Šport

Športovci ocenení

23.02.2018 napísal dš

sportovec

V roku 2017 sa kysuckonovomestským športovcom darilo, zbierali úspechy a tituly na slovenskej, európskej či svetovej úrovni. Tí najúspešnejší boli odmenení na vyhodnotení každoročnej ankety Športovec roka 2017. Slávnostné stretnutie sa konalo 20. marca v obradnej sieni mestského úradu. V úvode sa prítomným prihovoril primátor mesta, poďakoval všetkým športovcom, nielen tým, ktorí si v ten deň odniesli ocenenie, ale všetkým, čo svojimi športovými výkonmi reprezentujú mesto. Výsledky ankety sú nasledovné:

Lucia Ševčíková, šachistka, ktorá sa dostala do reprezentácie Slovenska. Na majstrovstvách EÚ v kategórii dievčat do 12 rokov získala zlatú medailu a je na 8. mieste na svete.

Kristína Hlavatá je brankárka Florbalového klubu v KNM. Reprezentovala Slovensko na majstrovstvách sveta žien, kde získali 5. miesto a na MS junioriek 2. miesto.

Miloš Roman, hokejista bol draftovaný v prvom kole zo 6. miesta do juniorskej súťaže týmom Vancouver Giants. Zúčastnil sa majstrovstiev sveta do 20 rokov a v jednom zápase bol vyhlásený ako najlepší hráč.

Alexandra Zavadská je majsterka SR v behu na 3 000 m v hale medzi dorastenkami.  Je zároveň juniorská majsterka SR na 1 500 m v hale a v cezpoľnom behu na 10 km.

Nikola Štefundová je majsterka Slovenska v hale na 1 500 m žien.

Terézia Kuriaková skončila na 13. mieste na Majstrovstvách sveta žiakov a dorastu v radioorientačnom behu, na Majstrovstvách Slovenska obsadila 1. miesto.

Jakub Kuriak a Martin Košut tvorili družstvo v rádioorientačnom behu na majstrovstvách Európy v Litve,  kde získali bronzovú medailu

Alica Brodňanová bola pri všetkých úspechoch florbalového klubu. V jesennej časti aktuálneho ročníka ženskej extraligy nazbierala už viac ako 20 bodov a je aktuálne našou najproduktívnejšou hráčkou.

Laura Chupeková v sezóne 2016/2017 bola najmladšia hráčka v najvyššej ženskej florbalovej súťaži. V 19 zápasoch nazbierala 17 bodov za 12 gólov a 5 asistencií. V kategórii staršie žiačky získala titul majsterky Slovenska.

Florbalový klub MKŠS Kysucké Nové Mesto dosiahol v minulej sezóne výsledky:  1. Liga ženy 1. miesto, Majstrovstvá SR Juniorky - 2. miesto, Majstrovstva SR dorastenky - 2. miesto, Majstrovstva SR staršie žiačky - 1. Miesto.

Milan Skokan získal ocenenie za viac ako 25-ročnú úspešnú trénerskú činnosť v atletickom oddiele KNM. S jeho trénerskou činnosťou sú spojené najväčšie úspechy, jeho zverenci získali množstvo titulov majstrov Slovenska (i Československa), úspešne reprezentovali Slovensko na majstrovstvách Európy, sveta, aj na olympijských hrách.

Späť

Najnovšie

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre všetkých

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

klak

Výstup na Kľak mrazivým zážitkom

Mestský mládežnícky parlament v Kysuckom Novom Meste sa rozhodol zorganizovať akciu pre mládež, pri ktorej by urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň zažili niečo nezabudnuteľné.

Čítať ďalej…