Mesto informuje

Reakcia na otvorený list

01.11.2017 napísal dš

d3

Dňa 31.10. 2017 sa uskutočnilo na VÚC Žilina pracovné stretnutie zástupcov petičného výboru Ľubomíra Jánošku, Jána Hartela a Jozefa Grapu s premiérom SR Róbertom Ficom, štátnym tajomníkom Viktorom Stromčekom za účasti poslancov NR SR Igora Chomu a Jána Podmanického. Uskutočnilo sa ako reakcia na otvorený list petičného výboru premiérovi a predsedovi NR SR.

Výsledkom stretnutia je verejný prísľub p. premiéra, že vláda vyčlení potrebné finančné prostriedky na zabezpečenie výkupu pozemkov a projektovej prípravy nezačatých úsekov diaľnice D3 tak, aby bolo možné začať verejné obstarávanie na túto stavbu do konca tohto volebného obdobia. Zároveň bude z projektu diaľnice D3 Brodno  - KNM vyčlenený privádzač do KNM ako samostatná stavba. Na zhotovenie tejto stavby a jej prípravu budú vyčlenené finančné prostriedky tak, aby bolo možné začať jej verejné obstarávanie už v roku 2018.

Pán premiér požiadal petičný výbor o podporu na odblokovanie tzv. dlhovej brzdy. Zástupcovia petičného výboru deklarovali, že táto požiadavka bola podporená už v samotnej petícii za urýchlenú dostavbu D3 za predpokladu, že takto získané finančné prostriedky budú použité na predom určené investičné akcie do cestnej infraštruktúry, predovšetkým diaľnice.

Dôležitým záver bol tiež dohovor, že pán štátny tajomník v spolupráci so zástupcami NDS a petičného výboru zabezpečí spracovanie harmonogramu prác, ktoré by sa mali vykonať do konca tohto volebného obdobia. Na základe dohovoru bude tento harmonogram pravidelne kontrolovaný a vyhodnocované jeho plnenie pri pravidelných stretnutiach štátneho tajomníka s petičným výborom. O jeho plnení bude prostredníctvom petičného výboru informovaná verejnosť.

Získanie tohto verejného prísľubu považujeme za veľmi významný v snahe petičného výboru dosiahnuť pokrok v riešení dopravnej situácie na Kysuciach aj v samotnom meste KNM.

Ing. Ján Hartel, člen petičného výboru

 

Späť

Najnovšie

15.01.2018 napísal dš

plan

Plán zasadnutí MsZ KNM na rok 2018

Plán zasadnutí Mestského zastupiteľstva na rok 2018. Začiatok zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Kysuckom Novom Meste je stanovený na 13.00 hod.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

policia

Voľné pracovné miesto

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste: príslušník mestskej polície

Čítať ďalej…

08.01.2018 napísal dš

seniori

Upozornenie pre seniorov!

Keď Vás kontaktuje neznámy človek, ktorý súrne z akéhokoľvek dôvodu (havária, operácia, výhra, pomoc príbuznému) potrebuje finančnú hotovosť, okamžite kontaktujte políciu na čísle 158 alebo najbližšiu rodinu. Peniaze nikomu neodovzdávajte ani neposielajte na účet!

Čítať ďalej…

02.01.2018 napísal dš

Januárové Zvesti KNM už v novinových stánkoch

V januárovom vydaní Zvestí Kysuckého Nového Mesta nájdete bohaté spravodajstvo z kultúry a športu. Nájdete tu informácie o predvianočných podujatiach - koncertoch, návšteve sv. Mikuláša a pomoci druhým.

Čítať ďalej…

23.12.2017 napísal dš

vývoz

Harmonogram odvozu komunálneho odpadu počas sviatkov

Z dôvodu zabezpečenia plynulého vývozu komunálneho odpadu spoločnosťou T+T, a. s., oznamujeme termín vývozu odpadu v meste počas sviatkov:

Čítať ďalej…

18.12.2017 napísal dš

msu

Výpožičný čas počas vianočných sviatkov

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto oznamuje svojim čitateľom, že počas vianočných sviatkov bude otvorená nasledovne:

Čítať ďalej…

17.12.2017 napísal dš

prianie

Vianočné blahoželanie

Už o niekoľko dní sa prebudíme do krásneho a kúzelného rána. Tajomné ticho, blikajúce svetielka či vôňa ihličia naznačia niečo výnimočné – Vianoce. Prajem Vám, milí spoluobčania, nech počas vianočných sviatkov vo vašich domovoch vonia vianočné pečivo, žiari stromček, vládne dobrá nálada a láska. Želám Vám, aby ste tieto dni strávili s najbližšími, aby boli plné prekvapení, pokoja v duši a radosti. Veď Vianoce sú jedným z najkrajších sviatkov roka, pripomínajú nám narodenie Ježiša Krista. Ing. Ján Hartel, primátor mesta

Čítať ďalej…

15.12.2017 napísal dš

upozornenie

Upozornenie pre vodičov

Oznámenie pre motoristickú verejnosť o obmedzenej zjazdnosti cesty III. triedy č. 2054/ úsek medzi katastrálnymi územiami obci Lopušné Pažite a Dolným Vadičovom.

Čítať ďalej…