Šport

Na majstrovstvách sveta

29.12.2017 napísal dš

florbal

Majstrovstiev sveta vo florbale sa zúčastnila Andrea Šidlová ako členka reprezentačného tímu Slovenska. Majstrovstvá sa tento rok konali na Slovensku, preto sa o nich viac hovorilo i v médiách a tomuto športu sa konečne venovalo viac pozornosti. O to náročnejšie to bolo pre hráčky, ktoré nechceli sklamať svojich fanúšikov.

V silnej konkurencii slovenské florbalistky výborne obstáli, keď na svojom záverečnom stretnutí na šampionáte vyhrali s Lotyšskom 6:4 a získali krásne 5. miesto. Podarilo sa im splniť cieľ, ktorý si dali pred turnajom a dosiahli historicky najlepšie umiestnenie na MS.

Táto skutočnosť nemohla ostať bez povšimnutia, preto dňa 21. decembra 2017 pozval primátor mesta spolu s poslancami MsZ Andreu Šidlovú do obradnej siene mestského úradu. Tu jej v krátkom príhovore primátor Ing. Ján Hartel poďakoval za úspešnú reprezentáciu mesta a Slovenska a myšlienku zhmotnil i do ďakovného listu. Stretnutia sa zúčastnila i Alexandra Kocúrová, klubová spoluhráčka Andrei Šidlovej. Obe dievčatá dosiahli so svojim klubom ŠK 98 Pruské historický úspech slovenského florbalu na klubovej úrovni víťazstvom v Európskej lige Majstrov v Lotyšsku. Alexandra Kocúrová je vo výbere Slovenskej juniorskej reprezentácie, ktorú čakajú majstrovstvá sveta v tejto kategórii v máji 2018 vo Švajčiarsku. Dievčatá na stretnutí hovorili o svojich zážitkoch spojených s florbalom a odpovedali na otázky účastníkov počas voľnej debaty.

Želáme dievčatám hlavne veľa zdravia a úspechov v športe, ako aj v osobnom živote.

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

Hádzanári z KNM opäť priviezli bronz

Druhý z trojdielnej série turnajov spoločnej Česko-slovensko-poľskej ligy sa konal 13.-14. januára v Diakovej.

Čítať ďalej…

02.01.2018 napísal dš

lada

Za dva mesiace, z Kysúc cez Himaláje, až do Bangkoku? Na žiguli sa to dá.

Po výprave do Mongolska v roku 2016, ktorá bola príliš krátka, sme vedeli, že potrebujeme opäť pozdvihnúť pomyselnú latku vyššie a prijať väčšiu cestovateľskú výzvu. A tak sme naplánovali expedíciu Ladázia 2017.

Čítať ďalej…

29.12.2017 napísal dš

florbal

Na majstrovstvách sveta

Majstrovstiev sveta vo florbale sa zúčastnila Andrea Šidlová ako členka reprezentačného tímu Slovenska. Majstrovstvá sa tento rok konali na Slovensku, preto sa o nich viac hovorilo i v médiách a tomuto športu sa konečne venovalo viac pozornosti.

Čítať ďalej…

21.12.2017 napísal dš

Hádzanári v Poľsku bronzoví

V dňoch 16. a 17. decembra 2017 sa zúčastnili starší žiaci hádzanárskeho oddielu MŠK Kysucké Nové Mesto turnaja Česko-slovensko-poľskej ligy v poľských Mysłowiciach.

Čítať ďalej…

18.12.2017 napísal dš

tenis

Stolnotenisový turnaj v CSS Orava

Centrum sociálnych služieb Orava pripravilo pre seniorov v piatok 1. decembra 2017 tretí ročník stolnotenisového turnaja.

Čítať ďalej…

15.12.2017 napísal dš

judo

Mikulášsky Judo turnaj 2017

V utorok 5. decembra 2017 klub Judo San Kysucké Nové Mesto usporiadal 6. ročník Mikulášskeho turnaja pre judistov klubu v telocvični ZŠ Dolinský potok (Suľkov).

Čítať ďalej…

26.11.2017 napísal dš

IHRISKO

Otvorenie ihriska

V pondelok 20.11. 2017 bolo slávnostné otvorené tréningové ihrisko s umelou trávou v športovom areáli pri futbalovom ihrisku.

Čítať ďalej…

22.11.2017 napísal dš

chodnikom

Chodníkom V. Galvánka

Aj napriek dosť výhražnej predpovedi počasia, sobota 28.10. sa nakoniec vydarila. Ráno síce mrholilo a vďaka tomu, ale i dažďom v predchádzajúcich dňoch, sa štart túry po chodníkoch Viliama Galvánka posunul na pol deviatu.

Čítať ďalej…