Spravodajstvo

Fašiangové veselenie v ZUŠ

13.03.2014 napísal dš

ZUS

Je už niekoľkoročnou tradíciou, že posledný pondelok pred Popolcovou stredou sa v ZUŠ dejú veci. A tak aj tento rok sa hneď od rána škola premenila na miesto stretnutia víl, strašidiel a iných rozprávkových bytostí. Žiaci spolu so svojimi pedagógmi pomáhali vyzdobiť jej priestory farebnými obrázkami, ktoré sami vytvorili. A spolu s dobrou náladou to bol ten najlepší začiatok veselého podujatia Fašiangy v ZUŠ.

Hneď ráno sa koncertná sála zaplnila deťmi z kysuckých MŠ, aby sa zúčastnili ďalšieho z koncertov pre škôlkarov. Publiku sa predstavila na začiatku koncertu i dychová hudba Kysučanka junior, v závere  harmonikový súbor ZUŠ a medzi tým sa na javisku vystriedali malí muzikanti, tanečníci, speváci i recitátori.

Doznelo posledné číslo programu, sála sa vyprázdnila, ale iba preto, aby do nej mohli prísť všetky masky a mohol sa začať Karneval. Počas neho na javisku prebehla promenáda masiek a vyhodnotenie, ktorá je najsmiešnejšia, najstrašidelnejšia či najnáročnejšia na prípravu. A aké by to boli Fašiangy bez pohostenia. Sladké šišky a maškrty, ktoré deti dostali, potešili všetky detské jazýčky.

 

Fašiangová harmonika opäť zaujala

Základná umelecká škola však nezabudla ani na priaznivcov umenia hry na harmoniku a tak si mnohí z vás mohli v popoludňajších hodinách vychutnať v priestoroch Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste VIII. ročník už medzinárodného hudobného stretnutia amatérskych i profesionálnych harmonikárov (alebo ak chcete akordeonistov) a heligonkárov z regiónu Kysúc a širokého okolia pod názvom Fašiangová harmonika.

Počas dvoch častí vyše štvorhodinového programu sa najskôr predstavilo 28 harmonikárov—juniorov, ktorí aj napriek svojmu mladému veku dokázali dokonale zaujať publikum. Cenu najmladšieho účastníka si prevzala len 7-ročná Vaneska Remišová z Poviny, a po krátkej prestávke otvoril hlavný program Fašiangovej harmoniky akordeónový súbor ZUŠ, po ktorom sa na pódiu striedali muzikanti z Kysuckého Lieskovca, Ochodnice, Radole, Čierneho pri Čadci, Turzovky, Žiliny, Veľkého Rovného, no docestovali i účastníci z Námestova, Uherského Hradišťa či Nitry. Takto sa pred zaplnenou sálou DK vystriedalo spolu 52 účinkujúcich. Hru na harmonike či heligónke dopĺňal spev, husle, cimbal i dychové nástroje. A opäť sa nezabudlo ani na najstaršieho účastníka, ktorým bol v porovnaní s najmladšou Vaneskou držiteľ až dvoch sedmičiek – 77-ročný Štefan Bibík z Ochodnice.

Krásnym zakončením celého programu bolo spoločné vystúpenie všetkých účinkujúcich, ktorí zaplnili pódium aby zahrali poslednú pieseň tohto výnimočného podujatia.

Poďakovanie patrí všetkým účinkujúcim, ktorí pod heslom: „Harmonikári všetkých krajín, spojte sa!“ opäť prispeli k výbornej fašiangovej nálade. Ďakujeme tiež sponzorom, ktorí akokoľvek prispeli alebo sa inak podieľali na organizácii tohto popoludnia. Veríme, že hlavný cieľ, ktorým bolo pripomenúť Kysučanom fašiangové tradície v tom najveselšom slovazmysle, bol splnený. Dovidenia opäť o rok!

vedenie ZUŠ v Kysuckom Novom Meste

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…