Spravodajstvo

Pestrý septembrový týždeň v škôlke

09.10.2017 napísal dš

deti

Deti v Materskej škole na Litovelskej v Kysuckom Novom Meste mali posledný septembrový týždeň plný zážitkov.

Škôlku navštívila Mgr. Veronika Sojáková s mobilným planetáriom. Sediac na karimatkách pod nafúknutou kupolou deti sledovali náučné filmy formou rozprávky o živote stromov a podmorskom svete. Deti boli očarené prostredím, v ktorom sa filmy premietali.

Ďalej pani učiteľky spolu s tetami kuchárkami pripravili pre deti a ich rodičov športovo – zábavné popoludnie pod názvom Zemiakiáda. Ako samotný názov hovorí, išlo o rôzne disciplíny, v ktorých všetko súviselo so zemiakmi. Vstupenkou rodiny na Zemiakiádu bol 1 kg zemiakov, športový duch a dobrá nálada. Disciplíny s názvami Horúci zemiak, Sadenie a zber zemiakov, Beh s plným vedrom či Prevážanie vriec vo fúriku sa postarali o veselú zábavu. Z každej disciplíny vyšiel jeden víťaz. Počas vyhodnocovania súťaží sa deti posilnili zemiakovými hranolkami a tancovaním. Víťazi si odniesli po vrecku zemiakov a všetci súťažiaci dostali zemiakovú medailu.

 

Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

Späť

Najnovšie

13.12.2017 napísal dš

skolka

Materská škola na Ulici 9. mája získala nový šat

Materská škola na Ulici 9. mája dostala v tomto roku nový šat. Veľká rekonštrukcia sa konala v čase od februára do septembra 2017

Čítať ďalej…

12.12.2017 napísal dš

mikulas

Mikuláš v Materskej škole na Ulici 9. mája

Zima konečne vystrčila svoje mrazivé drápky a ukázala svoju bielu tvár. A to sa už celá MŠ začala pripravovať na príchod Mikuláša.

Čítať ďalej…

11.12.2017 napísal dš

cervene stuzky

Červená stužka na SOŠ strojníckej

AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Jedenásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, prebiehal od 1. septembra 2017 a vyvrcholil 1. decembra 2017 – na Svetový deň boja proti AIDS.

Čítať ďalej…

09.12.2017 napísal dš

Poďakovanie a oznam

Základná organizácia Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami sa chce poďakovať Mestu KNM pod vedením primátora mesta Ing. Jána Hartela a mestskému zastupiteľstvu v KNM za poskytnutie priestorov a finančnú pomoc v DC Klub 75, kde sa spoločne stretávame s našimi členmi každú stredu o 14.00 hod.

Čítať ďalej…

07.12.2017 napísal dš

vianoce

Podujatia s nádychom Vianoc

Na nastávajúcich 7 dní sú pre vás pripravené podujatia s vôňou Vianoc - Dotyk zimy, Adventný kalendár, Kúzelná noc, Vianočný punč v Dubí, Vianočné trhy žiakov a mnoho iného.

Čítať ďalej…

06.12.2017 napísal dš

zabava

Katarínska zábava pre seniorov

Svojou vôňou a chuťou všetkých prilákal a rozohrial horúci punč.

Čítať ďalej…

04.12.2017 napísal dš

drot

V MŠ 9.mája sme vyrábali darčeky z drôtiku

Deti MŠ na Ulici 9. mája sa zoznámili opäť s ďalším novým netradičným remeslom „Drôtovanie“, ktorému predchádzalo remeslo „Práca s hlinou“ a „Prútikárstvo“.

Čítať ďalej…

03.12.2017 napísal dš

den

Deti z MŠ 9. mája roztancovali svojich starkých

Starší ľudia sú nositeľmi rozvážnosti, skúsenosti a  múdrosti. Túto životnú múdrosť si všetci pripomíname  práve v jesenných mesiacoch.

Čítať ďalej…

01.12.2017 napísal dš

gymnazium

Gymnázium píše 60 ročnú históriu

Dnes navštevuje školu 225 žiakov, ktorých vzdeláva 21 členný kolektív pedagógov. Vzdelávajú žiakov, pripravujú ich na úspešné zvládnutie maturitnej skúšky a k vysokoškolskému štúdiu.

Čítať ďalej…