Šport

Výsledky ovplyvnil dážď

26.09.2017 napísal dš

hasici

V nedeľu 17.9. sa na mestskom štadióne uskutočnili IV. Majstrovstvá Slovenska v behu na 60 m cez prekážky. O prípravu podujatia sa postarala Dobrovoľná ochrana SR, zástupcovia Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky a hlavne naši miestni hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru v KNM pod taktovkou Jaroslava Belka. Hoci prípravy prebehli na jednotku, organizátori jednu vec ovplyvniť nemohli. Chladné a daždivé počasie úradovalo od rána.

Na majstrovstvá sa kvalifikovalo 92 detí, ktoré splnili na stanovené výkonnostné triedy. 80 detí i napriek zlému počasiu využilo možnosť zabojovať o titul a pricestovalo do KNM. Súťaž otvorila slovenská hymna, zaspievaná členom miestnej DHZ a členom Wroclawskej opery Marekom Belkom. Prítomných následne privítal primátor mesta Ing. Ján Hartel, otvorenia sa zúčastnil i poslanec Dušan Mičian a predseda Územného výboru DPO v KNM Ján Martiška. Úvodný príhovor predniesol predseda komisie mládeže DPO SR PaedDr. Tomáš Zanovit. Ako prvé sa do boja pustili mladšie dievčatá. Počas celej sezóny sa o medailové umiestnenie postarali dievčatá, ktoré si cenné kovy rozdelili i u nás. Na 3. mieste skončila Michaela Petrušková zo Spišskej Novej Vsi s časom 14,62+1,5 s. Druhé miesto obsadila Terézia Srogončíková z Nosíc (14,07+1,5 s) a zaslúženou víťazkou sa stala Magdaléna Štinčíková zo Svitu s časom 13,61+1 s. Bol to nielen najkvalitnejší výkon súťaže, ale i nový slovenský rekord v tejto kategórii.

Po nich sa na štart postavili mladší chlapci. Na 3. mieste skončil Ján Plaček zo Zákopčia Tarabov s časom 17,04+1,5 s. Na druhom mieste sa umiestnil Patrik Rak z Maduníc (17,47+0,5 s). Suverenitu z tejto sezóny pretavil do titulu majstra Slovenska Michal Rerko z Spišskej Novej Vsi s časom 13,43+1,5 s.

Ďalšou bola kategória staršie dievčatá. Tu bojovalo až 37 pretekárok. Nakoniec na 3. mieste skončila Nina Stančeková z Lutíš s časom 14,68+0,5 s. Na druhom mieste skončila Radka Červeňová zo Spišskej Teplej s časom 12,67+1 s. Titul majsterky Slovenska si odniesla Miroslava Muchová z Lutíš s časom 13,33+0 s.

V kategórii starších chlapcov na 3. mieste skončil Adrián Lašák z Turčianskych Teplíc (13,85+1,5 s.) , na 2. mieste Kristián Kubačák zo Zákopčia Tarabov s časom 14,36+0,5 s. Majstrovský titul si odniesol Vladimír Kaštan z  Kolárovíc za čas 14,07+0,5 s.

Víťazi si odniesli okrem medailí odniesli i pohár od DPO SR. Sponzorom podujatia boli Ivan Gaššo so synom, Dušan Mičian a Pohostinstvo Domček. Organizátori ďakujú MKŠS KNM za poskytnutie priestorov. Na záver je dobré spomenúť, že disciplína beh na 60 m cez prekážky po nesmelých začiatkoch v predchádzajúcich rokoch pritiahla v roku 2017 viac ako 200 mladých slovenských hasičov.