Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Šport

42. ročník Kysucký pohár 2017

13.07.2017 napísal dš

pohar

ROB klub KYSUCA usporiadal už 42. ročník pretekov v rádio-orientačnom behu, tradičný Kysucký Pohár. Naše preteky patria medzi najstaršie preteky v Európe, aj preto sa ich pravidelne zúčastňujú pretekári z absolútnej svetovej špičky. Nebolo tomu inak ani tento rok. Účasť potvrdilo hneď niekoľko majstrov sveta v mužskej elitnej kategórii, ale ani ženská elita sa nedala zahanbiť, keď na štart sa postavila aj naša aktuálna majsterka sveta z bulharskej Albeny Jana Macinská.

Celkovo sa na štart trojetapových pretekov postavilo 169 športovcov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Veľkej Británie a Ruska.

Kysucký pohár bol pre slovenských pretekárov zároveň aj poslednou možnosťou získať potrebné body do nominačného rebríčka pre nadchádzajúci európsky šampionát v Litve. Pre českých bežcov sa započítavajú výsledky do českého národného rebríčka.

Netradične sme miesto konania súťaže zvolili na absolútnej rovine s čistým priechodným lesom v letnom stredisku Gazárka neďaleko Šaštína. Chceli sme pripraviť nielen slovenským pretekárom také prostredie, aké bude na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Litve.

Beh začínal doobedňajším šprintom v pásme 2 m. Popoludní už nasledovala klasická trať v pásme 80 m. V mužskej elitnej kategórii sa na čelných priečkach usadili český reprezentanti, po dvoch pretekoch bolo jasné, že víťazom sa stane niekto z trojice Fučík, Šrom, Šimáček. Nakoniec bol najrýchlejší Ondrej Šimáček zo SZTM Pardubice pred Jakubom Šromom a nestarnúcim niekoľkonásobným víťazom Karlom Fučíkom. V elitnej ženskej kategórii triumfovala taktiež česká reprezentantka Betka Lehárová pred domácou Janou Macinskou a Luciou Zachovou z Prahy.

Pre účastníkov z domáceho oddielu ROB boli nominačné preteky veľmi dôležité, nakoniec rozhodli o tom, že na majstrovstvách Európy v Litve nás medzi mužmi budú reprezentovať až traja naši členovia, a to Martin Košut, Jakub Kuriak a Martin Tomaščin. V klasickom preteku v pásme 80 m bude teda slovenská reprezentácia zložená iba z členov ROB klubu KYSUCA! Aj medzi ženami máme dvojnásobné zastúpenie, a to Janu Macinskú a Katarínu Košutovú.

V dorasteneckej kategórii sme mali na štarte takmer kompletnú českú reprezentáciu pripravujúcu sa na blížiace majstrovstvá sveta tejto kategórie v Turčianskych Tepliciach. V žiackej M14 žiaril Tomáš Jurčík z Rádio klubu Turie a nestratili sa ani naše mladé pretekárky Terezka Kuriaková a Viktória Poliaková, keď Terezke ušlo pódium len o vlások a celkovo skončila štvrtá.

Podujatie skončilo veľkým organizátorským úspechom, nakoľko v tom istom čase sa v stredisku konalo súbežne aj podujatie v horskom triatlone, no rozhodne počtom i kvalitou naše preteky vynikali.

Kysucký pohár 2017 nastavil organizátorskú latku poriadne vysoko, výsledkový servis bol on-line, v cieli boli priebežné výsledky zároveň vyvesené ihneď po dobehu.

Bližšie informácie nájdete na stránkach preteku : www.40-kysucscup.webnode.sk

Fox

Späť

Najnovšie

25.07.2017 napísal dš

Sezóna 2016/2017 úspešná

Dievčatá z Florbalového klubu MŠK KNM majú za sebou najúspešnejšiu sezónu od založenia klubu v roku 2010. Na majstrovstvách Slovenska získali medaile vo všetkých mládežníckych kategóriách.

Čítať ďalej…

20.07.2017 napísal dš

kh

15. ročník diaľkového prechodu "Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli v dňoch 3. a 4. júna odštartované znova dve kategórie tohto náročného prechodu.

Čítať ďalej…

18.07.2017 napísal dš

via

Via ferrata Martinské hole

Na túto cestu sa vybrali aj 11 turisti ŠKT KNM dňa 25.6.2017 (nedeľa), nakoľko bolo pekné počasie a sedieť celý deň doma by bol hriech.

Čítať ďalej…

13.07.2017 napísal dš

pohar

42. ročník Kysucký pohár 2017

ROB klub KYSUCA usporiadal už 42. ročník pretekov v rádio-orientačnom behu, tradičný Kysucký Pohár. Naše preteky patria medzi najstaršie preteky v Európe, aj preto sa ich pravidelne zúčastňujú pretekári z absolútnej svetovej špičky.

Čítať ďalej…

07.07.2017 napísal dš

zober loptu

Zober loptu, nie drogy

Aj tento rok sa predškoláci z MŠ Komenského zúčastnili poslednej školskej športovej akcie Zober loptu a nie drogy.

Čítať ďalej…

05.07.2017 napísal dš

body

Zbierali extrabody

Dobrá nálada sprevádzala stretnutie podporovateľov projektu Dobrý beh. To sa konalo v stredu 28. júna na mestskom štadiióne a jeho cieľom bolo nazbierať čo najviac bodov pre žiakov ZŠ Clementisova.

Čítať ďalej…

02.07.2017 napísal dš

asanky

Asanky na ME v Taliansku opäť úspešné

Mažoretky Asanka z Kysuckého Nového Mesto úspešne reprezentovali naše mesto a celé Slovensko na Majstrovstvách Európy 2017 v mažoretkovom športe v Talianskom meste Giullianova.

Čítať ďalej…

30.06.2017 napísal dš

bowling

Únia na bowlingu

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v KNM v spolupráci so ZO ÚŽS Kys. Lieskovec každoročne pripravuje pre svoje členky okresné kolo v bowlingu.

Čítať ďalej…

28.06.2017 napísal dš

hadzana

Chlapci zo ZŠ Dolinský potok reprezentovali Žilinský kraj

V dňoch 13. – 14. júna 2017 sa konali Majstrovstvá Slovenska v hádzanej žiakov ZŠ v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej…

21.06.2017 napísal dš

atletika

Atletika žiakov ZŠ

Centrum voľného času v KNM zorganizovalo okresné kolo súťaže v atletike žiakov základných škôl.

Čítať ďalej…