Šport

Chodníkom V. Galvánka

22.11.2017 napísal dš

chodnikom

 

Aj napriek dosť výhražnej predpovedi počasia, sobota 28.10. sa nakoniec vydarila. Ráno síce mrholilo a vďaka tomu, ale i dažďom v predchádzajúcich dňoch, sa štart túry po chodníkoch Viliama Galvánka posunul na pol deviatu, odchodom autobusu do Nesluše. Z horného konca Nesluše sa 19 turisti vydali smerom na Marťankov kopec okolo hotela Les cez Poľany, Petránky do cieľa k vyhľadni na Marťankovom kopci. Aj keď sme si vybrali najschodnejšiu cestu, predsa sa podpísali na nej predošlé dažde. Potôčik, cez ktorý sme museli prejsť, sa stal pre niektorých kúpeľom nôh. Odmenou nám boli pohľady na jesenné hríby, ktoré sa nachádzali obďaleč chodníka. Ako sme prichádzali hore do výšky cca od 650-700 metrov, prestalo mrholiť, obloha zosvetlila a ukázala sa príroda vo svojej jesennej kráse. Dokonca po príchode k rozhľadni sa chvíľami zjavilo i slniečko. Asi kolo pol 11 došli do cieľa i opozdilci, ktorí sa venovali hríbom. Hore pribudli ešte ďalší štyria turisti.
Predseda Ferko Žabka privítal prítomných a predal slovo B. Galvánkovi, ktorý v krátkosti zaspomínal na pamiatku Vila Galvánka, nestora a milovníka turistického športu. Zaspievali sme si Kysuca, Kysuca studená vodička...., potom sme už len spomínali pri pohostení, ktoré prichystali rodinný príslušníci Vila Galvánka, i pospievali pesničky, ktoré mal rád. Niekedy po jednej hodine sa postupne začali skupinky turistov vracať do KNM. Poslední z nás došli cca kolo štvrtej popoludní. Počasie vydržalo, možno to niekde tam hore zariadil náš Vilo.
Bohuslav Galvánek

 

 

Späť

Najnovšie

26.11.2017 napísal dš

IHRISKO

Otvorenie ihriska

V pondelok 20.11. 2017 bolo slávnostné otvorené tréningové ihrisko s umelou trávou v športovom areáli pri futbalovom ihrisku.

Čítať ďalej…

22.11.2017 napísal dš

chodnikom

Chodníkom V. Galvánka

Aj napriek dosť výhražnej predpovedi počasia, sobota 28.10. sa nakoniec vydarila. Ráno síce mrholilo a vďaka tomu, ale i dažďom v predchádzajúcich dňoch, sa štart túry po chodníkoch Viliama Galvánka posunul na pol deviatu.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

tichy

Sezóna Petra Tichého

Náš olympionik má za sebou ďalšiu úspešnú atletickú sezónu. Absolvoval päť desiatok rôznych behov po celom Slovensku i v zahraničí.

Čítať ďalej…

18.10.2017 napísal dš

duhak

Duhák s vysokou účasťou

V sobotu 7. októbra sa na Vodnej nádrži Neslušanka konali tradičné rybárske preteky Kysucký duhák.

Čítať ďalej…

06.10.2017 napísal dš

toth

Významný deň pre ZŠ Clementisova

Atletika mi nevzala nič, naopak, dala mi všetko, čím som! – výrok Mateja Tótha

Čítať ďalej…

26.09.2017 napísal dš

hasici

Výsledky ovplyvnil dážď

V nedeľu 17.9. sa na mestskom štadióne uskutočnili IV. Majstrovstvá Slovenska v behu na 60 m cez prekážky. O prípravu podujatia sa postarala Dobrovoľná ochrana SR, zástupcovia Slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky a hlavne naši miestni hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru v KNM.

Čítať ďalej…

24.09.2017 napísal dš

atleti

Na dvoch šampionátoch

Dňa 16.9. sme mali zastúpenie na dvoch slovenských šampionátoch. Najprv sa predviedli starší žiaci, Lucka Ondrušková a Alex Nevedel, v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

tura

10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch

Dňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

atleti

Pretekali najmladší aj najstarší

Cez posledný augustový víkend pretekali naši najmladší aj najstarší atléti.

Čítať ďalej…