Spravodajstvo

Petičný výbor vyhodnocoval harmonogram prác

22.02.2018 napísal dš

stretnutei

Dôležitým záverom z pracovného stretnutia zástupcov petičného výboru s premiérom SR Róbertom Ficom, štátnym tajomníkom Viktorom Stromčekom za účasti poslancov NR SR, ktoré bolo reakciou na otvorený list petičného výboru premiérovi a predsedovi NR SR ohľadom dostavby diaľnice D3 na konci októbra minulého roku bol tiež dohovor, že pán štátny tajomník v spolupráci so zástupcami NDS a petičného výboru zabezpečí spracovanie harmonogramu prác, ktoré by sa mali vykonať do konca tohto volebného obdobia. Na základe dohovoru mal byť tento harmonogram pravidelne kontrolovaný a vyhodnocované jeho plnenie pri pravidelných stretnutiach štátneho tajomníka s petičným výborom. 

V pondelok 12. februára preto navštívil mestský úrad v KNM riaditeľ sekcie cestnej dopravy a komunikácií Peter Varga, MBA, MSc. a vedúci oddelenia investičnej prípravy diaľnic Ing. Tomáš Pollák. Stretnutia sa zúčastnili tiež zástupcovia petičného výboru Ľubomír Jánoška, Ján Hartel, Jozef Grapa, Matej Fabšík a Anna Mičianová. V úvode Tomáš Pollák prítomných informoval, že práve v týchto dňoch projektant už spracováva technickú štúdiu ohľadom dočasných riešení dopravnej situácie v meste a na ceste I/11, ktoré by mali poslúžiť v dobe, kým sa nezrealizuje diaľnica D3. Peter Varga z MD SR  ubezpečil zástupcov petičného výboru, že výstavba diaľnice D3 je prioritou tejto vlády, a tiež, že sa snažia dodržať stanovené termíny harmonogramu prác štyroch nezačatých úsekov diaľnice. Oproti predošlému obdobiu je zmena v tom, že privádzač do KNM je vyčlenený z etapy Brodno – KNM ako samostatná stavba. Čo sa týka projektovej prípravy a výkupu pozemkov, je najlepšie pripravený a má sa realizovať ako prvá stavba. Výberové konanie na dodávateľa stavebných práce má byť vykonané do konca tohto roka a samotné začatie výstavby je podľa predloženého harmonogramu naplánované na 2. polovicu budúceho roku 2019.

Členovia petičného výboru sa zaujímali aj o finančné prostriedky, ktoré boli prisľúbené v roku 2017, mali byť určené na projektovú prípravu a výkup pozemkov. Zo strany NDS aj MD SR boli informovaní o tom, že v roku 2017 sa tieto prostriedky neminuli a mali byť presunuté do tohto roku. Táto skutočnosť by nemala mať vplyv na deklarované termíny uvádzané v harmonogramoch na ostatné 3 etapy Brodno - KNM, KNM - Oščadnica a Oščadnica - Čadca Bukov. Členom petičného výboru bolo prisľúbené, že koncom apríla sa uskutoční ďalšie stretnutie, kde tieto a ostatné finančné prostriedky potrebné na výkup pozemkov a prípravu projektovej dokumentácie budú petičnému výboru predložené vo forme konkrétnych položiek finančného plánu NDS na tento rok a výhľadovo na ďalšie 2 roky.

O výsledkoch ďalšieho stretnutia budeme verejnosť informovať.

 

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…