Šport

Chlapci zo ZŠ Dolinský potok reprezentovali Žilinský kraj

28.06.2017 napísal dš

hadzana

V dňoch 13. – 14. júna 2017 sa konali Majstrovstvá Slovenska v hádzanej žiakov ZŠ v Nových Zámkoch.

Po predchádzajúcich úspechoch to boli práve naši žiaci, ktorí na súťaži reprezentovali nielen Žilinský kraj, ale i Kysucké Nové Mesto a svoju školu. V silnej konkurencii škôl so športovým zameraním na hádzanú obsadili chlapci pekné 5. miesto. Filip Lisko bol vyhodnotený ako najlepší strelec majstrovstiev (strelil 35 gólov).

Zostava tímu: Filip Lisko, Martin Šteiniger, Rudolf Mäkký, Lukáš Janík, Filip Hušťava, Adrián Bielek, Andrej Beleš, Jakub Ďurina, Benjamín Tadeáš Beláček.

Za vzornú reprezentáciu patrí chlapcom veľké poďakovanie. Touto cestou však treba poďakovať aj HK v Kysuckom Novom Meste, ktorý nám poskytol pomoc tým, že do miesta konania majstrovstiev vyslal svojho trénera pána Pavla Kubalu, ktorý našich chlapcov počas zápasov usmerňoval.

Mgr. Daniela Podoláková

Späť

Najnovšie

25.07.2017 napísal dš

Sezóna 2016/2017 úspešná

Dievčatá z Florbalového klubu MŠK KNM majú za sebou najúspešnejšiu sezónu od založenia klubu v roku 2010. Na majstrovstvách Slovenska získali medaile vo všetkých mládežníckych kategóriách.

Čítať ďalej…

20.07.2017 napísal dš

kh

15. ročník diaľkového prechodu "Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli v dňoch 3. a 4. júna odštartované znova dve kategórie tohto náročného prechodu.

18.07.2017 napísal dš

via

Via ferrata Martinské hole

Na túto cestu sa vybrali aj 11 turisti ŠKT KNM dňa 25.6.2017 (nedeľa), nakoľko bolo pekné počasie a sedieť celý deň doma by bol hriech.

13.07.2017 napísal dš

pohar

42. ročník Kysucký pohár 2017

ROB klub KYSUCA usporiadal už 42. ročník pretekov v rádio-orientačnom behu, tradičný Kysucký Pohár. Naše preteky patria medzi najstaršie preteky v Európe, aj preto sa ich pravidelne zúčastňujú pretekári z absolútnej svetovej špičky.

07.07.2017 napísal dš

zober loptu

Zober loptu, nie drogy

Aj tento rok sa predškoláci z MŠ Komenského zúčastnili poslednej školskej športovej akcie Zober loptu a nie drogy.

05.07.2017 napísal dš

body

Zbierali extrabody

Dobrá nálada sprevádzala stretnutie podporovateľov projektu Dobrý beh. To sa konalo v stredu 28. júna na mestskom štadiióne a jeho cieľom bolo nazbierať čo najviac bodov pre žiakov ZŠ Clementisova.

02.07.2017 napísal dš

asanky

Asanky na ME v Taliansku opäť úspešné

Mažoretky Asanka z Kysuckého Nového Mesto úspešne reprezentovali naše mesto a celé Slovensko na Majstrovstvách Európy 2017 v mažoretkovom športe v Talianskom meste Giullianova.

30.06.2017 napísal dš

bowling

Únia na bowlingu

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v KNM v spolupráci so ZO ÚŽS Kys. Lieskovec každoročne pripravuje pre svoje členky okresné kolo v bowlingu.

hadzana

21.06.2017 napísal dš

atletika

Atletika žiakov ZŠ

Centrum voľného času v KNM zorganizovalo okresné kolo súťaže v atletike žiakov základných škôl.