Šport

42. ročník Kysucký pohár 2017

13.07.2017 napísal dš

pohar

ROB klub KYSUCA usporiadal už 42. ročník pretekov v rádio-orientačnom behu, tradičný Kysucký Pohár. Naše preteky patria medzi najstaršie preteky v Európe, aj preto sa ich pravidelne zúčastňujú pretekári z absolútnej svetovej špičky. Nebolo tomu inak ani tento rok. Účasť potvrdilo hneď niekoľko majstrov sveta v mužskej elitnej kategórii, ale ani ženská elita sa nedala zahanbiť, keď na štart sa postavila aj naša aktuálna majsterka sveta z bulharskej Albeny Jana Macinská.

Celkovo sa na štart trojetapových pretekov postavilo 169 športovcov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Veľkej Británie a Ruska.

Kysucký pohár bol pre slovenských pretekárov zároveň aj poslednou možnosťou získať potrebné body do nominačného rebríčka pre nadchádzajúci európsky šampionát v Litve. Pre českých bežcov sa započítavajú výsledky do českého národného rebríčka.

Netradične sme miesto konania súťaže zvolili na absolútnej rovine s čistým priechodným lesom v letnom stredisku Gazárka neďaleko Šaštína. Chceli sme pripraviť nielen slovenským pretekárom také prostredie, aké bude na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Litve.

Beh začínal doobedňajším šprintom v pásme 2 m. Popoludní už nasledovala klasická trať v pásme 80 m. V mužskej elitnej kategórii sa na čelných priečkach usadili český reprezentanti, po dvoch pretekoch bolo jasné, že víťazom sa stane niekto z trojice Fučík, Šrom, Šimáček. Nakoniec bol najrýchlejší Ondrej Šimáček zo SZTM Pardubice pred Jakubom Šromom a nestarnúcim niekoľkonásobným víťazom Karlom Fučíkom. V elitnej ženskej kategórii triumfovala taktiež česká reprezentantka Betka Lehárová pred domácou Janou Macinskou a Luciou Zachovou z Prahy.

Pre účastníkov z domáceho oddielu ROB boli nominačné preteky veľmi dôležité, nakoniec rozhodli o tom, že na majstrovstvách Európy v Litve nás medzi mužmi budú reprezentovať až traja naši členovia, a to Martin Košut, Jakub Kuriak a Martin Tomaščin. V klasickom preteku v pásme 80 m bude teda slovenská reprezentácia zložená iba z členov ROB klubu KYSUCA! Aj medzi ženami máme dvojnásobné zastúpenie, a to Janu Macinskú a Katarínu Košutovú.

V dorasteneckej kategórii sme mali na štarte takmer kompletnú českú reprezentáciu pripravujúcu sa na blížiace majstrovstvá sveta tejto kategórie v Turčianskych Tepliciach. V žiackej M14 žiaril Tomáš Jurčík z Rádio klubu Turie a nestratili sa ani naše mladé pretekárky Terezka Kuriaková a Viktória Poliaková, keď Terezke ušlo pódium len o vlások a celkovo skončila štvrtá.

Podujatie skončilo veľkým organizátorským úspechom, nakoľko v tom istom čase sa v stredisku konalo súbežne aj podujatie v horskom triatlone, no rozhodne počtom i kvalitou naše preteky vynikali.

Kysucký pohár 2017 nastavil organizátorskú latku poriadne vysoko, výsledkový servis bol on-line, v cieli boli priebežné výsledky zároveň vyvesené ihneď po dobehu.

Bližšie informácie nájdete na stránkach preteku : www.40-kysucscup.webnode.sk

Fox

Späť

Najnovšie

22.11.2017 napísal dš

chodnikom

Chodníkom V. Galvánka

Aj napriek dosť výhražnej predpovedi počasia, sobota 28.10. sa nakoniec vydarila. Ráno síce mrholilo a vďaka tomu, ale i dažďom v predchádzajúcich dňoch, sa štart túry po chodníkoch Viliama Galvánka posunul na pol deviatu.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

tichy

Sezóna Petra Tichého

Náš olympionik má za sebou ďalšiu úspešnú atletickú sezónu. Absolvoval päť desiatok rôznych behov po celom Slovensku i v zahraničí.

Čítať ďalej…

18.10.2017 napísal dš

duhak

Duhák s vysokou účasťou

V sobotu 7. októbra sa na Vodnej nádrži Neslušanka konali tradičné rybárske preteky Kysucký duhák.

Čítať ďalej…

06.10.2017 napísal dš

toth

Významný deň pre ZŠ Clementisova

Atletika mi nevzala nič, naopak, dala mi všetko, čím som! – výrok Mateja Tótha

Čítať ďalej…

26.09.2017 napísal dš

hasici

Výsledky ovplyvnil dážď

V nedeľu 17.9. sa na mestskom štadióne uskutočnili IV. Majstrovstvá Slovenska v behu na 60 m cez prekážky. O prípravu podujatia sa postarala Dobrovoľná ochrana SR, zástupcovia Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky a hlavne naši miestni hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru v KNM.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

atleti

Na dvoch šampionátoch

Dňa 16.9. sme mali zastúpenie na dvoch slovenských šampionátoch. Najprv sa predviedli starší žiaci, Lucka Ondrušková a Alex Nevedel, v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

tura

10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch

Dňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

atleti

Pretekali najmladší aj najstarší

Cez posledný augustový víkend pretekali naši najmladší aj najstarší atléti.

Čítať ďalej…