Spravodajstvo

Predškoláci naši hostia

13.04.2018 napísal dš

deti;

V stredu 7. marca  zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto. Suverénne preukazovali množstvo získaných vedomostí hodných budúcich prváčikov. Prostredníctvom interaktívnej tabule navliekali koráliky, rozlišovali farby, písali číslice a precvičovali čiary. Svoje zručnosti preukázali aj v pracovnom liste, ktorý bol zameraný na rozvoj grafomotorických zručností detí ako príprava na písanie a výtvarný prejav.

V utorok 20. marca sa otvárali dvere školy pre deti z MŠ 9. mája. A v piatok 23. marca sme sa mohli tešiť z predškolákov z MŠ Komenského. Utorkové aj piatkové hravé dopoludnie odštartovalo milé divadielko v podaní prváčikov pod názvom Šípková Ruženka. Bodkou kultúrneho predstavenia bol veselý tanček, ktorý rozospieval a roztlieskal všetkých prítomných. Na prvý pohľad bolo vidieť nadšenie a radosť detí. Predškoláci neskrývali túžbu naučiť sa čítať, písať a získavať množstvo nových vedomostí. No a prváci sa im snažili ukázať čo najviac zo svojho školského života.

V závere návštevy si predškoláci odnášali malé darčeky a nové skúsenosti zo školského prostredia.

 

Mgr. Jarmila Bandurová

ZŠ Nábrežná

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

sposa

Kysucké Nové Mesto rozsvietilo modrú

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) v KNM podporilo mesto Kysucké Nové Mesto opäť tým, že sa pripojilo k celosvetovej kampani „Rozsvieť modrú“, ktorá vychádza z iniciatívy svetovej organizácie Autism Speak.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

Chcete si kúpiť knihu Dolné Kysuce?

Oznamujeme všetkým záujemcom o kúpu knihy Dolné Kysuce, že môžu svoje objednávky posielať cez sms alebo mail.

Čítať ďalej…

04.04.2018 napísal dš

ocenenia

Morálne ocenenie učiteľov

Deň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou pedagogickej činnosti učiteľov, pre ktorých je práca nie povolaním, ale poslaním a právom si zaslúžia za ňu našu úctu a poďakovanie.

Čítať ďalej…