Šport

Ďalší bronz z Poľska

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Prestávka medzi jesennou a jarnou časťou ligových súťaží v mládežníckej hádzanej býva vyplnená turnajmi. Starší žiaci MŠK Kysucké Nové Mesto ich v tomto období absolvovali päť. Okrem 3 podujatí Česko-Slovensko-Poľskej ligy, to boli CoPoS Cup v považskej Bystrici a posledný v sobotu 17. marca 2018 v poľskom Ustrońi, kde sa konal Turnaj o pohár starostu mesta Ustroń. Zúčastnili sa ho 2 tímy z Poľska, dva zo Slovenska a jeden z ČR. Kysuckí mládenci najskôr zdolali v slovenskom derby THA Martin 21:7. V druhom zápase prekvapivo nestačili na domáci MKS Ustroń, ktorému podľahli po prvýkrát zo štyroch vzájomných meraní síl v tejto sezóne v pomere 13:16. Druhú výhru zaznamenali nad tímom HCB Karviná 17:9. Podobne ako v prípade prvého poľského zástupcu, bol nad sily mladých Kysučanov i SKS Kusy Kraków s konečným rezultátom 20:26. V konečnom účtovaní obsadili hádzanári KNM bronzovú priečku. Bol to zároveň štvrtý bronz zo spomínaných piatich turnajov. Na podujatie cestovala i „rodičovská úderka“, ktorá sa postarala o atmosféru v hale a domáci tréner vyhlásil, že boli „najlepszy kibici z Kysuckego Novego Mesta“.

Zostava KNM: Timotej Lulek, Lukáš Janík – Šimon Čuraj, Andrej Beleš, Martin Javorík, Braňo Bosý, Juro Bosý, Adam Ďurana, Banjamín Beláček, Lukáš Vavro, Tadeáš Kubala, Juraj Jánošík. Tréneri: Michal Tomasta, Branislav Podolák, vedúci družstva: Mário Janík.

V najbližších víkendoch už budú mládenci bojovať v ligových súťažiach. Zároveň však chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto. Najmladšie nádeje kysuckonovomestskej hádzanej zabojujú o umiestnenie v konkurencií tímov MŠK Považská Bystrica, THA Martin, HK Kúpele Bojnice, HCB Karviná (ČR), HC Zlín (ČR) a SK Kuřim (ČR). Podujatie sa bude konať súbežne v Mestskej športovej hale a v telocvični Strednej odbornej školy strojníckej.

 

Mário Janík

Späť

Najnovšie

11.04.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre menej zdatných len na 5 km

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci. Bežci absolvujú necelých 5 alebo 10 okruhov.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

turnaj

Turnaj v Sjoelen

Turnaj v „Sjoelen“ sa uskutočnil tradične na zelený štvrtok v Dolnom Kubíne, ktorý pripravilo zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín.

Čítať ďalej…

26.03.2018 napísal dš

Kysuckí minihádzanári zlatí na turnaji v Kysuckom Novom Meste

Sobota 24. marca patrila v Kysuckom Novom Meste najmladším hádzanárom. Konal sa tu 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý je tu zároveň najväčšou hádzanárskou udalosťou roka.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…