Šport

Aj do tretice putoval na Kysuce bronz

15.02.2018 napísal dš

hadzana

V uplynulý víkend vyvrcholila turnajom vo Frýdku - Místku spoločná Česko-slovensko-poľská liga v hádzanej v kategórii starší žiaci. Išlo o tretí a posledný turnaj v rámci tejto súťaže, keď predchádzajúce hostili poľské Mysłowice a náš Martin. Výbornými výkonmi v jesennej časti Ligy Žilinského a Trenčianskeho kraja si účasť v tejto atraktívnej súťaži zabezpečili aj chlapci z MŠK Kysucké Nové Mesto. Na predchádzajúcich dvoch podujatiach hráči vybojovali zakaždým bronzovú medailu a na českej pôde zavŕšili bronzový hattrick.

Prvým hracím dňom bola sobota 10. februára. Mladí Kysučania postupne zdolali druhého slovenského zástupcu THA Martin a poľský tím MKS Ustroń, nestačili však na domácich RHC SKP Frýdek – Místek, ktorým podľahli. Druhú prehru chlapci utrpeli tiež so zástupcom spoza rieky Moravy, družstvom RHC Karviná v úvode druhého hracieho dňa. Chuť si napravili výhrou nad poľským MUKS Siodémka Mysłowice, ktorých deklasovali a zabezpečili si bronzové medaily. Prvé dve miesta si rozdelili oba české tímy, keď zvíťazila Karviná a druhý bol Frýdek – Místek. Z uvedeného vyplýva, že dominantnými v rámci celej ligy boli práve družstvá z ČR. Je však treba podotknúť, že je tu jedno „ale“. Tieto tímy vystupujú pod hlavičkou RHC, čo je skratka Regionálni házenkářske centrum a ide tu o výbery toho najlepšieho zo štyroch až piatich mužstiev z regiónu, takže porovnávanie kvality je značne problematické, keďže poľskí i slovenskí zástupcovia nastúpili v klubových zostavách. Tréneri MŠK KNM museli súťažný tím starších žiakov dopĺňať i mladšími žiakmi, nakoľko hráčska základňa je úzka. Českí tréneri si mohli „luxusne“ postaviť dve kompletné šestky s kvalitnými hráčmi a podľa potreby ich na ihrisku „točiť“. Vo svetle týchto skutočností je zrejmé, že MŠK Kysucké Nové Mesto sa umiestnil vo všetkých troch turnajoch najlepšie z klubových tímov.

Do all-stars tímu bol po tretí krát zaradený i hráč MŠK Adam Ďurana. Kysucké Nové Mesto úspešne reprezentoval tím v zložení: Lukáš Janík, Timotej Lulek – Šimon Čuraj, Andrej Beleš, Martin Javorík, Branislav Bosý, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček, Gabriel Kaňuk, tréneri Michal Tomasta a Branislav Podolák, vedúci mužstva Mário Janík. Ročník 2017/18 ČSPL sa teda skončil a chlapci sa pomaly začnú pripravovať na vystúpenia v domácich ligových súťažiach. Držme im palce, aby účinkovanie v nich bolo také úspešné, ako to v práve skončenom medzinárodnom podujatí.

Mário Janík

foto: autor

 

1. Bronzový tím MŠK Kysucké Nové Mesto
2. Trojnásobný člen all-stars tímu Adam Ďurana
3. Momentka zo zápasu na turnaji.

 

 

Späť

Najnovšie

23.03.2018 napísal dš

jud

Turnaj olympijských nádejí

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

hadzana

Ďalší bronz z Poľska

Chceme pozvať všetkých priaznivcov mládežníckej hádzanej na 6. ročník Veľkonočného turnaja v minihádzanej, ktorý organizuje MŠK Kysucké Nové Mesto 24.3. 2018 od 9.00 do 16.00 v mestskej športovej hale a telocvični SOŠ strojníckej.

Čítať ďalej…

20.03.2018 napísal dš

hadzana

Víťazom CoPoS Cupu Zubří, Kysucké Nové Mesto piate

Víkend 10.-11. marca 2018 patril v považskobystrickej športovej hale mládežníckej hádzanej. Konal sa tu už 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Copos Cup v kategórií starší žiaci.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

florbal

Florbalová liga mladších žiakov a žiačok

V histórii florbalu v našom meste sa podarilo vychovať niekoľko seniorských, juniorských a mládežníckych reprezentantiek. Zásluhu na týchto úspechoch má tréner Mgr. Michal Vlček, ktorý sa dievčatám začal venovať.

Čítať ďalej…

16.03.2018 napísal dš

dp

Druháci športovci

Olympiáda v Pyeongchangu už síce skončila, ale naši druháci olympijsky súťažili ďalej. Tety z CVČ Hanka a Nikola si pre nich 28. 2. 2018 pripravili malú olympiádu.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

10

Kysucká desiatka pre všetkých

Na 13. ročník Kysuckej desiatky sa môžu prihlásiť registrovaní aj neregistrovaní bežci.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

beh

Majstrovstvá mladších žiakov a dorastencov

V sobotu 24. februára sa v bratislavskej hale Elán uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva.

Čítať ďalej…

05.03.2018 napísal dš

klak

Výstup na Kľak mrazivým zážitkom

Mestský mládežnícky parlament v Kysuckom Novom Meste sa rozhodol zorganizovať akciu pre mládež, pri ktorej by urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň zažili niečo nezabudnuteľné.

Čítať ďalej…