Spravodajstvo

Deň Zeme a MŠ Litovelská

08.05.2018 napísal dš

ms litov

Mesiac apríl má viacero prívlastkov – bláznivý, mesiac lesov, čistoty, svoje dni majú v apríli vtáci, detská kniha, zdravie, letci a kozmonauti, stromy, tanec. Jedným z aprílových dní je 22. apríl, ktorý pred 45-timi rokmi OSN určila za Deň Zeme.

Že sa o našu Zem treba starať a akým spôsobom, to sa učia už i deti v MŠ Litovelská. Hravým spôsobom sa dozvedajú o ochrane životného prostredia, o výrobe materiálov, o recyklácii, čo sa z použitých materiálov dá vyrobiť. Vedia už, že odpadky patria do kontajnerov na to určených. Možno by tieto deti mohli poučiť tých, ktorí na toto nedbajú a fľaše sklenené i plastové, plechovky, papiere odhodia po použití na zem.

Druhý aprílový týždeň nám počasie prialo, a preto sme sa všetci pustili do čistenia nášho školského areálu. Vyhrabali sme lístie, vyzbierali kamienky, upravili zem po rozšírení chodníkov a zasiali trávu.

19.4.2018 sa celá materská škola v rámci čistoty mesta zapojila aj do čistenia blízkeho okolia, čím sme podporili projekt ,,Celomestské dobrovoľníctvo a Deň Zeme“.

Deti usilovne ako včielky zbierali nečistoty, ktoré sa zmestili do piatich veľkých vriec.

Dočistili sme školskú záhradu, vyčistili prostredie pred vstupom do MŠ, kysucký park, okolie bývalého daňového úradu i za činžiakom na Clementisovej ulici smerom až plotu MŠ.

Všetkým bol odmenou pohľad na čistú sviežu zeleň v okolí MŠ i pocit dobre vykonanej práce, ktorou prispeli ku skrášleniu životného prostredia.

Prajeme si, aby všetkým ľuďom záležalo na čistote nášho mesta stále, nielen v tento deň, aby sme žili v čistom prostredí a nemuseli zbierať odpadky.

Dáša Škulcová uč. MŠ

Späť

Najnovšie

22.05.2018 napísal dš

den zeme

Deň Zeme v ZŠ Dolinský potok

22. apríl si ľudia na celom svete už niekoľko desaťročí pripomínajú ako Deň Zeme. Ekologicky myslí aj naša škola, ktorá si v predstihu 20. 4. pripravila perfektné dopoludnie spojené so zábavou a prácou.

Čítať ďalej…

20.05.2018 napísal dš

den zeme

Zš Clementisova a Deň Zeme

Dňa 20.4. 2018 sa v ZŠ Clementisova už tradične konal Deň Zeme. Žiaci i učitelia 5.-9. ročníka sa ako každý rok aktívne zapojili do tejto významnej akcie.

Čítať ďalej…

19.05.2018 napísal dš

les

Les ukrytý v knihe

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste sa znova s radosťou zapojila do kampane Les ukrytý v knihe. Témou v poradí ôsmeho ročníka projektu boli Príbehy napísané v letokruhoch.

Čítať ďalej…

18.05.2018 napísal dš

den zeme

Deň Zeme a seniori

Prečo je práve 22. apríl Svetovým dňom Zeme? 22. apríla 1970 ekológovia v USA ovplyvnení snímkami z kozmu, dokumentujúcimi zraniteľnosť Zeme, vyzvali k spoločným celosvetovým aktivitám na ochranu Zeme.

Čítať ďalej…

16.05.2018 napísal dš

pomoc

Pomoc prírode

Všetci dobre vieme, aký veľký význam majú pre prírodu obojživelníky. U nás sa vyskytuje viacero druhov týchto jedincov najmä žaby, teda bezchvosté obojživelníky, sú však veľmi ohrozované ľudskou činnosťou, a to konkrétne v čase kladenia vajíčok, automobilovou dopravou.

Čítať ďalej…

15.05.2018 napísal dš

hasici

Hasiči mali dve príležitosti na oslavu

V nedeľu 6.5. 2018 sa uskutočnila v Kysuckom Novom Meste v Kostole sv. Jakuba okresná oslava sv. Floriána, patróna hasičov.

Čítať ďalej…

13.05.2018 napísal dš

holandsko

Holandsko v kocke

Žiaci Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste navštívili v apríli krajinu tulipánov Holandsko. Prvý deň poznávacieho zájazdu strávili v Zaanse Schans.

Čítať ďalej…

12.05.2018 napísal dš

Deň slnečníc

Klub Sclerosis multiplex pri SZSM Kysucké Nové Mesto oznamuje, že dňa 16. mája 2018 bude prebiehať celoslovenská zbierka na podporu ľudí ktorí trpia chorobou Sclerosis multiplex Deň slnečníc.

Čítať ďalej…

10.05.2018 napísal dš

proj

Orešnice – projekt ZŠ Dolinský potok

ZŠ Dolinský potok v Kysuckom Novom Meste v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky vytvorila nový projekt pod názvom Orešnice.

Čítať ďalej…