Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Spravodajstvo

Pestrý septembrový týždeň v škôlke

09.10.2017 napísal dš

deti

Deti v Materskej škole na Litovelskej v Kysuckom Novom Meste mali posledný septembrový týždeň plný zážitkov.

Škôlku navštívila Mgr. Veronika Sojáková s mobilným planetáriom. Sediac na karimatkách pod nafúknutou kupolou deti sledovali náučné filmy formou rozprávky o živote stromov a podmorskom svete. Deti boli očarené prostredím, v ktorom sa filmy premietali.

Ďalej pani učiteľky spolu s tetami kuchárkami pripravili pre deti a ich rodičov športovo – zábavné popoludnie pod názvom Zemiakiáda. Ako samotný názov hovorí, išlo o rôzne disciplíny, v ktorých všetko súviselo so zemiakmi. Vstupenkou rodiny na Zemiakiádu bol 1 kg zemiakov, športový duch a dobrá nálada. Disciplíny s názvami Horúci zemiak, Sadenie a zber zemiakov, Beh s plným vedrom či Prevážanie vriec vo fúriku sa postarali o veselú zábavu. Z každej disciplíny vyšiel jeden víťaz. Počas vyhodnocovania súťaží sa deti posilnili zemiakovými hranolkami a tancovaním. Víťazi si odniesli po vrecku zemiakov a všetci súťažiaci dostali zemiakovú medailu.

 

Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

Späť

Najnovšie

13.10.2017 napísal dš

gymo

Gymnázium oslávi 60. výročie vzniku

Pre Gymnázium Kysucké Nové Mesto je tento rok výnimočný - pripomína si 60. výročie vzniku.

Čítať ďalej…

11.10.2017 napísal dš

sarkan

Šarkaniáda

Jeseň je obdobím šarkanov. Stali sa akýmsi symbolom tohto obdobia, pretože je to práve jeseň, ktorá nám ponúka najvhodnejšie poveternostné podmienky na ich púšťanie.

Čítať ďalej…

09.10.2017 napísal dš

deti

Pestrý septembrový týždeň v škôlke

Pani učiteľky spolu s tetami kuchárkami pripravili pre deti a ich rodičov športovo – zábavné popoludnie pod názvom Zemiakiáda.

Čítať ďalej…

05.10.2017 napísal dš

gulas

Najlepší guláš

Gurmánsky guláš porote zachutil.

Čítať ďalej…

05.10.2017 napísal dš

tojmedzie

Stretnutie na TROJMEDZÍ 2017 a ZŠ Nábrežná

Pokračovaním medzinárodnej spolupráce so ZŠ Jablunkov, Lesní 190 a školou s poľským vyučovacím jazykom Henryka Sienkiewicza bola pozvánka pre žiakov a telocvikárov ZŠ Nábrežná 845/17 KNM na spoločnú akciu na deň 27.9.2017.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

nabory

Nábory do kultúrnych a športových klubov

Nábory do kultúrnych a športových klubov pre deti i dospelých - DOPLNENÉ

Čítať ďalej…

22.09.2017 napísal dš

huby

Seniori na hubách

Pekné septembrové dni využili seniori zo ZpSaDSS v Kysuckom Novom Meste na prechádzku po lesoch nad Budatínskou Lehotou. Na Gabrišovom pri kríži sa rozišli so zámerom nájsť trochu húb.

Čítať ďalej…

21.09.2017 napísal dš

vystava

Seniori na výstave Za oknami našich zariadení

Seniori zo Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto, Štúrova si dňa 13.9. 2017 boli pozrieť výstavu „Za oknami našich zariadení“, ktorú usporiadal Žilinský samosprávny kraj.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

eu

Európa a ZŠ Nábrežná

Ten, kto sleduje medzinárodné aktivity ZŠ Nábrežná, určite mu neušlo viacero vecí. A síce, škola sa už niekoľko rokov zapája do spolupráce s českou a poľskou školou v Jablunkove a ináč tomu nebude ani v novom školskom roku.

Čítať ďalej…

17.09.2017 napísal dš

skola

Letná škola predškoláka

V dňoch 21. až 25. augusta 2017 sa ZŠ Dolinský potok otvorila pre najmladších školákov. Žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili Letnej školy predškoláka.

Čítať ďalej…