Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Šport

Zlato z majstrovstiev EÚ, striebro z majstrovstiev SR

06.09.2017 napísal dš

sach

 

Šachisti MKŠS Kysucké Nové Mesto dosahujú dlhodobo výborné výsledky.

Šachisti MKŠS Kysucké Nové Mesto dosahujú dlhodobo výborné výsledky. V 1. lige v súťaži družstiev dospelých sa v súťažnom ročníku 2016/17 umiestnili na výbornom 5. mieste. Výborné výsledky dosahujú aj deti zo šachového klubu, ktoré sa zúčastňujú na mládežníckych šachových turnajoch na Slovensku i v zahraničí, a tak úspešne reprezentujú Kysucké Nové Mesto i Slovensko. 


Medailové umiestnenia dosiahli šachisti KNM na troch medzinárodných turnajoch: v Liptovskom Mikuláši, v Topoľčanoch a v Koutoch nad Desnou /Česká republika/. Výsledky z týchto turnajov sú uvedené v nasledujúcich riadkoch.

 

Medzinárodný turnaj v Liptovskom Mikuláši  - zlato pre Luciu Ševčíkovú

V dňoch 20. až 25. júna 2017 v rámci projektu International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017 sa uskutočnili v Liptovskom Mikuláši  medzinárodné šachové turnaje mládeže (účasť hráčov zo Slovenska, Ruska, Česka, Nemecka, Luxemburska, Poľska, Maďarska).

V spoločnom turnaji chlapcov a dievčat do 11 rokov zvíťazila Lucia Ševčíková so ziskom 7 bodov. Z 9 odohratých zápasov 5-krát zvíťazila a 4-krát remizovala.

 

MSR v šachu amatérov v Topoľčanoch – striebro pre Jána Brhela

Majstrovstvá Slovenska v šachu amatérov v Topoľčanoch boli ohraničené ratingom do 2199. Ruský jazyk pojmom “ľubiteľ“ vystihuje podstatu označenia amatérskeho športovca. Tento výraz omnoho lepšie ako nejaká ratingová hranica vystihuje to, čo veľká časť účastníkov topoľčianskeho šampionátu pociťovala vo vzťahu k šachu, keď sa rozhodla prísť na druhý najväčší otvorený turnaj na Slovensku pre dospelých – Majstrovstvá Slovenska v šachu amatérov v Topoľčanoch. Tie sa konali štyri júlové dni (od 20. do 23.) za rekordnej účasti 138 hráčov zo Slovenska, Česka a Maďarska.

Výborné výsledky dosiahli hráči prvoligového šachového klubu MKŠS Kysucké Nové Mesto Ján Brhel a Peter Švaňa.

Poradie piatich najlepších hráčov majstrovstiev SR:

1. Miroslav Kleman – 6,5 boda – Bratislava

2. Ján Brhel – 6 bodov - Kysucké Nové Mesto

3. Lukáš Varga – 5,5 boda -  Košice

4. Ľubomír Bojda – 5,5 boda – Topoľčany

5. Peter Švaňa – 5,5 boda – Kysucké Nové Mesto

 

MEÚ mládeže v Koutoch nad Desnou – titul majsterky EÚ pre Luciu Ševčíkovú

15. Majstrovstvá Európskej únie mládeže 2017 z poverenia Európskej šachovej federácie (ECU) sa opäť od 19. do 27.8.  2017 už po piatykrát uskutočnili v Koutoch nad Desnou (Česká republika).

Na tohtoročných MEÚ sa zúčastnilo 119 účastníkov zo 14 šachových federácii, ktorí bojovali v štyroch kategóriách  (8, 10, 12 a 14 rokov) počas 9 kôl. Priaznivci tohto športu, mali možnosť vidieť všetky odohraté partie on-line a na konci každého kola boli ocenené najlepšie odohraté šachové partie. Súťažiaci chlapci a dievčatá hrali spoločný turnaj, no vyhodnotenie medzi chlapcami a dievčatami prebiehalo zvlášť v každej vekovej kategórii.

Slovenská výprava mala svoje zastúpenie v každej zo spomínaných vekových kategórii. Majsterkou EÚ v kategórii dievčat do 12 rokov sa stala Lucia Ševčíková – žiačka ZŠ Clementisova KNM. Druhé miesto obsadila Ema Obada z Rumunska a bronz si odniesla Nadya Toncheva z Bulharska.

Ziskom titulu majsterky EÚ má Lucia Ševčíková možnosť získať aj šachový titul WCM – Woman Candidate Master alebo WFM – Woman Fide Master (musí si však uhrať ELO 1800 resp. 1900). Vo svetovom rebríčku v kategórii dievčat do 11 rokov sa posunula po M EÚ z 51. miesta na 20. miesto na svete – čo je v jej šachovej kariére zatiaľ najvyššie umiestnenie. 

Ľ. Ševčík

Späť

Najnovšie

06.10.2017 napísal dš

toth

Významný deň pre ZŠ Clementisova

Atletika mi nevzala nič, naopak, dala mi všetko, čím som! – výrok Mateja Tótha

Čítať ďalej…

26.09.2017 napísal dš

hasici

Výsledky ovplyvnil dážď

V nedeľu 17.9. sa na mestskom štadióne uskutočnili IV. Majstrovstvá Slovenska v behu na 60 m cez prekážky. O prípravu podujatia sa postarala Dobrovoľná ochrana SR, zástupcovia Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky a hlavne naši miestni hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru v KNM.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

atleti

Na dvoch šampionátoch

Dňa 16.9. sme mali zastúpenie na dvoch slovenských šampionátoch. Najprv sa predviedli starší žiaci, Lucka Ondrušková a Alex Nevedel, v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

tura

10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch

Dňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

atleti

Pretekali najmladší aj najstarší

Cez posledný augustový víkend pretekali naši najmladší aj najstarší atléti.

Čítať ďalej…

18.08.2017 napísal dš

50

Dolnokysucká spomienková túra

Športklub turistiky Kysucké Nové Mesto usporiadal dňa 5.8. 2017 v sobotu už 7. ročník Dolnokysuckej spomienkovej 50-tky na počesť všetkých turistov a priateľov turistiky, ktorí už nie sú medzi nami.

Čítať ďalej…

18.08.2017 napísal dš

ppm

Pohár primátora mesta

V sobotu 12. augusta 2017 výbor DHZ Kysucké Nové Mesto na Námestí slobody v Kysuckom Novom Meste usporiadal súťaž v hasičskom športe, 24. ročník O pohár primátora mesta Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…

28.07.2017 napísal dš

streetball

Zápolenie v centre mesta

Prvý júlový deň námestie v našom meste obsadili športovci. Na troch basketbalových kurtoch sa konal 7. ročník turnaja Schaeffler Čuhársky Streetball 2017-Streetball Proti Rakovine.

Čítať ďalej…

25.07.2017 napísal dš

Sezóna 2016/2017 úspešná

Dievčatá z Florbalového klubu MŠK KNM majú za sebou najúspešnejšiu sezónu od založenia klubu v roku 2010. Na majstrovstvách Slovenska získali medaile vo všetkých mládežníckych kategóriách.

Čítať ďalej…