Spravodajstvo

Bezplatné poradenstvo v Kysuckom Novom Meste

24.02.2018 napísal dš

centrum

Centrum sociálnych služieb Fantázia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ako poskytovateľ sociálnych služieb pre občanov so zdravotným postihnutím, má vo svojej kompetencii aj poskytovanie základného sociálneho poradenstva.

Poradenskú činnosť zabezpečujeme priamo v našom Centre sociálnych služieb Fantázia, ktoré sídli na Belanského ulici č. 12/8 v Kysuckom Novom Meste, a to v pracovných dňoch od pondelka do piatka od 08:00 do 16:00 hod. Výhodou nášho poradenského centra je to, že klientom radíme a sprostredkúvame pomoc bezplatne.

O poradenské služby môžu požiadať tí občania, ktorí sa nachádzajú v nepriaznivej sociálnej a životnej situácii a potrebujú základnú sociálnu pomoc, podporu, usmernenie a sprevádzanie. Sústreďujeme sa predovšetkým na pomoc občanom v dôchodkovom veku, občanom so zdravotným postihnutím a ich príbuzným, rovnako na pomoc matkám s deťmi a ostatným občanom, ktorí potrebujú základnú informáciu, ako možno riešiť ich daný problém. V rámci našej poradenskej činnosti sa u klientov najčastejšie stretávame s potrebou poradenstva pri umiestňovaní príbuzných do zariadení sociálnych služieb, poradenstva v oblasti sociálnych dávok a príspevkov na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia. V tejto oblasti klientom tiež pomáhame pri vybavovaní invalidného dôchodku, pri spisovaní odvolaní voči nepriznaným príspevkom z opodstatnených dôvodov. Pre klientky (najmä matky s deťmi) sme nápomocní pri spisovaní návrhov z oblasti rodinného práva, ako sú návrh na rozvod manželstva, návrh na určenie výživného, návrh na vykonanie exekúcie v súvislosti s výživným, k čomu následne pomôžeme sprostredkovať kontakt na exekútora. Pre klientov, u ktorých je žiaduca asistencia pri vybavovaní úradných záležitostí, zabezpečíme sprevádzanie v teréne.

Poradenstvo prebieha v individuálnej forme (poradca a klient), pričom využívame aj spoluprácu s ďalšími subjektmi, inštitúciami a poradenskými centrami. Klienti môžu využiť osobnú, telefonickú konzultáciu (na čísle 0907/839 398) a e-mailovú konzultáciu (poradca.fantaziaknm@vuczilina.sk). Pri osobnej konzultácii odporúčame klientom vopred sa ohlásiť, objednať. 

Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…