporu všetkým, ktorí pomáhajú rodičom tejto neziskovej organizácie pri zabezpečení podporných aktivít pre svoje handicapované deti.

Čítať ďalej…

29.07.2017 napísal dš

kupko

Na kúpalisku v Žiline

Slnečné počasie a kúpanie idú ruka v ruke, takže sme sa aj my s našimi chlapcami rozhodli osviežiť počas horúčav.

Čítať ďalej…

27.07.2017 napísal dš

kkl

Pestré kultúrne leto

Tento rok si Kysučania mohli užiť 34. ročník Kysuckého kultúrneho leta.

Čítať ďalej…

26.07.2017 napísal dš

rytieri

Správny rytier

Témou tretieho prázdninového podujatia v Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto ušitého na mieru návšteve CVČ na Komenského ulici v Kysuckom Novom Meste boli rytieri.

Čítať ďalej…

24.07.2017 napísal dš

pomoc

Školenie prvej pomoci pre zamestnancov ZpS a DSS KNM

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb na Štúrovej ulici v Kysuckom Novom Meste zorganizovalo v spolupráci s Pracovnou zdravotnou službou Krankas, Žilina školenie prvej pomoci pre svojich zamestnancov.

Čítať ďalej…

22.07.2017 napísal dš

kulinoterap

Pečenie so seniormi

V utorok 11. 7. 2017 sme sa stretli s našimi starkými v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste, aby sme si spoločne upiekli koláč.

Čítať ďalej…

20.07.2017 napísal dš

zvonica

Objednajte si knihu

OZ Dubie pripravuje pri príležitosti 650. výročia 1. písomnej zmienky o Dubí knihu o histórii a súčasnosti Dubia. Záujemcovia si musia knihu objednať.

Čítať ďalej…