Šport

10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch

19.09.2017 napísal dš

tura

Dňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine. Holý vrch je najvyšším vrcholom v katastri Kysuckého Nového Mesta, má nadmorskú výšku 912 m a nachádza sa v hrebeni Stien. Je to hlavný vrcholový bod tohto primátorského výstupu. 

Už od rána bolo veľmi teplo, slniečko nás zavčasu riadne začalo smažiť a opekať. Na autobusovej stanici v KNM, pri zastávke do Dolného Vadičova sa začala zbierať pomerne veľká skupinka turistov. Nastupujeme do autobusu a o chvíľu už aj vystupujeme. Šliapať sme začali v Dolnom Vadičove asfaltovou cestou smerom ku chate pod Ľadonhorou niekedy atraktívnou chatou, kde sa dalo aj najesť a občerstviť sa. Konečne chatu už niekto opravuje a už nepôsobí dojmom starej schátralej budovy. Prostredie v tejto chatovej oblasti je veľmi pekné. Lúky krásne zakvitnuté samou rôznofarebnou kvetenou. Prichádzame k rozdvojke turistického chodníka. Zelená značka pokračuje v pravo smerom na výhliadku pod Stenami a my odbočujeme v ľavo, na žltú značku a začíname riadne prudko stúpať. Pred dotieravým horúcim slnkom nás už chráni tieň stromov, no aj tak je veľmi teplo a sparno. Začíname sa roztápať vo svojom vlastnom pote a šťave, no podmienka výstupu je – vydržať až na vrchol! Pomerne strmým, miestami aj šmykľavým chodníkom dochádzame do sedla pod Ľadonhorou, kde je turistický smerovník určujúci smer na Ľadonhoru a do KNM. Nakoľko mal poškodený klobúčik (alebo inač povedané striešku), aby bol smerovník aj so smerovkami chránený pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, vyniesol som nový a za pomoci O. Tulca ho vymieňam, starý potom on znáša dole. Ostatní tiež postupne dochádzajú a počas krátkej prestávky sa tu všetci občerstvujú a dopĺňajú tekutiny vo výške 883,4mnm. Podaktorí sa tu prezliekajú nakoľko sú mokrí ako keby zmokli. Postupne pokračujeme smerom na Holý vrch. Tu nás už čakajú turisti - Galvánkovci, ktorí tu išli cez Steny opačným smerom z KNM. Tu sa spoločne zvítavame. T Bráciník každému zablahoželal k zdolaniu výstupu. Každému účastníkovi odovzdal pamätný list a malé občerstvenie a pozval ostatných na ďalšie turistické akcie. Samozrejme aj primátor mesta J. Hartel, ktorý tiež vystúpil na vrchol sa neobišiel bez gratulácie a 10 hobľoch ako mimoriadny darček pri príležitosti 10-tého výročia výstupu. Tiež mal pre všetkých prichystané milé občerstvenie rôzne sladkosti - aj tekuté. Mali sme krásny výhľad na hrebeň M. Fatry. Niektorí aj opekajú slaninku a iné dobroty. Po dobrom oddychu a občerstvení ešte spoločné foto a pokračujeme ďalej po hrebeni Stien s postupným klesaním až do Kysuckého Nového Mesta. Fotíme sa pri krásnych skalných vápencových útvaroch. Miestami chôdza pripomína prekážkový beh, nakoľko je popadaných veľa stromov. Prekonávať sa dajú len obchádzaním, preskakovaním, podliezaním, pomaly aj plazením. Opatrnosť ale aj tak bola na mieste. Keď sme zišli už do sedla pod Poľanou, zasa pri kríži dopĺňame tekutiny a ďakujeme Bohu za krásne počasie a za to, že sa nikomu nič nestalo. Napokon už len klesajúcou zvážnicou a asfaltkou do Budatínskej Lehoty, kde sme v pivárni Na Posádke ukončili akciu.
Aj napriek super moc špičkovému – teplému až gýčovému počasiu s akciou bolo všetkých asi 30-účastníkov spokojných, za čo nám poďakoval na záver aj primátor a my jemu. Veď sme si každý preverili svoju psychickú, tepelnú a fyzickú odolnosť.

Tešíme sa ďalší ročník 2018  

Teodor Bráciník

Späť

Najnovšie

26.11.2017 napísal dš

IHRISKO

Otvorenie ihriska

V pondelok 20.11. 2017 bolo slávnostné otvorené tréningové ihrisko s umelou trávou v športovom areáli pri futbalovom ihrisku.

Čítať ďalej…

22.11.2017 napísal dš

chodnikom

Chodníkom V. Galvánka

Aj napriek dosť výhražnej predpovedi počasia, sobota 28.10. sa nakoniec vydarila. Ráno síce mrholilo a vďaka tomu, ale i dažďom v predchádzajúcich dňoch, sa štart túry po chodníkoch Viliama Galvánka posunul na pol deviatu.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

tichy

Sezóna Petra Tichého

Náš olympionik má za sebou ďalšiu úspešnú atletickú sezónu. Absolvoval päť desiatok rôznych behov po celom Slovensku i v zahraničí.

Čítať ďalej…

18.10.2017 napísal dš

duhak

Duhák s vysokou účasťou

V sobotu 7. októbra sa na Vodnej nádrži Neslušanka konali tradičné rybárske preteky Kysucký duhák.

Čítať ďalej…

06.10.2017 napísal dš

toth

Významný deň pre ZŠ Clementisova

Atletika mi nevzala nič, naopak, dala mi všetko, čím som! – výrok Mateja Tótha

Čítať ďalej…

26.09.2017 napísal dš

hasici

Výsledky ovplyvnil dážď

V nedeľu 17.9. sa na mestskom štadióne uskutočnili IV. Majstrovstvá Slovenska v behu na 60 m cez prekážky. O prípravu podujatia sa postarala Dobrovoľná ochrana SR, zástupcovia Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky a hlavne naši miestni hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru v KNM.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

atleti

Na dvoch šampionátoch

Dňa 16.9. sme mali zastúpenie na dvoch slovenských šampionátoch. Najprv sa predviedli starší žiaci, Lucka Ondrušková a Alex Nevedel, v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

tura

10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch

Dňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

atleti

Pretekali najmladší aj najstarší

Cez posledný augustový víkend pretekali naši najmladší aj najstarší atléti.

Čítať ďalej…