Spravodajstvo

Deviataci zvládli skúšky nadpriemerne

01.07.2017 napísal dš

monitor

 

Dňa 5. apríla 2017 Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania v Bratislave uskutočnil celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníkov základných škôl z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.  Zapojených bolo 36 535 žiakov zo 1 437 základných škôl SR.
Priemerná úspešnosť testu z matematiky bola 56,4 %. Žiaci našich základných škôl dosiahli priemernú úspešnosť až 67,06 %. Priemerná úspešnosť testu zo slovenského jazyka a literatúry bol 61,2 % a žiaci z troch ZŠ v našom meste mali priemernú úspešnosť 67,73 %. Zo základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta KNM sa v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníkov v predmete matematika najviac darilo žiakom ZŠ Clementisova a v predmete Slovenský jazyk a literatúra žiakom zo ZŠ Dolinský potok. 
Výsledky žiakov v Testovaní 9 sú v našom meste už dlhodobo nad celoslovenským priemerom. Všetkým žiakom gratulujeme a prajeme im veľa úspechov na stredných školách, ktoré si vybrali. Poďakovanie patrí riadiacim zamestnancom ako aj pedagógom za ich zodpovedný prístup k príprave žiakov na dôležité celoslovenské testovanie.
Výsledky ZŠ z jednotlivých predmetov sú zverejnené na webovom sídle NÚCEM Bratislava: http://vysledky.nucem.sk/

 

 

Späť

Najnovšie

25.04.2018 napísal dš

den

Čisté mesto na Deň Zeme

Mestský Mládežnícky Parlament znovu zasadal. Dňa 16. apríla sa na dvojhodinovom zasadnutí v klubovni YCčko stretli mladí poslanci, aby prediskutovali a prerokovali body na ich zozname.

Čítať ďalej…

23.04.2018 napísal dš

svet

Prímestský letný tábor Mini tvorivý svet

Centrum voľného času v Kysuckom Novom Meste organizuje pre deti, ktoré radi tvoria letný prímestský tábor Mini tvorivý svet.

Čítať ďalej…

21.04.2018 napísal dš

tabory

Ponuka táborov CVČ sv. Jakuba

Centrum voľného času sv. Jakuba na leto pripravilo pre deti zaujímavú ponuku táborov.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…