Šport

Výstup na Kľak mrazivým zážitkom

05.03.2018 napísal dš

klak

Mestský mládežnícky parlament v Kysuckom Novom Meste sa rozhodol zorganizovať akciu pre mládež, pri ktorej by urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň zažili niečo nezabudnuteľné. Najlepším nápadom bola turistika na Kľak. Tento kopec vysoký 1 352 m. n. m., ktorý sa nachádza na južnom okraji Lúčanskej Malej Fatry, poskytuje úžasné kruhové výhľady na takmer celý Žilinský kraj vrátane Západných Tatier a kúsok Banskobystrického kraja. Vyhliadky na počasie neboli zo začiatku priaznivé no nakoniec sa zlepšili dostatočne natoľko, aby sa 7 ľudí rozhodlo podstúpiť túto mierne náročnú túru 17. 2. 2018. Stretli sme sa už o 5:10 ráno na zastávke autobusu. Nikto nebol nadšený z ranného vstávania, žiaľ, aj o tom je správna turistika. Na Fačkovské sedlo sme dorazili už o 6:20. Slnko ešte nevychádzalo, no hneď nás očarilo snehom zapadnuté okolie, tak sme sa plný očakávania pustili do kopca. Začiatok bol veľmi namáhavý. Chodník nebol moc vyšliapaný a šmýkalo sa. Mnohých to odrádzalo no za prísľubu od vedúceho skupiny, že to bude stáť hore za to, všetci zaťali zuby a išli ďalej. Po hodine výstupu sme sa dostali do Reváňskeho sedla, čo je prvé miesto s výhľadom. Prvý moment bol neopísateľný. Lúče vychádzajúceho slnka nás hneď oslepili a pod nimi bola dolina vyplnená hustou hmlou. Viditeľnosť bola dokonalá. Chvíľu sme si užívali prvé výhľady a po krátkom odpočinku sme sa rozbehli ďalej. Nálada bola vynikajúca a chodník už bol lepšie vychodený. Po chvíle sme sa ocitli na vrchole. Výhľady nemali chybu. Slnko nádherne svietilo a hrialo. Sadli sme si do závetria a počas chutného občerstvenia sme si vychutnávali okolitú prírodu. Jedinou chybou bolo, že sme sa museli po chvíle pozbierať a ísť naspäť na autobus. Cestou dole nechýbala ani guľovačka a hádzanie sa do snehu. Nevedeli sme ako a ocitli sme sa dolu na zastávke. Všetci boli síce unavení a mokrí, ale nadšení z toho, čo zažili. Dohoda bola jasná. Isto to zopakujeme. Dúfame, že pri ďalšom raze nás bude omnoho viac.

Späť

Najnovšie

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre všetkých

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

klak

Výstup na Kľak mrazivým zážitkom

Mestský mládežnícky parlament v Kysuckom Novom Meste sa rozhodol zorganizovať akciu pre mládež, pri ktorej by urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň zažili niečo nezabudnuteľné.

Čítať ďalej…