Spravodajstvo

Angličtina je zábavná - aktivita Erasmus +

29.12.2017 napísal dš

ang

files/obrazky/spravodajstvo 2017/december/anglictina (9).jpg

Anglický jazyk predstavuje na Slovensku povinný predmet od 3. ročníka základnej školy. Všetko povinné však väčšinou budí u ľudí nechuť a nezáujem. Sobotňajším dopoludním s názvom English s funny (Angličtina je zábavná) sme chceli dokázať opak.

V sobotu, dňa 9. decembra 2017, prišli niektorí piataci, šiestaci i siedmaci dobrovoľne do školy. Už to je pokrok, že sa im chcelo vôbec v to zimné víkendové ráno vstať z postele a prísť do školy. V rámci projektu Angličtinou za lepšiu budúcnosť, ktorý ZŠ Nábrežná realizuje od júla 2017, sa tu konala zážitková aktivita, vďaka ktorej sa pozreli na angličtinu z iného uhla pohľadu. Objavili nové IT aplikácie používané v súvislosti s vyučovaním cudzích jazykov. Spoznali ďalšiu anglofónnu krajinu – Írsko, ktorej sa v rámci učebných osnov na školách venuje len málo priestoru, a veľmi si obľúbili Kahoot, takže si dosýta zasúťažili. To všetko sa uskutočnilo aj vďaka chuti vyučujúcich, ktoré sa v auguste zúčastnili metodických stáži v anglickom Canterbury (p.uč.Heľová) a írskom Corku (p.uč.Madigárová Kubišová). O svoju skúsenosť sa chcú podeliť aj s ostatnými vyučujúcimi nášho regiónu. V januári preto pozýva ZŠ Nábrežná na vzdelávacie podujatie pre vyučujúcich cudzích jazykov. Podujatie bude zamerané na praktické rady týkajúce sa stáží pre učiteľov, na využívanie nových aplikácií, na Írsko a jeho kultúru, ale chceme tiež podporiť vzájomnú výmenu skúseností našich pedagógov. Aktivity projektu Angličtinou za lepšiu budúcnosť sú spolufinancované z programu Európskej únie Erasmus+ . 

Mgr. Jolana Madigárová Kubišová

 

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

sposa

Kysucké Nové Mesto rozsvietilo modrú

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) v KNM podporilo mesto Kysucké Nové Mesto opäť tým, že sa pripojilo k celosvetovej kampani „Rozsvieť modrú“, ktorá vychádza z iniciatívy svetovej organizácie Autism Speak.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

Chcete si kúpiť knihu Dolné Kysuce?

Oznamujeme všetkým záujemcom o kúpu knihy Dolné Kysuce, že môžu svoje objednávky posielať cez sms alebo mail.

Čítať ďalej…

04.04.2018 napísal dš

ocenenia

Morálne ocenenie učiteľov

Deň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou pedagogickej činnosti učiteľov, pre ktorých je práca nie povolaním, ale poslaním a právom si zaslúžia za ňu našu úctu a poďakovanie.

Čítať ďalej…