Spravodajstvo Február 2013

13.02.2013 napísal dš

2 % z Vašich daní

Využite možnosť darovať 2% z Vašich daní pre občianske združenie Kysucká kultúra a šport a Asanka klub. Podporte mažoretky a kultúrne a športové kluby pri MkŠS.

Čítať ďalej…

13.02.2013 napísal dš

karneval

Karneval v ZŠ Dolinský potok

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím maškarných karnevalov. A taký fašiangový karneval nechýbal ani na našej základnej škole. Uskutočnil sa 8. februára (piatok).

Čítať ďalej…

13.02.2013 napísal dš

karneval

Karneval v Školskom klube detí pri ZŠ Clementisova

Dňa 8. februára 2013 sa zmenila ZŠ Clementisova na rozprávkovú krajinu, v ktorej princezné, šašovia, anjeli, indiáni, lienky a rôzne čarovné bytosti súťažili a tancovali, veselili sa a radovali.

Čítať ďalej…

12.02.2013 napísal dš

clenska schodza

Členská schôdza hašičov v KNM

Výročná členská schôdza DHZ Kysucké Nové Mesto sa uskutočnila dňa 9. 2. 2013 v Klube K 75 za prítomnosti prednostu mesta JUDr. Ľubomíra Ježa, prednostu OÚ Žilina Ing. Vladimíra Macáška, riaditeľa OV DPO KNM Alberta Piňa, veliteľa OV DPO KNM Ing. Petra Harceka, predsedu OV DPO KNM Ing. Jána Martišku a člena RKH DPO SR Ľudovíta Hocha.

Čítať ďalej…

12.02.2013 napísal dš

Výročná schôdza hasičov Oškerde

V Kysuckom Novom Meste v mestskej časti Oškerda  dňa 9.2.2013 v  Kultúrnom dome sa uskutočnila výročná členská schôdza dobrovoľných hasičov za účasti delegáta OV DPO Ing. Petra Harceka veliteľa OV DPO KNM, člena Snemu DPO SR, Ľudovíta Hocha člena RKH DPO SR.

Čítať ďalej…

12.02.2013 napísal dš

maskarny ples

Fašiangy boli témou aj v MŠ Budatínska Lehota

Od rána vládla príjemná fašiangová atmosféra. Deti s rozžiarenými očkami prinášali svoje karnevalové masky a menili sa na krásne rozprávkové postavičky - Červenú čiapočku, vílu, princeznú a kráľa, motýľov či leva, rytiera aj mušketiera.

Čítať ďalej…

12.02.2013 napísal dš

ms

Karneval v MŠ 9. mája

Deti MŠ Ul. 9.mája v KNM ukončili plesovú sezónu svojim detským karnevalom dňa 12. marca, kedy celá MŠ dýchala rozprávkovými postavičkami, ktoré sa roztancovali za sprievodu hudby a „DJ“ rodiča p. Koreňa.

Čítať ďalej…

11.02.2013 napísal dš

dental

Dva dni zo života škôlkarov

Materskú školu Litovelská ulica č. 605 opäť navštívili tety z Dental Alarmu. Škôlkárom povedali všetko o zúbkoch, ako sa majú starať o svoj chrup, akú zubnú kefku majú používať a hlavne učili deti správnej technike čistenia zubov.

Čítať ďalej…

11.02.2013 napísal dš

fasiangy

Fašiangová zábava DSS

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb KNM bolo hlavným organizátorom fašiangovej zábavy pre obyvateľov šiestich domovov sociálnych služieb. Fašiangové a zabíjačkové zvyky priblížili scénky, ktoré si klienti domov pripravili.

Čítať ďalej…

11.02.2013 napísal dš

karneval

Detský karneval

Fašiangové obdobie je spojené s maskami a zábavou. Za dospelými nezaostávali ani deti a jeden z posledných dní pred pôstom oslávili tancom, smiechom a radosťou v prezlečení za princezné, včielky, kovbojov či muchotrávky.

Čítať ďalej…

07.02.2013 napísal dš

karneval

Karneval v materskej škôlke

Fašiangy sú obdobím plným zábav, radosti a veselosti. Aj v našej Materskej škole Komenského ul. v Kysuckom Novom Meste sme s  deťmi  pripravili veselý týždeň fašiangových edukačných aktivít.

Čítať ďalej…

05.02.2013 napísal dš

Odber krvi

Každý druhý piatok v mesiaci vykonáva Národná transfúzna služba SR odber krvi v priestoroch Klubu 75. Aj tento piatok 8. februára v čase od 7.00 hod. do 10.00 hod. môžete túto vzácnu tekutinu darovať. Kto môže byť darcom?

Čítať ďalej…