Šport

Nikola Štefundová majsterkou Slovenska na 1500 m

22.02.2017 napísal dš

beh

Atletická halová sezóna na Slovensku vrcholí vo februári domácimi šampionátmi. Ako prvé sa 18. - 19. februára konali majstrovstvá Slovenska mužov a žien. Naši najlepší muži (J. Vitko, B. Šarkan, J. Bubeník, J. Benko), bohužiaľ, zo zdravotných dôvodov chýbali, ale vďaka pekným výkonom našich bežkýň sme sa na šampionáte nestratili. Najväčší úspech dosiahla Nikola Štefundová v behu na 1 500 m. Nika bežala s prehľadom, strážila si čelo pretekov. Výborne zareagovala na záverečné zrýchlenie Lucie Keszeghovej (Inter Bratislava), dokázala sa jej udržať, na poslednej 200-vke zrýchlila a s malým náskokom si dobehla pre svoj prvý majstrovský titul medzi dospelými. Výborný výkon v tomto behu podala aj Sára Budáčová. Počas celých pretekov sa držala vo vedúcej skupine. Súboj o tretie miesto prehrala veľmi tesne (dobehla štvrtá), pričom si osobný rekord zlepšila o 9 sekúnd. Na druhý deň v nedeľu bežala Nika po prvýkrát v hale 3 000 m. Po solídnom výkone dobehla štvrtá v novom osobnom rekorde 10:36,05, len tri sekundy za tretím miestom. Na 800 m v druhom behu štartovala dorastenka Lucia Dubeňová. Výborným finišom vybojovala tretie miesto (celkovo deviata) v novom osobnom rekorde 2:29,81.