Spravodajstvo Jún 2012

28.06.2012 napísal dš

Kysucké kultúrne leto sa prehupne do druhej polovičky

Každý vikend mesiaca jún bol sprevádzaný kultúrnym podujatím programu Kysucké kultúrne leto 2012. Program však nekončí, jeho druhá polovica sa bude konať na Námestí slobody počas celého mesiaca júl.

Čítať ďalej…

23.06.2012 napísal dš

den sportu

Športový deň seniorov dolných Kysúc

Dňa 20. júna 2012 bol deň, ktorý si seniori dolných Kysúc zvolili vo svojich aktivitách ako deň športových hier. Hneď od rána prichádzali zástupcovia zo seniorských organizácií Radoľa, Rudina, Ochodnica, Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto do budovy Denného centra Klubu 75.

Čítať ďalej…

22.06.2012 napísal dš

medzinarodny den

Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog

Úrad verejného zdravotníctva SR pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a obchodovania s nimi (26.6)bude dňa 2. júla 2012 realizovať kampaň v areáli supermarketu Tempo v Čadci v čase od 10,00 hod. do 14,00 hod., kde pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci budú bezplatne merať amylázy pečeňových testov z odobratej kvapky kapilárnej krvi a tiež budú mať obyvatelia možnosť bezplatne si zmerať krvný tlak.

Čítať ďalej…

20.06.2012 napísal dš

SOU

Odborný seminár na SOŠ

Riaditeľ  Strednej odbornej školy strojníckej v KNM Mgr. Ing. Ondrej Holienčík privítal  12. júna 2012 v priestoroch školy vzácnych hostí , účastníkov odborného regionálneho seminára. Bol zameraný na problematiku spolupráce stredných odborných škôL.

Čítať ďalej…

20.06.2012 napísal dš

deti

Výlet do Vychylovky

Deň 19.jún 2012 bol pre deti 4. a 5. triedy z Materskej školy Komenského ul. v KNM tak trochu výnimočný. Ráno o ôsmej hodine nastúpili v doprovode svojich pani učiteliek do autobusu a vyrazili na výlet.

Čítať ďalej…

20.06.2012 napísal dš

zs

Päťdesiaty školský rok na ZŠ Nábrežná

Nezadržateľne sa priblížil záver školského roka a tým aj čas na vyhodnotenie a ocenenie práce žiakov a pedagógov počas neho. Je to aj príležitosť ako poďakovať všetkým tým, ktorí sa rôznou mierou pričinili, že ten päťdesiaty školský na Základnej škole Nábrežná ulica bol naozaj úspešný.

Čítať ďalej…

19.06.2012 napísal dš

vajcovski

Veľký úspech malých spevákov

V dňoch 9.- 10. júna 2012 sa v obci Habovka konala celoštátna postupová súťaž detských ľudových hudieb, detských speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov Vidiečanova Habovka 2012. V kategórii speváckych skupín sa predstavila chlapčenská spevácka skupina Vajčovskí junáčkovia.

Čítať ďalej…

18.06.2012 napísal dš

cesta

Cesta rozprávkovým mestom

Centrum voľného času uskutočnilo dňa 3.6.2012 pre deti k sviatku Medzinárodný deň detí podujatie Cesta rozprávkovým mestom , ktoré má už v meste dlhoročnú tradíciu.

Čítať ďalej…

14.06.2012 napísal dš

jazyk

Deň britskej kultúry na ZŠ Nábrežná

V rámci nultého ročníka Dňa britskej kultúry sa škola dňa 8. júna 2012 obliekla do britských farieb a hovorilo sa nielen o kráľovskej rodine, ale aj o britskom školstve, hudbe, známych pamiatkách, čaji a samozrejme o Londýne a blížiacej sa športovej udalosti - olympiáde.

Čítať ďalej…

06.06.2012 napísal dš

mdd

Medzinárodný deň detí v MŠ 9. mája

Škôlkou sa niesli krásne melódie piesne „Dnes je veľký sviatok detí hoja, ja...." Nechýbalo spoločné posedenie pri sladkých a ovocných stoloch. Hry, súťaže, spev, tanec a fotografovanie.

Čítať ďalej…

05.06.2012 napísal dš

Klub sclerosis multiplex ďakuje

Touto cestou chcem v mene členov Klubu SM KNM vysloviť poďakovanie všetkým, ktorí prispeli a študentom, ktorí boli nápomocní pri verejnej zbierke: “DEŇ SLNEČNÍC“. Veľmi si to vážime, lebo každý krok nám SM-károm robí veľký problém.

Čítať ďalej…

05.06.2012 napísal dš

defibri

Cena života v NN Slovakia

Vo vyspelých krajinách je už štandardom, že v objektoch s vyšším pohybom ľudí, je inštalovaný i defibrilátor. NN Slovakia ako člen nadnárodnej korporácie NN Inc. z USA zaobstarala v máji 2012 automatický externý defibrilátor.

Čítať ďalej…

04.06.2012 napísal dš

mdd

Medzinárodný deň detí v MŠ Komenského

Deti z MŠ Komenského súťažili v rôznych športových disciplínach. Hádzali loptou na cieľ, prechádzali strachovým vrecom, preskakovali cez lano, súťažili v behus rôznymi pomôckami, skákali na skákacích loptách, prekonávali rôzne prekážky, súťažili v zábavných disciplínach.

Čítať ďalej…

04.06.2012 napísal dš

hvezdaren

Pestré dni škôlkarov

Najstarší škôlkari MŠ Litovelská KNM mali v posledné májové dni veľmi pestrý a bohatý program. Navštívili hvezdáreň, kde sa hravou formou oboznámili so slnečnou sústavou, cez ďalekohľad pozorovali slnko a nakoniec si pozreli rozprávku „Janko a Marienka vo vesmíre“.

Čítať ďalej…

03.06.2012 napísal dš

den matiek

Deň matiek v MŠ Komenského

Veršíkom privítali deti z Materskej školy Komenského ul. v KNM svoje mamy, staré mamy pri príležitosti ich sviatku.

Čítať ďalej…