Spravodajstvo

Návšteva záhradkárov v ZŠ Dolinský potok

11.04.2018 napísal dš

stepenie

Naša spolupráca so Slovenským zväzom záhradkárov v KNM pokračuje.

Vo štvrtok 15. marca 2018 nás opäť navštívili členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov v Kysuckom Novom Meste na čele s jeho predsedom pánom Ing. Ivanom Červencom. Prišli sa podeliť o svoje skúsenosti pri ošetrovaní ovocných stromčekov s našimi siedmakmi. Na hodinách sveta práce predviedli žiakom ukážky očkovania a štepenia ovocných stromčekov. Pán Červenec najskôr sám ukázal rôzne spôsoby očkovania ovocných drevín a následne si ich žiaci sami vyskúšali. Niektorí sa ukázali ako zruční budúci záhradkári a pestovatelia. Svoje zaštepené rastlinky si mohli odniesť domov do svojich záhrad, kde sa o ne budú starať.

Priamo v ovocnom sade sa už potom samotní záhradkári postarali o predjarné ošetrenie našich drevín a zároveň prispeli radami, ako sa máme v budúcom vegetačnom období o náš sad postarať.

Ďakujeme im za cenné rady a čas, ktorý nám venovali!

 Mgr. Libuše Horvátová

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

sposa

Kysucké Nové Mesto rozsvietilo modrú

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) v KNM podporilo mesto Kysucké Nové Mesto opäť tým, že sa pripojilo k celosvetovej kampani „Rozsvieť modrú“, ktorá vychádza z iniciatívy svetovej organizácie Autism Speak.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

Chcete si kúpiť knihu Dolné Kysuce?

Oznamujeme všetkým záujemcom o kúpu knihy Dolné Kysuce, že môžu svoje objednávky posielať cez sms alebo mail.

Čítať ďalej…

04.04.2018 napísal dš

ocenenia

Morálne ocenenie učiteľov

Deň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou pedagogickej činnosti učiteľov, pre ktorých je práca nie povolaním, ale poslaním a právom si zaslúžia za ňu našu úctu a poďakovanie.

Čítať ďalej…