Spravodajstvo

Deň otvorených dverí v CSS Kamence

30.12.2017 napísal dš

dod

Centrum sociálnych služieb Kamence otvorilo svoje dvere v  stredu 13. decembra 2017 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pre širokú verejnosť i pre tých, ktorí sa možno len náhodou zastavili, aby spoločne s nami prežili jeden krásny deň plný nádherných okamihov, príjemných stretnutí a bohatého kultúrneho programu. Pozvanie prijali riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Mgr. Marta Pauková, Mgr. Katarína Šušoliaková zástupkyňa riaditeľky odboru sociálnych vecí ŽSK, poslanci ŽSK Mgr. Matej Fabšík a Ivan Poláček. Pozvanie neodmietli ani primátor mesta Kysucké Nové Mesto Ing. Ján Hartel, prednosta mestského úradu v Kysuckom Novom Meste JUDr. Ľubomír Ježo, poslanec mesta Ing. Marián Mihalda, dekan našej farnosti  Peter Holbička a lekár nášho zariadenia MUDr. Jozef Borák. Medzi pozvanými hosťami boli aj viaceré zariadenia sociálnych služieb zo Žilinského kraja.

Všetkých zúčastnených privítala svojim príhovorom pani riaditeľka Mgr. Denisa Smreková. Spoločne sme si pozreli pripravenú prezentáciu o Centre sociálnych služieb Kamence. Prezentácia bola zameraná na činnosť zariadenia, aké sociálne služby a aktivity pre prijímateľa sociálnej služby naše zariadenie ponúka. Deň otvorených dverí nám prišiel spríjemniť detský folklórny súbor Nábrežníček, ktorý pracuje pod vedením p. Katky Jakubíkovej a p. Štefky Koptákovej. Seniori sa nám predviedli divadelným predstavením Rómeo a Júlia po 50 rokoch a so svojou tanečnou choreografiou, ktorou sa predviedli v tanečnej súťaži Let’s Dance 2017.

Všetci vystupujúci si zaslúžili veľký potlesk. Po programe mali hostia možnosť pozrieť si priestory CSS Kamence. V reminiscenčnej miestnosti si mohli pozrieť páračky, v multisenzorickej miestnosti prebiehala terapia svetlom, na izbe imobilných prijímateliek sociálnej služby prebiehala bazálna stimulácia a v rehabilitačnej miestnosti si mohli hostia pozrieť priestory rehabilitácie. V spoločenskej miestnosti si mohli vyskúšať prípravu oplátok, zdobenie medovníkov alebo vyrobiť anjelika z drôtu.

Záver patril voľnej zábave a rozhovormi s pracovníkmi zariadenia. V spoločenskej miestnosti bolo pre našich hostí pripravené chutné občerstvenie.

 

Mgr. Katarína Krasňanová

vedúca sociálneho úseku CSS Kamence

Späť

Najnovšie

19.01.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v CSS Kamence

Kňazi z farnosti sv. Jakuba, v KNM, každý mesiac prichádzajú medzi starkých, aby im prinášali slovo Božie.

Čítať ďalej…

17.01.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - spoločné sväté spovede, rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

16.01.2018 napísal dš

zbierka

Únia žien opäť pomáhala

Tak, ako minulý rok, aj teraz, sa ženy z organizácie Únia žien Slovenska v Kys. Novom Meste rozhodli niekomu pomôcť. Veľa ľudí v seniorskom veku býva v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

Čítať ďalej…

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…