Spravodajstvo

Deti si užili leto v táboroch CVČ sv. Jakuba

11.09.2015 napísal dš

tabory

Na dobrodružnú cestu po spoznávaní krás Slovenska a s Božím požehnaním sa vybrali deti v sprievode animátorov z Pastoračného centra sv. Jakuba. Výletový tábor sa začal jazdou vláčikom na Vychylovke a pokračoval návštevou rozprávkového mestečka – Habakuky.  Nechýbala ani prehliadka Oravského hradu. Deti zakúsili svoju odvahu v lanovom parku Preles a tiež zažili mnoho zábavy v detskom centre Kongo. Vo hvezdárni spoznali krásu vesmíru a pozorovali slniečko. Počas tábora  načerpali radosť a lásku aj účasťou na sv. omši.

Začiatkom júla aj tie najmenšie deti mali možnosť zažiť táborovú atmosféru počas 3 dní na tábore Škôlkarik. V priebehu jednotlivých dní mali deti možnosť rozvíjať jemnú motoriku, vyrobiť si darček pre rodičov, zatancovať i zaspievať si. Okrem iného sa učili o vitamínoch,  o počasí a hľadali poklad.

Tábor Centráčik bol určený pre deti školského veku. Deti čakali rôzne úlohy a aktivity, zašportovali si na olympijských hrách a vydali sa po stopách pokladu. Veľmi zaujímavá bola návšteva mestskej knižnice, kde sa deti zapojili do súťaže o najkrajšiu ručne vyrobenú budovu a stali sa súčasťou čitateľského maratónu.

Počas tábora Bambino deti zavítali do krajiny Rozprávkovo. V príbehu o zvieratkách spoznávali krásu a silu skutočných priateľov. Do tábora zavítal Macko Uško, ktorý pozval  deti do prírody. Svojou návštevou nás poctil i Lenivý kráľ, ktorého kráľovstvo bolo pusté, pretože sa oň nestaral. Deti ho učili, ako sa má zdravo stravovať a zacvičili si s ním. Posledný deň v centre čakali deti rozprávkové workshopy s Popoluškou, Červenou čiapočkou, Maťkom a Kubkom a s Pipi dlhou pančuchou. Poobede bola tancovačka v rozprávkových kostýmoch.

Veľa zábavy a smiechu, ale aj maľovanie kulís, vyrábanie kostýmov a nacvičovanie divadla zažili deti v divadelnom tábore. Niektoré deti si po prvýkrát vyskúšali, aké je to stáť na pódiu. Po zábavných hrách a cvičeniach im boli pridelené úlohy. Každý dostal text a poctivo si malí herci pripravovali rozprávku O kúzelnom meči a rytieroch. Nadišiel deň predstavenia a deti sa popasovali s trémou i zabudnutým textom. Rodičia, kamaráti i celé publikum im tlieskali. Po skončení predstavenia deti odišli s úsmevom na tvári a s hereckou skúsenosťou domov. Celý tábor sa ukončil pasovačkou, pri ktorej sa každý divadelník stal malým rytierom.

Pravidelná letná činnosť

Počas prázdnin mali deti a mládež možnosť zmysluplne tráviť voľný čas v Pastoračnom centre sv. Jakuba pod dohľadom vychovávateľov. Okrem ponúkaných táborov sa deti zúčastňovali rôznych tvorivých a športových aktivít a hier na ihrisku či v herni. Hrávali volejbal, florbal, kalčeto, stolný tenis, ale aj spoločenské hry a iné.

 Martina Kontríková

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…