Šport

Na majstrovstvách sveta

29.12.2017 napísal dš

florbal

Majstrovstiev sveta vo florbale sa zúčastnila Andrea Šidlová ako členka reprezentačného tímu Slovenska. Majstrovstvá sa tento rok konali na Slovensku, preto sa o nich viac hovorilo i v médiách a tomuto športu sa konečne venovalo viac pozornosti. O to náročnejšie to bolo pre hráčky, ktoré nechceli sklamať svojich fanúšikov.

V silnej konkurencii slovenské florbalistky výborne obstáli, keď na svojom záverečnom stretnutí na šampionáte vyhrali s Lotyšskom 6:4 a získali krásne 5. miesto. Podarilo sa im splniť cieľ, ktorý si dali pred turnajom a dosiahli historicky najlepšie umiestnenie na MS.

Táto skutočnosť nemohla ostať bez povšimnutia, preto dňa 21. decembra 2017 pozval primátor mesta spolu s poslancami MsZ Andreu Šidlovú do obradnej siene mestského úradu. Tu jej v krátkom príhovore primátor Ing. Ján Hartel poďakoval za úspešnú reprezentáciu mesta a Slovenska a myšlienku zhmotnil i do ďakovného listu. Stretnutia sa zúčastnila i Alexandra Kocúrová, klubová spoluhráčka Andrei Šidlovej. Obe dievčatá dosiahli so svojim klubom ŠK 98 Pruské historický úspech slovenského florbalu na klubovej úrovni víťazstvom v Európskej lige Majstrov v Lotyšsku. Alexandra Kocúrová je vo výbere Slovenskej juniorskej reprezentácie, ktorú čakajú majstrovstvá sveta v tejto kategórii v máji 2018 vo Švajčiarsku. Dievčatá na stretnutí hovorili o svojich zážitkoch spojených s florbalom a odpovedali na otázky účastníkov počas voľnej debaty.

Želáme dievčatám hlavne veľa zdravia a úspechov v športe, ako aj v osobnom živote.

Späť

Najnovšie

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre všetkých

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

klak

Výstup na Kľak mrazivým zážitkom

Mestský mládežnícky parlament v Kysuckom Novom Meste sa rozhodol zorganizovať akciu pre mládež, pri ktorej by urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň zažili niečo nezabudnuteľné.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

memorial

4. ročník Memoriálu Ervína Priečka na Veľkej Rači

Dňa 24. februára hostilo stredisko Veľká Rača účastníkov už štvrtého ročníka skialpinistických pretekov Štefansky skialp – Memoriál Ervína Priečka.

Čítať ďalej…