Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Šport

42. ročník Kysucký pohár 2017

13.07.2017 napísal dš

pohar

ROB klub KYSUCA usporiadal už 42. ročník pretekov v rádio-orientačnom behu, tradičný Kysucký Pohár. Naše preteky patria medzi najstaršie preteky v Európe, aj preto sa ich pravidelne zúčastňujú pretekári z absolútnej svetovej špičky. Nebolo tomu inak ani tento rok. Účasť potvrdilo hneď niekoľko majstrov sveta v mužskej elitnej kategórii, ale ani ženská elita sa nedala zahanbiť, keď na štart sa postavila aj naša aktuálna majsterka sveta z bulharskej Albeny Jana Macinská.

Celkovo sa na štart trojetapových pretekov postavilo 169 športovcov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Veľkej Británie a Ruska.

Kysucký pohár bol pre slovenských pretekárov zároveň aj poslednou možnosťou získať potrebné body do nominačného rebríčka pre nadchádzajúci európsky šampionát v Litve. Pre českých bežcov sa započítavajú výsledky do českého národného rebríčka.

Netradične sme miesto konania súťaže zvolili na absolútnej rovine s čistým priechodným lesom v letnom stredisku Gazárka neďaleko Šaštína. Chceli sme pripraviť nielen slovenským pretekárom také prostredie, aké bude na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Litve.

Beh začínal doobedňajším šprintom v pásme 2 m. Popoludní už nasledovala klasická trať v pásme 80 m. V mužskej elitnej kategórii sa na čelných priečkach usadili český reprezentanti, po dvoch pretekoch bolo jasné, že víťazom sa stane niekto z trojice Fučík, Šrom, Šimáček. Nakoniec bol najrýchlejší Ondrej Šimáček zo SZTM Pardubice pred Jakubom Šromom a nestarnúcim niekoľkonásobným víťazom Karlom Fučíkom. V elitnej ženskej kategórii triumfovala taktiež česká reprezentantka Betka Lehárová pred domácou Janou Macinskou a Luciou Zachovou z Prahy.

Pre účastníkov z domáceho oddielu ROB boli nominačné preteky veľmi dôležité, nakoniec rozhodli o tom, že na majstrovstvách Európy v Litve nás medzi mužmi budú reprezentovať až traja naši členovia, a to Martin Košut, Jakub Kuriak a Martin Tomaščin. V klasickom preteku v pásme 80 m bude teda slovenská reprezentácia zložená iba z členov ROB klubu KYSUCA! Aj medzi ženami máme dvojnásobné zastúpenie, a to Janu Macinskú a Katarínu Košutovú.

V dorasteneckej kategórii sme mali na štarte takmer kompletnú českú reprezentáciu pripravujúcu sa na blížiace majstrovstvá sveta tejto kategórie v Turčianskych Tepliciach. V žiackej M14 žiaril Tomáš Jurčík z Rádio klubu Turie a nestratili sa ani naše mladé pretekárky Terezka Kuriaková a Viktória Poliaková, keď Terezke ušlo pódium len o vlások a celkovo skončila štvrtá.

Podujatie skončilo veľkým organizátorským úspechom, nakoľko v tom istom čase sa v stredisku konalo súbežne aj podujatie v horskom triatlone, no rozhodne počtom i kvalitou naše preteky vynikali.

Kysucký pohár 2017 nastavil organizátorskú latku poriadne vysoko, výsledkový servis bol on-line, v cieli boli priebežné výsledky zároveň vyvesené ihneď po dobehu.

Bližšie informácie nájdete na stránkach preteku : www.40-kysucscup.webnode.sk

Fox

Späť

Najnovšie

24.09.2017 napísal dš

atleti

Na dvoch šampionátoch

Dňa 16.9. sme mali zastúpenie na dvoch slovenských šampionátoch. Najprv sa predviedli starší žiaci, Lucka Ondrušková a Alex Nevedel, v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

tura

10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch

Dňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

atleti

Pretekali najmladší aj najstarší

Cez posledný augustový víkend pretekali naši najmladší aj najstarší atléti.

Čítať ďalej…

18.08.2017 napísal dš

50

Dolnokysucká spomienková túra

Športklub turistiky Kysucké Nové Mesto usporiadal dňa 5.8. 2017 v sobotu už 7. ročník Dolnokysuckej spomienkovej 50-tky na počesť všetkých turistov a priateľov turistiky, ktorí už nie sú medzi nami.

Čítať ďalej…

18.08.2017 napísal dš

ppm

Pohár primátora mesta

V sobotu 12. augusta 2017 výbor DHZ Kysucké Nové Mesto na Námestí slobody v Kysuckom Novom Meste usporiadal súťaž v hasičskom športe, 24. ročník O pohár primátora mesta Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…

28.07.2017 napísal dš

streetball

Zápolenie v centre mesta

Prvý júlový deň námestie v našom meste obsadili športovci. Na troch basketbalových kurtoch sa konal 7. ročník turnaja Schaeffler Čuhársky Streetball 2017-Streetball Proti Rakovine.

Čítať ďalej…

25.07.2017 napísal dš

Sezóna 2016/2017 úspešná

Dievčatá z Florbalového klubu MŠK KNM majú za sebou najúspešnejšiu sezónu od založenia klubu v roku 2010. Na majstrovstvách Slovenska získali medaile vo všetkých mládežníckych kategóriách.

Čítať ďalej…

20.07.2017 napísal dš

kh

15. ročník diaľkového prechodu "Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli v dňoch 3. a 4. júna odštartované znova dve kategórie tohto náročného prechodu.

Čítať ďalej…

18.07.2017 napísal dš

via

Via ferrata Martinské hole

Na túto cestu sa vybrali aj 11 turisti ŠKT KNM dňa 25.6.2017 (nedeľa), nakoľko bolo pekné počasie a sedieť celý deň doma by bol hriech.

Čítať ďalej…