Spravodajstvo

Na medzinárodnej súťaži

02.04.2018 napísal dš

heligonkari

V dňoch 17.- 18. 3. 2018 sa konala v Liptovskom Mikuláši medzinárodná súťaž "Súhvezdie hôr". Súťaž poriadala Ukrajinská kultúrna agentúra ministerstva kultúry z Odesy. Heligonkári zo ZUŠ v KNM si zasúťažili s konkurenciou z Ukrajiny, Slovenska, Bulharska, Slovinska, Srbska, Maďarska, Česka, Slovenska.  ZUŠ V KNM reprezentovali heligonkári Jarky Jelinkovej. Ich svedomitá príprava sa odzrkadlila  na ich výsledkoch v umiestnení.

Daniel Burdiak 2. miesto
Duo Adam Šimčisko a Ondrej Žucha 2. miesto
Paulinka Belešová 3. miesto.
Najvzácnejšie ocenie 1.miesto dostali za hru v súbore spolu aj so žiakmi zo ZUŠ z Krasna n. Kysucou.
1. miesto v súbore si obhájili z roku 2017. Na záver celý súbor vystúpil na slávnostnom ukončovacom ceremoniáli, kde hrali len tí najlepší. Celú súťaž organizačne zabezpečovala Ukrajina. Boli to dva veľmi náročné dni, ale stáli za to.

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

sposa

Kysucké Nové Mesto rozsvietilo modrú

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) v KNM podporilo mesto Kysucké Nové Mesto opäť tým, že sa pripojilo k celosvetovej kampani „Rozsvieť modrú“, ktorá vychádza z iniciatívy svetovej organizácie Autism Speak.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

Chcete si kúpiť knihu Dolné Kysuce?

Oznamujeme všetkým záujemcom o kúpu knihy Dolné Kysuce, že môžu svoje objednávky posielať cez sms alebo mail.

Čítať ďalej…

04.04.2018 napísal dš

ocenenia

Morálne ocenenie učiteľov

Deň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou pedagogickej činnosti učiteľov, pre ktorých je práca nie povolaním, ale poslaním a právom si zaslúžia za ňu našu úctu a poďakovanie.

Čítať ďalej…