Spravodajstvo

Mikuláš v Materskej škole na Ulici 9. mája

12.12.2017 napísal dš

mikulas

Zima konečne vystrčila svoje mrazivé drápky a ukázala svoju bielu tvár. A to sa už celá MŠ začala pripravovať na príchod Mikuláša. Priestory MŠ dostali vianočnú výzdobu, nechýbal ani vysvietený vianočný stromček. Ako predzvesť Mikulášskej besiedky sa konal v Dome kultúry Vianočný zvonček, kde sa vianočnými koledami predstavili aj naše deti. Boli úspešné a získali 2. a 3. miesto, k čomu im srdečne blahoželáme.

6. decembra zazvonil pred dverami MŠ Mikuláš so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom, aby zistil, ako sa deti celý rok správali a podľa toho ich aj odmenil. Deti Mikulášovi zarecitovali, zaspievali mikulášske piesne, a tak obdržali z jeho rúk sladko –ovocný balíček, od anjela anjelské pohladenie a čertisko s reťazou vyhľadával menej poslušné deti. Mikuláš bol štedrý a do každej triedy doniesol obrovské balíky plné hračiek a rozprávkových kníh. Sviatočnú atmosféru v každej triede dotvárali deti 5. triedy pod vedením p. riaditeľky PhDr. Eleny Gavlákovej tancom snehových vločiek okolo vianočných stromčekov. Na záver sa Mikuláš s deťmi odfotil a rozlúčil. Sľúbil, že sa o rok vráti zas, ale celý rok sa bude pozerať do sklenenej gule a bude ich pozorovať, ako sa správajú... Deti potom celé doobedie s p. učiteľkami rozbaľovali balíčky s hračkami od Mikuláša a hrali sa s nimi nové hry. Na sklonku dňa sa deti šťastne so svojimi rodičmi poberali domov s balíčkami v rukách, pričom si vši mli, že na školskom dvore sa rozsvietil veľký vianočný strom, ktorý zvestuje všetkým ľuďom na sídlisku, že Vianoce sú už za dverami. Na druhý deň 7. decembra sme boli pozvaní na slávnostné Mikulášske odovzdávanie balíčkov na základe vypracovaného projektu v rámci podpory technického vzdelávania v Žilinskom regióne Nadáciou KIA MOTORS SLOVAKIA. Vedenie MŠ touto cestou vyslovuje poďakovanie Nadácii KIA MOTORS za polytechnické hračky a zároveň v mene detí za vytvorenie príjemnej rozprávkovej atmosféry.

A. Slivková

Späť

Najnovšie

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

projekty

Štyri projekty

Prehľad projektov, ktoré mestská knižnica zrealizovala v roku 2017

Čítať ďalej…

01.01.2018 napísal dš

koncert

Vianočný koncert ZUŠky

Dňa 18.12.2017 patrilo vianočne vyzdobené javisko v dome kultúry žiakom a pedagógom ZUŠ v KNM. Konal sa Vianočný koncert ZUŠky

Čítať ďalej…

30.12.2017 napísal dš

dod

Deň otvorených dverí v CSS Kamence

Centrum sociálnych služieb Kamence otvorilo svoje dvere v stredu 13. decembra 2017 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pre širokú verejnosť i pre tých, ktorí sa možno len náhodou zastavili, aby spoločne s nami prežili jeden krásny deň plný nádherných okamihov, príjemných stretnutí a bohatého kultúrneho programu.

Čítať ďalej…