Šport

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci. Predstavilo sa tu jedenásť tímov z toho šesť zo Slovenska a päť z Českej republiky. Dvanástym tímom mali byť mladí hádzanári z Prešova, ktorí sa však na poslednú chvíľu odhlásili. Táto skutočnosť „nabúrala“ organizátorom pôvodnú koncepciu, v ktorej sa počítalo so 4 trojčlennými skupinami. Tento počet musel byť nakoniec zredukovaný na dve skupiny, z toho jedna päťčlenná a druhá šesťčlenná. V týchto skupinách odohrali účastníci systémom každý s každým a konečne poradie v skupine rozhodovalo o zaradení družstiev do zápasov o celkové umiestnenie.

Mladíci z MŠK Kysucké Nové Mesto boli zaradení do päťčlennej skupiny A. Na prvý zápas nastúpili proti KH Kopřivnice. Neviedli si v ňom dobre a na úvod utŕžili prehru 14:20 (5:11). Táto prehra mrzela, nakoľko súper bol vcelku „hrateľný“. Druhý zápas prvého hracieho dňa postavil Kysučanom do cesty družstvo ŠKH Agrokarpaty Pezinok. Chlapci hladní po úspechu a nabudení po predchádzajúcej prehre svojho súpera „prevalcovali“ v pomere 28:8 (15:3) a pripísali si do tabuľky prvé dva body.

V úvode druhého hracieho dňa kysucké mužstvo vyzval tím z kategórie najsilnejších HCB Karviná A, ktorý v sobotu prekvapujúco prehral s našim premožiteľom KH Kopřivnice. Keďže ďalšie zaváhanie si Karviňáci nemohli dovoliť, museli s našim tímom bodovať. Táto zodpovednosť im však trochu zväzovala ruky a MŠK po zodpovednom výkone prekvapujúco v polčase s favoritom remizoval. Druhý polčas však už skúsenejší český tím prevzal iniciatívu a nikoho nenechal na pochybách, že to s bojom o medaily myslí vážne a zápas doviedol do víťazného konca. Konečný rezultát stretnutia bol 11:20 (8:8) v neprospech MŠK. Na posledný zápas skupinovej fázy nastúpili naši hráči proti domácemu MŠK Považská Bystrica. Situácia v skupine sa nakoniec zamotala tak, že až tri tímy ašpirovali na víťazstvo. V prípade výhry nad našimi, by Považská Bystrica hrala o 3. miesto. Mladíci z KNM však od úvodného hvizdu chytili opraty zápasu pevne do svojich rúk a s prehľadom si zaknihovali druhé víťazstvo v turnaji v pomere 24:17 (14:10). Toto víťazstvo ich nakoniec posunulo do boja o celkové 5. miesto, krutý bol konečný rezultát pre Považskobystričanov, ktorí sa namiesto očakávaného boja o medaily museli uspokojiť so zápasom až o 7. miesto.

Duel o konečné piate miesto zviedli hráči MŠK s tímom HO TJ Slovan Modra. Vstup do zápasu mali zlý, keď si nevedeli poradiť so silovým a agresívnym prejavom súpera, ktorý v niektorých prípadoch prekračoval hranicu pravidiel. Hráči Modry sa rýchlo ujali vedenia 8:1 a sedemgólový náskok si udržiavali až do stavu 10:3. Zdalo sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. Po oddychovom čase nášho trénerského tandemu však aj naši chlapci pritvrdili hru, náš súper zneistel a rozdiel v skóre sa začal pomaly stenčovať a cez polčas sa scvrkol na 4 góly. V nastúpenom trende hráči MŠK pokračovali aj po prestávke, postupne náskok súpera úplne eliminovali a ujali sa vedenia až o 3 góly. Záver už bol veľmi nervózny, rozhodcovia začali strácať kontrolu nad zápasom, náš náskok sa zmenšil na rozdiel jedného gólu, navyše súper bol pri lopte, o ktorú však vlastnou technickou chybou prišiel, a rozhodujúci gól v posledných sekundách rozhodol o víťazstve a celkovom piatom mieste MŠK KNM na CoPoS Cupe 2018.

Zostava MŠK Kysucké Nové Mesto (za menom hráča je počet strelených gólov): Timotej Lulek, Lukáš Janík – Šimon Čuraj (2), Andrej Beleš (8), Martin Javorík, Branislav Bosý (31), Tadeáš Kubala (4), Martin Piňák (10), Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík (4), Lukáš Vavro (3), Adam Ďurana (12), Benjamín Beláček (22).Tréneri: Michal Tomasta, Branislav Podolák, vedúci družstva Mário Janík.

Konečné poradie:

1. RHC Zubří

2. KH Kopřivnice

3. HCB Karviná A

4. HK Kúpele Bojnice

5. MŠK Kysucké Nové Mesto

6. HO TJ Slovan Modra

7. HC Tatran Stupava

8. MŠK Považská Bystrica

9. RHC Karviná B

10. ŠKH Agrokarpaty Pezinok

11. TJ Sokol Velké Meziříčí

 

Mário Janík

Späť

Najnovšie

11.04.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre menej zdatných len na 5 km

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci. Bežci absolvujú necelých 5 alebo 10 okruhov.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

turnaj

Turnaj v Sjoelen

Turnaj v „Sjoelen“ sa uskutočnil tradične na zelený štvrtok v Dolnom Kubíne, ktorý pripravilo zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín.

Čítať ďalej…

26.03.2018 napísal dš

Kysuckí minihádzanári zlatí na turnaji v Kysuckom Novom Meste

Sobota 24. marca patrila v Kysuckom Novom Meste najmladším hádzanárom. Konal sa tu 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý je tu zároveň najväčšou hádzanárskou udalosťou roka.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…