Spravodajstvo

Angličtina je zábavná - aktivita Erasmus +

29.12.2017 napísal dš

ang

files/obrazky/spravodajstvo 2017/december/anglictina (9).jpg

Anglický jazyk predstavuje na Slovensku povinný predmet od 3. ročníka základnej školy. Všetko povinné však väčšinou budí u ľudí nechuť a nezáujem. Sobotňajším dopoludním s názvom English s funny (Angličtina je zábavná) sme chceli dokázať opak.

V sobotu, dňa 9. decembra 2017, prišli niektorí piataci, šiestaci i siedmaci dobrovoľne do školy. Už to je pokrok, že sa im chcelo vôbec v to zimné víkendové ráno vstať z postele a prísť do školy. V rámci projektu Angličtinou za lepšiu budúcnosť, ktorý ZŠ Nábrežná realizuje od júla 2017, sa tu konala zážitková aktivita, vďaka ktorej sa pozreli na angličtinu z iného uhla pohľadu. Objavili nové IT aplikácie používané v súvislosti s vyučovaním cudzích jazykov. Spoznali ďalšiu anglofónnu krajinu – Írsko, ktorej sa v rámci učebných osnov na školách venuje len málo priestoru, a veľmi si obľúbili Kahoot, takže si dosýta zasúťažili. To všetko sa uskutočnilo aj vďaka chuti vyučujúcich, ktoré sa v auguste zúčastnili metodických stáži v anglickom Canterbury (p.uč.Heľová) a írskom Corku (p.uč.Madigárová Kubišová). O svoju skúsenosť sa chcú podeliť aj s ostatnými vyučujúcimi nášho regiónu. V januári preto pozýva ZŠ Nábrežná na vzdelávacie podujatie pre vyučujúcich cudzích jazykov. Podujatie bude zamerané na praktické rady týkajúce sa stáží pre učiteľov, na využívanie nových aplikácií, na Írsko a jeho kultúru, ale chceme tiež podporiť vzájomnú výmenu skúseností našich pedagógov. Aktivity projektu Angličtinou za lepšiu budúcnosť sú spolufinancované z programu Európskej únie Erasmus+ . 

Mgr. Jolana Madigárová Kubišová

 

Späť

Najnovšie

19.01.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v CSS Kamence

Kňazi z farnosti sv. Jakuba, v KNM, každý mesiac prichádzajú medzi starkých, aby im prinášali slovo Božie.

Čítať ďalej…

17.01.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - spoločné sväté spovede, rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

16.01.2018 napísal dš

zbierka

Únia žien opäť pomáhala

Tak, ako minulý rok, aj teraz, sa ženy z organizácie Únia žien Slovenska v Kys. Novom Meste rozhodli niekomu pomôcť. Veľa ľudí v seniorskom veku býva v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

Čítať ďalej…

14.01.2018 napísal dš

psi

Zbierka pre opustené zvieratká

Nakoľko OZ U psej matere v Korni (psí útulok) nedostáva mesačný príspevok od miest a obcí, ako niektoré ine útulky, ale je odkazaný len na príspevky od darcov, prosíme ľudí o príspevok.

Čítať ďalej…

13.01.2018 napísal dš

koledy

Vianočný koledníci zo ZŠ Clementisova

S koledou nás do Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste prišli navštíviť vianoční koledníci zo Základnej školy Clementisova.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

silvester

Silvestrovská zábava v CSS Kamence

Rozlúčka so starým rokom v Centre sociálnych služieb Kamence prebehla v predstihu už piatok 29. decembra 2017.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

vecera

Štedrá večera v CSS Kamence

Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

kniha

Kysuce na starých pohľadniciach

Proti prúdu. Kysuce na starých pohľadniciach. Nová kniha, ktorá proti prúdu rieky Kysuca navštívi takmer všetky obce a mestá na Kysuciach a priblíži nám ich starú tvár.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

vcelari

Slovenský zväz včelárov v KNM informuje

ZO Slovenského zväzu včelárov v KNM pozýva svojich členov a priaznivcov na Ples včelárov a výročnú členskú schôdzu.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

imatrik

Imatrikulácia a Čarovná noc prvákov na Suľkove

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa imatrikulácia!

Čítať ďalej…