Spravodajstvo

Mikuláš v Materskej škole na Ulici 9. mája

12.12.2017 napísal dš

mikulas

Zima konečne vystrčila svoje mrazivé drápky a ukázala svoju bielu tvár. A to sa už celá MŠ začala pripravovať na príchod Mikuláša. Priestory MŠ dostali vianočnú výzdobu, nechýbal ani vysvietený vianočný stromček. Ako predzvesť Mikulášskej besiedky sa konal v Dome kultúry Vianočný zvonček, kde sa vianočnými koledami predstavili aj naše deti. Boli úspešné a získali 2. a 3. miesto, k čomu im srdečne blahoželáme.

6. decembra zazvonil pred dverami MŠ Mikuláš so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom, aby zistil, ako sa deti celý rok správali a podľa toho ich aj odmenil. Deti Mikulášovi zarecitovali, zaspievali mikulášske piesne, a tak obdržali z jeho rúk sladko –ovocný balíček, od anjela anjelské pohladenie a čertisko s reťazou vyhľadával menej poslušné deti. Mikuláš bol štedrý a do každej triedy doniesol obrovské balíky plné hračiek a rozprávkových kníh. Sviatočnú atmosféru v každej triede dotvárali deti 5. triedy pod vedením p. riaditeľky PhDr. Eleny Gavlákovej tancom snehových vločiek okolo vianočných stromčekov. Na záver sa Mikuláš s deťmi odfotil a rozlúčil. Sľúbil, že sa o rok vráti zas, ale celý rok sa bude pozerať do sklenenej gule a bude ich pozorovať, ako sa správajú... Deti potom celé doobedie s p. učiteľkami rozbaľovali balíčky s hračkami od Mikuláša a hrali sa s nimi nové hry. Na sklonku dňa sa deti šťastne so svojimi rodičmi poberali domov s balíčkami v rukách, pričom si vši mli, že na školskom dvore sa rozsvietil veľký vianočný strom, ktorý zvestuje všetkým ľuďom na sídlisku, že Vianoce sú už za dverami. Na druhý deň 7. decembra sme boli pozvaní na slávnostné Mikulášske odovzdávanie balíčkov na základe vypracovaného projektu v rámci podpory technického vzdelávania v Žilinskom regióne Nadáciou KIA MOTORS SLOVAKIA. Vedenie MŠ touto cestou vyslovuje poďakovanie Nadácii KIA MOTORS za polytechnické hračky a zároveň v mene detí za vytvorenie príjemnej rozprávkovej atmosféry.

A. Slivková

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…