Mesto informuje Január 2013

28.01.2013 napísal dš

Cenník inzercie

Od 1. januára 2013 je platný nový cenník inzercie uverejnenej v periodiku Zvesti KNM a na webovej stránke mesta www.kysuckenovemesto.sk. Využite možnosť spropagovať svoju firmu alebo služby touto formou.

Čítať ďalej…

08.01.2013 napísal dš

odpad

Harmonogram separovaného zberu pre rod. domy 2013

V rodinných domoch mesta Kysucké Nové Mesto a v miestnych častiach Budatínska Lehota, Dúbie a Oškerda Mesto Kysucké Nové Mesto pokračuje aj v roku 2013 so zberom 5 druhov odpadov. Na zabezpečenie separovania odpadov v rodinných domoch nadväzujeme na zabehnutý systém zberových vriec zelenej, žltej, modrej a čiernej farby na jednotlivé vytriedené druhy odpadov.

Čítať ďalej…

04.01.2013 napísal dš

zapis

Zápis detí do prvých ročníkov

Zápis detí sa uskutoční na troch základných školách 15. a 16. januára v čase od 13,00 hod. do 17,30 hod. Rodičia nech si nezabudnú priniesť občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

Čítať ďalej…

02.01.2013 napísal dš

novy rok

Nový rok 2013

Vážení občania, opäť je tu prelom rokov, čas hodnotenia a nových plánov. Pri spomínaní a hodnotení uplynulých 365 dní sa mi vynárajú spomienky na rôzne problémy, ktoré sme museli riešiť, prekážky, ktoré sme museli prekonávať, chvíle, keď sa nám nedarilo všetko podľa plánov. Našťastie však prevládajú spomienky na dni, kedy sa nám darilo úspešne realizovať projekty, usporiadať rôzne podujatia, potešiť deti a blízkych, vyriešiť ťažkosti obyvateľov, nájsť spoločnú reč s poslancami mestského zastupiteľstva a napĺňať spoločne plány, jednoducho keď práca išla „ako po masle“. Spomenul by som realizáciu projektu Regenerácia centrálnej zóny mesta, rekonštrukcie ciest a chodníkov, vybudovanie parkovísk a pod. Prajem aj Vám, milí spoluobčania, aby sa Vám pri obzretí do roku 2012 vynorili najmä chvíle radostné a príjemné. Nech do nového roka vstupujte s optimizmom a radosťou v srdci, ktorá bude Váš súkromný aj pracovný život poháňať v pred správnym smerom. Mesto a jeho pracovníci budú naďalej robiť svoju prácu tak, aby boli Vaše potreby občanov v oblasti zdravotníctva, školstva, sociálnej práce, životného prostredia, kultúry a športu. Spoločne budeme budovať krajšie a modernejšie mesto. Plánujeme napr. zateplenie budovy ZŠ Dolinký potok. Touto cestou chcem poďakovať pracovníkom mesta a organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, poslancom mestského zastupiteľstva, podnikateľským subjektom a všetkým, ktorí pomohli pri realizovaní zaujímavých plánov a projektov. Zároveň ďakujem všetkým žiakom, športovcom, umelcom a ostaným, ktorí úspešne reprezentovali a zviditeľňovali svojim umom naše mesto na rôznych regionálnych, celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Tiež všetkým občanom mesta, ktorí mu dávajú svoj ráz a pestrý život svojou každodennou činnosťou. Na záver všetkým prajem veľa zdravia, šťastia a spokojnosti v novom roku 2013, veľa pracovných a osobných úspechov a príjemných dní prežitých vo svojom trvalom či dočasnom domove v Kysuckom Novom Meste. Ing. Ján Hartel, primátor mesta

Čítať ďalej…