Šport

Prvé preteky SuperEnduro

20.05.2017 napísal dš

enduro

Prvé preteky Pohára SMF SuperEnduro sa uskutočnil 6. mája v našom meste. Podujatia sa zúčastnilo 23 pretekárov. Na nich čakala super endurová trať, ktorá je zjazdná nielen na trialových, ale aj na endurových a motocrossových motocykloch. Na trati čakali prekážky z obrovských skál, polien alebo gúm, ktoré boli naukladané v rôznych variantoch. Pretekári súťažili v dvoch kategóriach: Hobby a Pohár SMF. Jazdci mali možnosť sa oboznámiť s traťou v rannom tréningu, nasledovali kvalifikačné jazdy, z ktorých prví dvaja postúpili automaticky do finále a ostatní mali ešte jednu šancu v ďalšej kvalifikácii.

Zaujímavou vsuvkou boli preteky o najrýchlejšie kolo, nechýbali zaujímavé ceny, ktoré boli motiváciou pre všetkých zúčastnených, a ktoré venovala spoločnosť Flux Graphix.com. Preteky o najrýchlejšie kolo dokázal vyhrať Thomas Hostinský, druhé miesto obsadil Tomáš Zboran a tretie miesto získal Miroslav Ševela.

Hlavné preteky sa jazdil na dve finálové rozjazdy, tu sa zrátali výsledky pretekárov a z toho vzišli víťazi. V kategórií Hobby prvé miesto obsadil Ján Chobot, druhé miesto získal Štefan Paver a tretie Matúš Jánoško. V kategórii Pohár SMF získal prvé miesto Thomas Hostinský, druhé miesto Miroslav Ševela a tretie Tomáš Zboran.

Za zorganizovanie podujatia patrí poďakovanie teamu Žilina Rebels a pánovi Ľubomírovi Janoškovi.