Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Školenie prvej pomoci pre zamestnancov ZpS a DSS KNM

24.07.2017 napísal dš

pomoc

,,To najcennejšie, čo môžeme vedieť je zachrániť ľudský život:“

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb na Štúrovej ulici v Kysuckom Novom Meste zorganizovalo v spolupráci s Pracovnou zdravotnou službou Krankas, Žilina školenie prvej pomoci pre svojich zamestnancov. Pani riaditeľka Mgr. Denisa Smreková umožnila všetkých zamestnancom zúčastniť sa školenia, nakoľko vedieť správne a účelne poskytnúť prvú pomoc sa zíde každému, nielen v práci, či doma, ale i hocikedy na ulici, keď potrebuje našu pomoc človek na nás odkázaný. Zamestnancov nášho zariadenia školil p. Mgr. Andrejom Gerec, verejný zdravotník. V teoretickej časti sa dozvedeli, ako zhodnotiť stav postihnutého, aktivovať záchrannú zdravotnú službu, špecifiká pri poskytovaní prvej pomoci u detí, naučili sa úkony na uvoľnenie dýchacích ciest, kardiopulmonálnu resuscitáciu, podať prvú pomoc pri poruchách vedomia, srdcovom záchvate. Zaujímavou a hlavne poučnou bola praktická časť školenia, kde naši zamestnanci mali možnosť vyskúšať si záchranné úkony pri aspirácii cudzieho telesa, resuscitáciu dieťaťa a dospelého na modeloch, kde sa dozvedeli, či správne vykonávali jednotlivé úkony. Taktiež si vyskúšali resuscitáciu pomocou automatického externého defibrilátora, kde je všetko riadené povelmi. Aj v prípade neistoty sa môžete na prístroj úplne spoľahnúť, zanalyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zamestnanci školenie uvítali a tešia sa na stretnutie v septembri, kde si budú môcť svoje získané poznatky a zručnosti si zopakovať.

Mgr. Slávka Kleinová

 vedúca zdravotného úseku

Späť

Najnovšie

13.10.2017 napísal dš

gymo

Gymnázium oslávi 60. výročie vzniku

Pre Gymnázium Kysucké Nové Mesto je tento rok výnimočný - pripomína si 60. výročie vzniku.

Čítať ďalej…

11.10.2017 napísal dš

sarkan

Šarkaniáda

Jeseň je obdobím šarkanov. Stali sa akýmsi symbolom tohto obdobia, pretože je to práve jeseň, ktorá nám ponúka najvhodnejšie poveternostné podmienky na ich púšťanie.

Čítať ďalej…

09.10.2017 napísal dš

deti

Pestrý septembrový týždeň v škôlke

Pani učiteľky spolu s tetami kuchárkami pripravili pre deti a ich rodičov športovo – zábavné popoludnie pod názvom Zemiakiáda.

Čítať ďalej…

05.10.2017 napísal dš

gulas

Najlepší guláš

Gurmánsky guláš porote zachutil.

Čítať ďalej…

05.10.2017 napísal dš

tojmedzie

Stretnutie na TROJMEDZÍ 2017 a ZŠ Nábrežná

Pokračovaním medzinárodnej spolupráce so ZŠ Jablunkov, Lesní 190 a školou s poľským vyučovacím jazykom Henryka Sienkiewicza bola pozvánka pre žiakov a telocvikárov ZŠ Nábrežná 845/17 KNM na spoločnú akciu na deň 27.9.2017.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

nabory

Nábory do kultúrnych a športových klubov

Nábory do kultúrnych a športových klubov pre deti i dospelých - DOPLNENÉ

Čítať ďalej…

22.09.2017 napísal dš

huby

Seniori na hubách

Pekné septembrové dni využili seniori zo ZpSaDSS v Kysuckom Novom Meste na prechádzku po lesoch nad Budatínskou Lehotou. Na Gabrišovom pri kríži sa rozišli so zámerom nájsť trochu húb.

Čítať ďalej…

21.09.2017 napísal dš

vystava

Seniori na výstave Za oknami našich zariadení

Seniori zo Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto, Štúrova si dňa 13.9. 2017 boli pozrieť výstavu „Za oknami našich zariadení“, ktorú usporiadal Žilinský samosprávny kraj.

Čítať ďalej…