Spravodajstvo

Fašiangové veselenie v ZUŠ

13.03.2014 napísal dš

ZUS

Je už niekoľkoročnou tradíciou, že posledný pondelok pred Popolcovou stredou sa v ZUŠ dejú veci. A tak aj tento rok sa hneď od rána škola premenila na miesto stretnutia víl, strašidiel a iných rozprávkových bytostí. Žiaci spolu so svojimi pedagógmi pomáhali vyzdobiť jej priestory farebnými obrázkami, ktoré sami vytvorili. A spolu s dobrou náladou to bol ten najlepší začiatok veselého podujatia Fašiangy v ZUŠ.

Hneď ráno sa koncertná sála zaplnila deťmi z kysuckých MŠ, aby sa zúčastnili ďalšieho z koncertov pre škôlkarov. Publiku sa predstavila na začiatku koncertu i dychová hudba Kysučanka junior, v závere  harmonikový súbor ZUŠ a medzi tým sa na javisku vystriedali malí muzikanti, tanečníci, speváci i recitátori.

Doznelo posledné číslo programu, sála sa vyprázdnila, ale iba preto, aby do nej mohli prísť všetky masky a mohol sa začať Karneval. Počas neho na javisku prebehla promenáda masiek a vyhodnotenie, ktorá je najsmiešnejšia, najstrašidelnejšia či najnáročnejšia na prípravu. A aké by to boli Fašiangy bez pohostenia. Sladké šišky a maškrty, ktoré deti dostali, potešili všetky detské jazýčky.

 

Fašiangová harmonika opäť zaujala

Základná umelecká škola však nezabudla ani na priaznivcov umenia hry na harmoniku a tak si mnohí z vás mohli v popoludňajších hodinách vychutnať v priestoroch Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste VIII. ročník už medzinárodného hudobného stretnutia amatérskych i profesionálnych harmonikárov (alebo ak chcete akordeonistov) a heligonkárov z regiónu Kysúc a širokého okolia pod názvom Fašiangová harmonika.

Počas dvoch častí vyše štvorhodinového programu sa najskôr predstavilo 28 harmonikárov—juniorov, ktorí aj napriek svojmu mladému veku dokázali dokonale zaujať publikum. Cenu najmladšieho účastníka si prevzala len 7-ročná Vaneska Remišová z Poviny, a po krátkej prestávke otvoril hlavný program Fašiangovej harmoniky akordeónový súbor ZUŠ, po ktorom sa na pódiu striedali muzikanti z Kysuckého Lieskovca, Ochodnice, Radole, Čierneho pri Čadci, Turzovky, Žiliny, Veľkého Rovného, no docestovali i účastníci z Námestova, Uherského Hradišťa či Nitry. Takto sa pred zaplnenou sálou DK vystriedalo spolu 52 účinkujúcich. Hru na harmonike či heligónke dopĺňal spev, husle, cimbal i dychové nástroje. A opäť sa nezabudlo ani na najstaršieho účastníka, ktorým bol v porovnaní s najmladšou Vaneskou držiteľ až dvoch sedmičiek – 77-ročný Štefan Bibík z Ochodnice.

Krásnym zakončením celého programu bolo spoločné vystúpenie všetkých účinkujúcich, ktorí zaplnili pódium aby zahrali poslednú pieseň tohto výnimočného podujatia.

Poďakovanie patrí všetkým účinkujúcim, ktorí pod heslom: „Harmonikári všetkých krajín, spojte sa!“ opäť prispeli k výbornej fašiangovej nálade. Ďakujeme tiež sponzorom, ktorí akokoľvek prispeli alebo sa inak podieľali na organizácii tohto popoludnia. Veríme, že hlavný cieľ, ktorým bolo pripomenúť Kysučanom fašiangové tradície v tom najveselšom slovazmysle, bol splnený. Dovidenia opäť o rok!

vedenie ZUŠ v Kysuckom Novom Meste

Späť

Najnovšie

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

projekty

Štyri projekty

Prehľad projektov, ktoré mestská knižnica zrealizovala v roku 2017

Čítať ďalej…

01.01.2018 napísal dš

koncert

Vianočný koncert ZUŠky

Dňa 18.12.2017 patrilo vianočne vyzdobené javisko v dome kultúry žiakom a pedagógom ZUŠ v KNM. Konal sa Vianočný koncert ZUŠky

Čítať ďalej…

30.12.2017 napísal dš

dod

Deň otvorených dverí v CSS Kamence

Centrum sociálnych služieb Kamence otvorilo svoje dvere v stredu 13. decembra 2017 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pre širokú verejnosť i pre tých, ktorí sa možno len náhodou zastavili, aby spoločne s nami prežili jeden krásny deň plný nádherných okamihov, príjemných stretnutí a bohatého kultúrneho programu.

Čítať ďalej…