Spravodajstvo

Ako funguje nová mládežnícka klubovňa

04.03.2018 napísal dš

yc

Dňa 22.1. sa konalo prvé zasadnutie mestského mládežníckeho parlamentu Kysuckého Nového Mesta. Šestnásť mladých ľudí zo všetkých škôl v KNM sa stretlo v mládežníckej klubovni YC s jedným zámerom: urobiť naše mesto atraktívnejšie a lepšie pre mladých. Počas dvoj hodinového sedenia si mladí zvolili svojho predsedu s podpredsedom a prešli viacero bodov, vrátane aktivít klubovne, vytvorení ôsmich komisií či spolupráce s mestom. Mestský mládežnícky parlament vznikol pod záštitou riaditeľa organizácie SYTEV Lukáša Hrošovského s podporou mestského parlamentu a plánuje sa aktívne zapájať do dobrovoľníckych a mestských aktivít, avšak hlavne urobiť naše mesto, mestom mladých. Matúš Máca

Mládežnícka klubovňa YC oficiálne zahájila svoje aktivity dňa 30.1.- cestovateľským utorkom. Viktor Cabuk zúčastneným porozprával svoje príhody pod názvom: Sedemtisíc kilometrov stopom. V roku 2015 sa s kamarátom rozhodli stopom cestovať do Nórska, z čoho vzniklo naozaj veľa zážitkov. Od spania v stane po odvezenie sa policajným autom. Spomienky na celý výlet ostávajú krásne, ale ako Viktor hovorí: ,,Zážitok nemusí byť dobrý, avšak musí byť intenzívny.”

V stredu 31.1. sa konala prvá motivačná streda v Ycéčku. Prišiel mladík Ľuboš Krišica ktorý nás oboznámil s pár vecami. Ako napovedá už názov "motivačná streda" išlo o to dať nám pár rád a troška usmerniť. Ľuboš je úspešný podnikateľ, ktorý podniká už skoro 2 roky, nazbieral už pár skúseností. Pripravil si pre nás aj pár aktivít, takže sme sa naozaj nenudili. Prišla nás navštíviť aj Nadácia pre deti Slovenska A natočili s nami video. Program bol naozaj bohatý a už teraz sa tešíme na ďalšiu motivačnú stredu. Radi tam uvidíme aj vás.

V klubovni YC, dňa 12.2. už druhýkrát zasadal mládežnícky parlament Kysuckého Nového Mesta. Parlament sa skladá z poslancov zo všetkých škôl, ktorí chcú pôsobiť ako hlas mladej generácie a urobiť naše mesto atraktívnejšie pre tínedžerov a študentov. Počas dvojhodinového zasadnutia prerokovali rôzne body, z ktorých najvýraznejší bol blížiaci sa Medzinárodný deň žien a jeho organizácia. Chlapci pod vedením dobrovoľníckej komisie MMP pôjdu do ulíc a obdarujú naše ženy kvetom (alebo iným darom). Deň žien bude prvá dobrovoľnícka akcia mládežníckeho parlamentu, ktorá dúfajme rozšíri dobrovoľníctvo do povedomia mladých. Ďalej prezentovali svoje zásluhy za predošlý mesiac a rozdelili si nové úlohy na ten nasledujúci.

Naše mesto sa pretriasa hlasom mladých, ktorý treba počúvať a tlmočiť. Presne to robí mestský mládežnícky parlament.

Konečne majú mladí v našom meste svoje priestory. YCčko - Mĺadežnícka klubovňa je miesto, kde počas celého týždňa môžeš prísť svojimi kamarátmi a oddýchnuť si. Počas upršaných dní sa nemusíš skrývať doma. Či už navštíviš akcie ako cestovateľský utorok, motivačná streda, filmový štvrtok alebo si do klubovne len prídeš posedieť po škole a urobiť domáce úlohy, si vítaný. Žiadne prihlasovanie ani poplatky iba relax. Mládežnícku klubovňu nájdeš v dome služieb na Vajanského ulici číslo 221 a viac informácií o našich aktivitách sa dozvieš na Facebooku: YCčko - Mládežnícka klubovňa. Tešíme sa na vás.Späť

Najnovšie

22.03.2018 napísal dš

navst

Návšteva misionára z Tanzánie

Dňa 27. 2. a 1. 3. 2018 sme mali v ZŠ Dolinský potok vzácnu návštevu

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

muzeum

Seniori na návšteve Kysuckého múzea v Čadci

V piatok 9. marca sa seniori z nášho zariadenia vybrali na návštevu Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu „To vajíčko maľované, to je z lásky darované.“

Čítať ďalej…

19.03.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

voda

Svetový deň vody

Pri príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

poriadky

Cestovné poriadky na rok 2018

Vo Zvestiach KNM sme postupne uverejňovali cestovné poriadky SAD a ŽSK. Tie však môžete nájsť aj na webovej stránke mesta vo formáte vhodnom pre tlač.

Čítať ďalej…

14.03.2018 napísal dš

erazmus

Zlepšovaním kvality učiteľov k zvýšeniu kvality vyučovania

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu v zahraničí.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

tyzden

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.

Čítať ďalej…

10.03.2018 napísal dš

pozemok

Opäť je tu súťaž o najkrajší priľahlý pozemok

Mesto Kysucké Nové Mesto vyhlasuje IX. ročník „Súťaže o najkrajšiu výzdobu priľahlého pozemku (kvetinová výzdoba)“. 

Čítať ďalej…

08.03.2018 napísal dš

info

Ministerstvo informuje spotrebiteľov

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR informuje spotrebiteľov o nebezpečnom akrylamide v potravinách.

Čítať ďalej…

06.03.2018 napísal dš

spomienka

Smútočné stretnutie

Ani občania nášho mesta neostali ľahostajní voči aktuálnej smutnej udalosti. Mnohí navštívili smútočný pochod v Žiline a iní zapálili sviečku na pamiatku dvoch mladých ľudí na Námestí slobody pri soche sv. Jakuba.

Čítať ďalej…