Šport Október 2013

27.10.2013 napísal dš

60. rokov turistiky na Kysuciach

Spustením prevádzky ZVL (r. 1953) novo prisťahovaní zamestnanci sa zoznamovali s novým prostredím. Pozorovali najbližšie okolie nového bydliska. Mnohým učaroval pohľad na Steny s panoramatickým pozadím Malej Fatry. Zhodou okolností z týchto nových obyvateľov sa vytvorila výrazná skupinka milovníkov prírody.

Čítať ďalej…

27.10.2013 napísal dš

Rozlúčka so sezónou

V polovici októbra v areáli kysuckej firmy Pentatech a jej okolí čakali na trialistov a aj zopár endurákov nádherné umelé a prírodné sekcie vysokej úrovne a náročnosti. 

Čítať ďalej…

21.10.2013 napísal dš

peter tichy

Suverénne vyhral Tichý

Dňa 19. októra v parku Ľudovíta Štúra v Žiline sa konal 24. ročník tradičných pretekov, ktoré usporiadal Atletický klub a Olympijský klub Žilina, s názvom Deň  supervytrvalca.

Čítať ďalej…

08.10.2013 napísal dš

szr

Ani mráz neodradil rybárov

V sobotu 5. októbra sa na vodnej nádrži Nesluša konali tradičné jesenné rybárske preteky "Kysucký duhák", ktoré zorganizovala Miestna ogranizácia Slovenského rybárskeho zväzu KNM.

Čítať ďalej…

06.10.2013 napísal dš

gold

Gold Worldloppet Master pre Kysučana

Tento titul sa udeľuje po splnení stanovených podmienok v diaľkových behoch na lyžiach. Treba odbehnúť 10 behov v rôznych štátoch a jeden musí byť zaoceánsky. Tieto podmienky splnil pán Milan Šiška z Oškerdy, a tým získal medailu a ocenenie Gold Worldloppet Master.

Čítať ďalej…