Šport

Kysuckí minihádzanári zlatí na turnaji v Kysuckom Novom Meste

26.03.2018 napísal dš

hadzan

Sobota 24. marca patrila v Kysuckom Novom Meste najmladším hádzanárom. Konal sa tu 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý je tu zároveň najväčšou hádzanárskou udalosťou roka. Okrem domáceho MŠK dostali pozvánku kluby MŠK Považská Bystrica, THA Martin, HK Bojnice a zo susednej Českej republiky pricestovali HCB Karviná, HC Zlín a SK Kuřim, čím získalo podujatie status medzinárodného turnaja. Organizačný výbor rozdelil podujatie do dvoch kategórií, keď v prvej si zmerali sily hráči ročníku 2007, ktorí odohrali svoje zápasy v Mestskej športovej hale a v druhej ročník 2008 a mladší, ktorí boli vedení ako „B“ tímy a hrali v telocvični SOŠ Strojníckej. Formát turnaja bol nastavený na zápasy 1 x 15 minút a hral každý s každým. Uvedený systém priniesol pre diváka „porciu“ 21 zápasov v každej kategórii.

Snáď by sa patrilo na tomto mieste vysvetliť čitateľovi kategóriu minihádzaná. Ide o hádzanársku „prípravku“, kde sa hrá na menšie ihrisko i bránky, používa sa gumená lopta a na ihrisku sú 4+1 hráči. Jednotlivé tímy sú zostavené z chlapcov i dievčat. Čas zápasu je kratší, zvyčajne sa hrá v celku bez polčasov a i niektoré ďalšie pravidlá sú iné oproti vyšším kategóriám. Trochu netradičný systém zvolili organizátori v kategórii 2008 a mladší, keď sa družstvám nerátali góly ani body, a tak hrali čisto iba pre potešenie. Aj tréneri mohli tým pádom nechať si zahrať každého hráča bez obavy o výsledok. Bolo vskutku krásne sledovať tie najmladšie deťúrence, ako sa snažia, bojujú ale hlavne neodchádzajú so zvesenými hlavami ako porazení. Ich snahu organizátori ocenili a za víťazov turnaja vyhlásili hráčov všetkých zúčastnených družstiev. Samozrejme, že víťazov treba odmeniť zlatými medailami a tak si postupne pre ne prišli všetci zúčastnení. Pohľad na žiariace oči ocenených potvrdil správnosť rozhodnutia organizátorov. Za domáci tím MŠK KNM B vybojovali zlatú medailu: Šimon Truchlík, Lukáš Koreň, Lukáš Mičenec, Peter Keketi, Patrik Vavro, Lili Ďuranová, Marek Lisko, Filip Ďurana, Šimon Čavajda, tréner Michal Tomasta.

Hráči ročníku 2007 budú od budúcej sezóny bojovať už v kategórii mladší žiaci. Na turnaji sa predstavili pod hlavičkou „A“ tímov. V tejto kategórií sa už o úspech muselo zabojovať. Zápasy nasledovali v rýchlom tempe za sebou, chlapci i dievčatá sa bili o čo najlepší výsledok a divák sa mal na čo pozerať. Domáci tím MŠK KNM, ktorí mnohí pasovali pred zápasom do pozície favorita, postupne zdolal THA Martin, HCB Karviná, MŠK Považská Bystrica a SK Kuřim. Po odohratí 4 zápasov boli mladučkí Kysučania na čele spolu s tímom HK Bojnice, keď ani jeden nestratil ani bod. Piate zápasy priniesli prekvapenia, keď najskôr Bojnice podľahli Karvinej a MŠK KNM stratil bod po remíze so Zlínom. O víťazovi turnaja teda mal rozhodnúť vzájomný zápas medzi domácim tímom a HK Bojnice, čím získal tento duel náboj finále. Domáci nezačali dobre, keď v úvode prehrávali 1:4. Postupne však prevzali „opraty“ zápasu do svojich rúk a napriek tomu, že víťazstvo v turnaji im zaručovala remíza, doviedli zápas do víťazného konca a zaslúžene sa radovali z triumfu.

Konečné poradie: 1. MŠK Kysucké Nové Mesto,

2. HCB Karviná,

3. HK Bojnice,

4. MŠK Považská Bystrica,

5. SK Kuřim,

6. HC Zlín,

7. THA Martin.

Triumf v turnaji vybojovali: Terézia Stotková, Júlia Kucharčíková, Damián Súkeník, Zdenka Bosá, Tomáš Straňák, Michal Máca, Filip Kavacký, Karol Vlček, Matúš Truchlík, Dávid Janda, Sebastián Kmošek, tréner Jozef Horka.

6. ročník veľkonočného turnaja v minihádzanej je teda už minulosťou, no netreba zabudnúť na všetkých tých, ktorí sa podieľali na jeho bezproblémovom priebehu. V prvom rade treba spomenúť a poďakovať trénerom a funkcionárom MŠK Branislavovi Podolákovi, Michalovi Tomastovi, Pavlovi Kubalovi, Jozefovi Horkovi, Miroslavovi Kašperovi a lekárovi MUDr. Milošovi Hartelovi. Obrovskou pomocou boli i rodičia, ktorí pripravili občerstvenie a všemožne sa starali o účastníkov turnaja, najmä po materiálnej stránke. Veľké poďakovanie patrí i vedeniu mesta, ktoré podujatie financovalo.

Čo dodať na záver? Autor tohto príspevku si pamätá, ako skromne pred šiestimi rokmi začínal tento prípravkársky turnaj. Za tých niekoľko rokov vďaka snahe a obetavosti organizátorov a rodičov získal renomé, na ktoré by boli hrdí i v kluboch s podstatne lepšími podmienkami. Treba teda organizátorom popriať do budúcna veľa síl a dobrých nápadov na zatraktívnenie už i tak atraktívneho podujatia a hlavne prílev nových záujemcov o tento tradičný kysuckonovomestský šport.

 

Mário Janík

Späť

Najnovšie

11.04.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre menej zdatných len na 5 km

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci. Bežci absolvujú necelých 5 alebo 10 okruhov.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

turnaj

Turnaj v Sjoelen

Turnaj v „Sjoelen“ sa uskutočnil tradične na zelený štvrtok v Dolnom Kubíne, ktorý pripravilo zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín.

Čítať ďalej…

26.03.2018 napísal dš

Kysuckí minihádzanári zlatí na turnaji v Kysuckom Novom Meste

Sobota 24. marca patrila v Kysuckom Novom Meste najmladším hádzanárom. Konal sa tu 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý je tu zároveň najväčšou hádzanárskou udalosťou roka.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…