Šport

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

18.03.2018 napísal dš

florbal

Za posledné roky sa florbal na Slovensku zviditeľnil a presadil, čo je veľmi dobré. Úžasné je aj to, že sa florbalu venujú aj na školách, a tým pádom môže vyrásť veľa ďalších talentov. V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať. Mgr. Danka Maráčková, dievčatá – hráčky bývalé i súčasné, sa postupne pridávajú k nemu a pomáhajú pri trénovaní detí od útleho veku. Z niektorých sa stali kvalifikované rozhodkyne tohto športu. 

Centrum voľného času sa podieľa na materiálnom vybavení týchto krúžkov, ktoré sa stretávajú v športovej hale KNM pod vedením trénerov - externých pracovníkov CVČ, tiež vytvára podmienky na organizáciu rôznych turnajov a súťaží.
V tomto školskom roku sme v CVČ do kalendára školských športových súťaží opäť zaradili a vyhlásili: 5. ročník florbalovej ligy pre mladších žiakov a žiačok základných škôl, ktorú organizačne zastrešuje a riadi pracovníčka CVČ. 
Účasť v súťaži potvrdili a zúčastnili sa: ZŠ Povina, Rudina, KNM Nábrežná, Clementisova, Dolinský potok. 
7. marca 2018 v športovej hale (11 družstiev viac ako 80 detí) si odohralo svoje zápasy. Prvé kolo úspešne ukončené, všetci sa tešíme na II. kolo (apríl 2018).
Výsledky I. kola florbalovej ligy mladších žiakov a žiačok
Kategória: mladší chlapci
l. KNM Nábrežná – 8 bodov
2. Povina - 7 bodov
3. Rudina - 7 bodov
4. KNM Clementisova - 6 bodov
5. KNM Dol. potok - 0
Kategória: mladšie  žiačky 
l. KNM Clementisova - 13 bodov
2. Povina - 8 bodov
3. Rudina - 7
4. Dol. potok A - 5 bodov
5. Dol. potok B - 4 body 
6. KNM Nábrežná - 3 body 
Behúňová Anna  – CVČ 

Za posledné roky sa florbal na Slovensku zviditeľnil a presadil, čo je veľmi dobré. Úžasné je aj to, že sa florbalu venujú aj na školách, a tým pádom môže vyrásť veľa ďalších talentov. V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať. Mgr. Danka Maráčková, dievčatá – hráčky bývalé i súčasné, sa postupne pridávajú k nemu a pomáhajú pri trénovaní detí od útleho veku. Z niektorých sa stali kvalifikované rozhodkyne tohto športu. Centrum voľného času sa podieľa na materiálnom vybavení týchto krúžkov, ktoré sa stretávajú v športovej hale KNM pod vedením trénerov - externých pracovníkov CVČ, tiež vytvára podmienky na organizáciu rôznych turnajov a súťaží.V tomto školskom roku sme v CVČ do kalendára školských športových súťaží opäť zaradili a vyhlásili: 5. ročník florbalovej ligy pre mladších žiakov a žiačok základných škôl, ktorú organizačne zastrešuje a riadi pracovníčka CVČ. Účasť v súťaži potvrdili a zúčastnili sa: ZŠ Povina, Rudina, KNM Nábrežná, Clementisova, Dolinský potok. 7. marca 2018 v športovej hale (11 družstiev viac ako 80 detí) si odohralo svoje zápasy. Prvé kolo úspešne ukončené, všetci sa tešíme na II. kolo (apríl 2018).

Výsledky I. kola florbalovej ligy mladších žiakov a žiačok

Kategória: mladší chlapci

1. KNM Nábrežná – 8 bodov

2. Povina - 7 bodov

3. Rudina - 7 bodov

4. KNM Clementisova - 6 bodov

5. KNM Dol. potok - 0


Kategória: mladšie žiačky 

1. KNM Clementisova - 13 bodov

2. Povina - 8 bodov

3. Rudina - 7

4. Dol. potok A - 5 bodov

5. Dol. potok B - 4 body 

6. KNM Nábrežná - 3 body 

Behúňová Anna  – CVČ 

 

Späť

Najnovšie

11.04.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre menej zdatných len na 5 km

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci. Bežci absolvujú necelých 5 alebo 10 okruhov.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

turnaj

Turnaj v Sjoelen

Turnaj v „Sjoelen“ sa uskutočnil tradične na zelený štvrtok v Dolnom Kubíne, ktorý pripravilo zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín.

Čítať ďalej…

26.03.2018 napísal dš

Kysuckí minihádzanári zlatí na turnaji v Kysuckom Novom Meste

Sobota 24. marca patrila v Kysuckom Novom Meste najmladším hádzanárom. Konal sa tu 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý je tu zároveň najväčšou hádzanárskou udalosťou roka.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…