Kultúra

Vôňa Vianoc v MŠ 9. mája cez tvorivé dielne

07.01.2018 napísal dš

atm

Mikuláš nás štedro obdaroval, rozlúčil sa s nami a od tej chvíle zavládla v MŠ slávnostná predvianočná atmosféra, ktorú nám každý podvečer dotváral rozsvietený vianočný stromček na školskom dvore a 2 veľké stromčeky na pergole. Deti sa tešili, čakali na príchod Ježiška a darčeky, ktorými ich obdaruje. Z vyzdobených tried sa ozývali vianočné piesne, koledy a šírila sa vôňa škorice, medu a klinčekov. Deti spolu s učiteľkami piekli vianočné koláčiky, tvorili vianočné ikebany, zhotovovali darčeky pre svojich kamarátov, aby sa vzájomne obdarovali. Zároveň zmontovali i kŕmidlá pre vtáčiky, aby aj ony pocítili Vianoce. Predškoláci sa zúčastnili  vianočného koncertu v ZUŠ. Aby sme i našim rodičom spríjemnili predvianočnú atmosféru, v popoludňajších hodinách sme podávali pri vstupe do MŠ vianočný ovocný punč, ktorý pripravili a podávali naše p. kuchárky. 

Všetkým prajeme šťastný nový rok 2018!


 PhDr. Elena Gavláková

Späť

Najnovšie

19.01.2018 napísal dš

kniznica

Projekt Jednu knihu ročne v roku 2017

Tento projekt realizujeme od roku 2014. Tento rok pribudlo do knižnice vďaka projektu 231 knižných titulov od 52 darcov. Počet týchto kníh i darcov je najvyšší v histórii projektu. Ďakujeme.

Čítať ďalej…

17.01.2018 napísal dš

bilanc

Knižnica v číslach

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, ktorá zaujíma významné miesto medzi kultúrnymi inštitúciami v meste a jeho okolí. Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Aj v roku 2017 ponúkla knižnica stálym i novým čitateľom množstvo nových kníh, podujatí, aktivít a služieb.

Čítať ďalej…

15.01.2018 napísal dš

Kysucké fantasy

Týmto by sme našim čitateľom radi dali do pozornosti aj meno Andrej Kollárik, ktorý žije v Kysuckom Novom Meste a v mestskej knižnici si môžete prečítať jeho prvotinu s názvom Nezorné polia.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

dielne

Tvorivé tvorenie

Už tradíciou sa v knižnici stala v predvianočnom čase knižničná akcia s názvom Vianočné tradície.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

krst

Uvedenie knihy do života

Krst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

vystava

Cyklus výstav neprofesionálnych výtvarníkov - pozvánka

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste a neprofesionálni výtvarníci študujúci v ateliéri akademického maliara Mariána Čapku Vás pozývajú na prezentačné výstavy svojich obrazov.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

atm

Vôňa Vianoc v MŠ 9. mája cez tvorivé dielne

Deti sa tešili, čakali na príchod Ježiška a darčeky, ktorými ich obdaruje.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

recnici

Úspechy rečníkov

Rétorika je náuka o rečníctve a rečníckom umení známa už vyše 2 000 rokov. Predovšetkým v starovekom Grécku bola na výslní a bola tiež súčasťou vzdelávania v mnohých školách.

Čítať ďalej…

04.01.2018 napísal dš

ples

Prehľad plesov

Prinášame vám prehľad tanečných plesov organizovaných v Kysuckom Novom Meste a okolí.

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

vian

Predvianočný čas v materskej škole

Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky.

Čítať ďalej…