Šport

Mikulášsky Judo turnaj 2017

15.12.2017 napísal dš

judo

V utorok 5. decembra 2017 klub Judo San Kysucké Nové Mesto usporiadal 6. ročník Mikulášskeho turnaja pre judistov klubu v telocvični ZŠ Dolinský potok (Suľkov).

Členovia klubu sa stretli v súbojoch podľa pravidiel športového juda. Svoje sily si zmerali úplní začiatočníci, ktorí začali s judom len tento školský rok. Ukázali, že za tých pár mesiacov sa už stihli čo-to naučiť a prekvalili svojich rodičov svojimi schopnosťami. Ostrieľaní veteráni nášho klubu, ktorí trénujú už niekoľko rokov, sa stretli vo vyrovnaných zápasoch a postarali sa rodičom i ostatným divákom o skvelý turnajový zážitok. Pred turnajom judistov sa uskutočnila súťaž v judo zápasoch v ne-waze (na zemi) pre školákov zo školského klubu ZŠ Dolinský potok. O deň neskôr, v stredu 6. decembra 2017, prebehla súťaž v judo zápasoch v ne-waze (na zemi) pre školákov zo školského klubu ZŠ Clementisova.

Školáci sa na turnaj tešili, pretože ho už poznajú z minulých rokov a vedeli, že po náročnom dni v škole budú môcť vybiť svoju pohybovú energiu, pretože v škole musia sedieť a dávať pozor. Každý ročník mal samostatnú kategóriu, osobitne chlapci a dievčatá. To znamená, že osobitne zápasili prváci, prváčky, druháci, druháčky, atď. Prvé tri miesta v každej kategórii boli odmenené diplomami a víťazi kategórií si odniesli vecnú cenu. Školáci zápasili na zemi, aby sa predišlo zraneniam pri pádoch.

Turnaj bol organizovaný v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto a Krajským zväzom judo Žilina.

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

Hádzanári z KNM opäť priviezli bronz

Druhý z trojdielnej série turnajov spoločnej Česko-slovensko-poľskej ligy sa konal 13.-14. januára v Diakovej.

Čítať ďalej…

02.01.2018 napísal dš

lada

Za dva mesiace, z Kysúc cez Himaláje, až do Bangkoku? Na žiguli sa to dá.

Po výprave do Mongolska v roku 2016, ktorá bola príliš krátka, sme vedeli, že potrebujeme opäť pozdvihnúť pomyselnú latku vyššie a prijať väčšiu cestovateľskú výzvu. A tak sme naplánovali expedíciu Ladázia 2017.

Čítať ďalej…

29.12.2017 napísal dš

florbal

Na majstrovstvách sveta

Majstrovstiev sveta vo florbale sa zúčastnila Andrea Šidlová ako členka reprezentačného tímu Slovenska. Majstrovstvá sa tento rok konali na Slovensku, preto sa o nich viac hovorilo i v médiách a tomuto športu sa konečne venovalo viac pozornosti.

Čítať ďalej…

21.12.2017 napísal dš

Hádzanári v Poľsku bronzoví

V dňoch 16. a 17. decembra 2017 sa zúčastnili starší žiaci hádzanárskeho oddielu MŠK Kysucké Nové Mesto turnaja Česko-slovensko-poľskej ligy v poľských Mysłowiciach.

Čítať ďalej…

18.12.2017 napísal dš

tenis

Stolnotenisový turnaj v CSS Orava

Centrum sociálnych služieb Orava pripravilo pre seniorov v piatok 1. decembra 2017 tretí ročník stolnotenisového turnaja.

Čítať ďalej…

15.12.2017 napísal dš

judo

Mikulášsky Judo turnaj 2017

V utorok 5. decembra 2017 klub Judo San Kysucké Nové Mesto usporiadal 6. ročník Mikulášskeho turnaja pre judistov klubu v telocvični ZŠ Dolinský potok (Suľkov).

Čítať ďalej…

26.11.2017 napísal dš

IHRISKO

Otvorenie ihriska

V pondelok 20.11. 2017 bolo slávnostné otvorené tréningové ihrisko s umelou trávou v športovom areáli pri futbalovom ihrisku.

Čítať ďalej…

22.11.2017 napísal dš

chodnikom

Chodníkom V. Galvánka

Aj napriek dosť výhražnej predpovedi počasia, sobota 28.10. sa nakoniec vydarila. Ráno síce mrholilo a vďaka tomu, ale i dažďom v predchádzajúcich dňoch, sa štart túry po chodníkoch Viliama Galvánka posunul na pol deviatu.

Čítať ďalej…