Šport

42. ročník Kysucký pohár 2017

13.07.2017 napísal dš

pohar

ROB klub KYSUCA usporiadal už 42. ročník pretekov v rádio-orientačnom behu, tradičný Kysucký Pohár. Naše preteky patria medzi najstaršie preteky v Európe, aj preto sa ich pravidelne zúčastňujú pretekári z absolútnej svetovej špičky. Nebolo tomu inak ani tento rok. Účasť potvrdilo hneď niekoľko majstrov sveta v mužskej elitnej kategórii, ale ani ženská elita sa nedala zahanbiť, keď na štart sa postavila aj naša aktuálna majsterka sveta z bulharskej Albeny Jana Macinská.

Celkovo sa na štart trojetapových pretekov postavilo 169 športovcov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Veľkej Británie a Ruska.

Kysucký pohár bol pre slovenských pretekárov zároveň aj poslednou možnosťou získať potrebné body do nominačného rebríčka pre nadchádzajúci európsky šampionát v Litve. Pre českých bežcov sa započítavajú výsledky do českého národného rebríčka.

Netradične sme miesto konania súťaže zvolili na absolútnej rovine s čistým priechodným lesom v letnom stredisku Gazárka neďaleko Šaštína. Chceli sme pripraviť nielen slovenským pretekárom také prostredie, aké bude na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Litve.

Beh začínal doobedňajším šprintom v pásme 2 m. Popoludní už nasledovala klasická trať v pásme 80 m. V mužskej elitnej kategórii sa na čelných priečkach usadili český reprezentanti, po dvoch pretekoch bolo jasné, že víťazom sa stane niekto z trojice Fučík, Šrom, Šimáček. Nakoniec bol najrýchlejší Ondrej Šimáček zo SZTM Pardubice pred Jakubom Šromom a nestarnúcim niekoľkonásobným víťazom Karlom Fučíkom. V elitnej ženskej kategórii triumfovala taktiež česká reprezentantka Betka Lehárová pred domácou Janou Macinskou a Luciou Zachovou z Prahy.

Pre účastníkov z domáceho oddielu ROB boli nominačné preteky veľmi dôležité, nakoniec rozhodli o tom, že na majstrovstvách Európy v Litve nás medzi mužmi budú reprezentovať až traja naši členovia, a to Martin Košut, Jakub Kuriak a Martin Tomaščin. V klasickom preteku v pásme 80 m bude teda slovenská reprezentácia zložená iba z členov ROB klubu KYSUCA! Aj medzi ženami máme dvojnásobné zastúpenie, a to Janu Macinskú a Katarínu Košutovú.

V dorasteneckej kategórii sme mali na štarte takmer kompletnú českú reprezentáciu pripravujúcu sa na blížiace majstrovstvá sveta tejto kategórie v Turčianskych Tepliciach. V žiackej M14 žiaril Tomáš Jurčík z Rádio klubu Turie a nestratili sa ani naše mladé pretekárky Terezka Kuriaková a Viktória Poliaková, keď Terezke ušlo pódium len o vlások a celkovo skončila štvrtá.

Podujatie skončilo veľkým organizátorským úspechom, nakoľko v tom istom čase sa v stredisku konalo súbežne aj podujatie v horskom triatlone, no rozhodne počtom i kvalitou naše preteky vynikali.

Kysucký pohár 2017 nastavil organizátorskú latku poriadne vysoko, výsledkový servis bol on-line, v cieli boli priebežné výsledky zároveň vyvesené ihneď po dobehu.

Bližšie informácie nájdete na stránkach preteku : www.40-kysucscup.webnode.sk

Fox

Späť

Najnovšie

15.02.2018 napísal dš

hadzana

Aj do tretice putoval na Kysuce bronz

V uplynulý víkend vyvrcholila turnajom vo Frýdku - Místku spoločná Česko-slovensko-poľská liga v hádzanej v kategórii starší žiaci.

Čítať ďalej…

02.02.2018 napísal dš

sach

V 7. ročníku Juniori verzus Seniori sa ťahalo kráľom

Denné centrum Klub 75 a Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto dňa 26. 1.2018 zorganizovali 7. ročník šachového turnaja „Juniori verzus Seniori“, ktorý sa konal v dome kultúry.

Čítať ďalej…

29.01.2018 napísal dš

turnaj

Šachový turnaj seniorov v hre Dáma

Piatok 19.1. 2018 sme organizovali šachový turnaj v hre dáma o Putovný pohár riaditeľky Centra sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste Mgr. Denisy Smrekovej.

Čítať ďalej…

23.01.2018 napísal dš

spot

Kysucký športovec roka

Niekoľko priečok v ankete Kysucký športovec roka obsadili i športovci z nášho mesta. Prinášame kompletný prehľad.

Čítať ďalej…

20.01.2018 napísal dš

Plameň v Rudine

Dňa 6.1. 2018 sa konalo okresné kolo zimných halových hier mladých hasičov PLAMEŇ 2017-2018 v Rudine.

Čítať ďalej…

17.01.2018 napísal dš

Hádzanári z KNM opäť priviezli bronz

Druhý z trojdielnej série turnajov spoločnej Česko-slovensko-poľskej ligy sa konal 13.-14. januára v Diakovej.

Čítať ďalej…

02.01.2018 napísal dš

lada

Za dva mesiace, z Kysúc cez Himaláje, až do Bangkoku? Na žiguli sa to dá.

Po výprave do Mongolska v roku 2016, ktorá bola príliš krátka, sme vedeli, že potrebujeme opäť pozdvihnúť pomyselnú latku vyššie a prijať väčšiu cestovateľskú výzvu. A tak sme naplánovali expedíciu Ladázia 2017.

Čítať ďalej…

29.12.2017 napísal dš

florbal

Na majstrovstvách sveta

Majstrovstiev sveta vo florbale sa zúčastnila Andrea Šidlová ako členka reprezentačného tímu Slovenska. Majstrovstvá sa tento rok konali na Slovensku, preto sa o nich viac hovorilo i v médiách a tomuto športu sa konečne venovalo viac pozornosti.

Čítať ďalej…

21.12.2017 napísal dš

Hádzanári v Poľsku bronzoví

V dňoch 16. a 17. decembra 2017 sa zúčastnili starší žiaci hádzanárskeho oddielu MŠK Kysucké Nové Mesto turnaja Česko-slovensko-poľskej ligy v poľských Mysłowiciach.

Čítať ďalej…