Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Mesto informuje

Reakcia na otvorený list

01.11.2017 napísal dš

d3

Dňa 31.10. 2017 sa uskutočnilo na VÚC Žilina pracovné stretnutie zástupcov petičného výboru Ľubomíra Jánošku, Jána Hartela a Jozefa Grapu s premiérom SR Róbertom Ficom, štátnym tajomníkom Viktorom Stromčekom za účasti poslancov NR SR Igora Chomu a Jána Podmanického. Uskutočnilo sa ako reakcia na otvorený list petičného výboru premiérovi a predsedovi NR SR.

Výsledkom stretnutia je verejný prísľub p. premiéra, že vláda vyčlení potrebné finančné prostriedky na zabezpečenie výkupu pozemkov a projektovej prípravy nezačatých úsekov diaľnice D3 tak, aby bolo možné začať verejné obstarávanie na túto stavbu do konca tohto volebného obdobia. Zároveň bude z projektu diaľnice D3 Brodno  - KNM vyčlenený privádzač do KNM ako samostatná stavba. Na zhotovenie tejto stavby a jej prípravu budú vyčlenené finančné prostriedky tak, aby bolo možné začať jej verejné obstarávanie už v roku 2018.

Pán premiér požiadal petičný výbor o podporu na odblokovanie tzv. dlhovej brzdy. Zástupcovia petičného výboru deklarovali, že táto požiadavka bola podporená už v samotnej petícii za urýchlenú dostavbu D3 za predpokladu, že takto získané finančné prostriedky budú použité na predom určené investičné akcie do cestnej infraštruktúry, predovšetkým diaľnice.

Dôležitým záver bol tiež dohovor, že pán štátny tajomník v spolupráci so zástupcami NDS a petičného výboru zabezpečí spracovanie harmonogramu prác, ktoré by sa mali vykonať do konca tohto volebného obdobia. Na základe dohovoru bude tento harmonogram pravidelne kontrolovaný a vyhodnocované jeho plnenie pri pravidelných stretnutiach štátneho tajomníka s petičným výborom. O jeho plnení bude prostredníctvom petičného výboru informovaná verejnosť.

Získanie tohto verejného prísľubu považujeme za veľmi významný v snahe petičného výboru dosiahnuť pokrok v riešení dopravnej situácie na Kysuciach aj v samotnom meste KNM.

Ing. Ján Hartel, člen petičného výboru

 

Späť

Najnovšie

15.11.2017 napísal dš

sse

Oznam o prerušení distribúcie elektriny

SSE - Distribúcia, a. s. oznamuje, že dňa 30. novembra 2017 bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach.

Čítať ďalej…

13.11.2017 napísal informatik

knihovnik

Voľné pracovné miesto

Mesto Kysucké Nové Mesto informuje o voľnom pracovnom mieste - opatrovateľka v domácnosti.

Čítať ďalej…

12.11.2017 napísal dš

dotaci

Žiadosti na poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta

Podľa VZN č. 2/2015 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta KNM, môžu organizácie, právnické a fyzické osoby zaslať svoje žiadosti na poskytnutie dotácie na realizovanie všeobecne prospešných služieb a verejnoprospešný účel do 30. 11. 2016. Pripomíname tiež občanom, že podľa nového VZN je určený len jeden termín zasielania dotácií.

Čítať ďalej…

05.11.2017 napísal dš

volby

Výsledky volieb do VÚC

Oficiálne výsledky za Žilinský samosprávny kraj.

Čítať ďalej…

03.11.2017 napísal dš

MIESTO

Voľné pracovné miesto

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste.

Čítať ďalej…

01.11.2017 napísal dš

d3

Reakcia na otvorený list

Dňa 31.10. 2017 sa uskutočnilo na VÚC Žilina pracovné stretnutie zástupcov petičného výboru Ľubomíra Jánošku, Jána Hartela a Jozefa Grapu s premiérom SR Róbertom Ficom, štátnym tajomníkom Viktorom Stromčekom za účasti poslancov NR SR Igora Chomu a Jána Podmanického.

Čítať ďalej…

23.10.2017 napísal dš

d3

Tlačová konferencia o D3

Dnes 23.10. 2017 sa uskutočnila na MsÚ KNM tlačová konferencia, kde boli prítomní novinári oboznámení s otvoreným listom pre premiéra a predsedu NR SR, ako najvyšších predstaviteľov verejnej moci a zároveň predsedov koaličných strán tvoriacich vládnu koalíciu.

Čítať ďalej…

20.10.2017 napísal dš

urad

Klientské centrum na okresnom úrade

Okresný úrad KNM oznamuje občanom, že od 6. novembra 2017 bude zrekonštruovaná budova OÚ v KNM plne funkčná aj s novým Klientským centrom.

Čítať ďalej…