Šport

Mikulášsky Judo turnaj 2017

15.12.2017 napísal dš

judo

V utorok 5. decembra 2017 klub Judo San Kysucké Nové Mesto usporiadal 6. ročník Mikulášskeho turnaja pre judistov klubu v telocvični ZŠ Dolinský potok (Suľkov).

Členovia klubu sa stretli v súbojoch podľa pravidiel športového juda. Svoje sily si zmerali úplní začiatočníci, ktorí začali s judom len tento školský rok. Ukázali, že za tých pár mesiacov sa už stihli čo-to naučiť a prekvalili svojich rodičov svojimi schopnosťami. Ostrieľaní veteráni nášho klubu, ktorí trénujú už niekoľko rokov, sa stretli vo vyrovnaných zápasoch a postarali sa rodičom i ostatným divákom o skvelý turnajový zážitok. Pred turnajom judistov sa uskutočnila súťaž v judo zápasoch v ne-waze (na zemi) pre školákov zo školského klubu ZŠ Dolinský potok. O deň neskôr, v stredu 6. decembra 2017, prebehla súťaž v judo zápasoch v ne-waze (na zemi) pre školákov zo školského klubu ZŠ Clementisova.

Školáci sa na turnaj tešili, pretože ho už poznajú z minulých rokov a vedeli, že po náročnom dni v škole budú môcť vybiť svoju pohybovú energiu, pretože v škole musia sedieť a dávať pozor. Každý ročník mal samostatnú kategóriu, osobitne chlapci a dievčatá. To znamená, že osobitne zápasili prváci, prváčky, druháci, druháčky, atď. Prvé tri miesta v každej kategórii boli odmenené diplomami a víťazi kategórií si odniesli vecnú cenu. Školáci zápasili na zemi, aby sa predišlo zraneniam pri pádoch.

Turnaj bol organizovaný v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto a Krajským zväzom judo Žilina.

Späť

Najnovšie

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre všetkých

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

klak

Výstup na Kľak mrazivým zážitkom

Mestský mládežnícky parlament v Kysuckom Novom Meste sa rozhodol zorganizovať akciu pre mládež, pri ktorej by urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň zažili niečo nezabudnuteľné.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

memorial

4. ročník Memoriálu Ervína Priečka na Veľkej Rači

Dňa 24. februára hostilo stredisko Veľká Rača účastníkov už štvrtého ročníka skialpinistických pretekov Štefansky skialp – Memoriál Ervína Priečka.

Čítať ďalej…