Kultúra

Vokálna jar 2018

04.04.2018 napísal dš

jar

Je 21.3. 2018.  Všade bielo, stopy v čerstvo napadnutom snehu a vyštípané líca. Takto začala jar v našom meste. Ale tým, ktorí sa v ten deň schádzali do ZUŠ na 23. ročník speváckej súťaže,  to neprekážalo.  „Aj taká je jar na Kysuciach,“  vítala ich s úsmevom, ktorý topí snehy,  riaditeľka  Mgr. Eva Králiková.

Srdečné zvítania prichádzajúcich zástupcov jednotlivých škôl svedčili skôr o príjemnom hudobnom  happeningu ako o nadchádzajúcom súťažnom zápolení  mladých speváckych talentov. O skvelý hudobný úvod v podobe árie z Mozartovej opery Don Giovanni sa postaral Mgr. art. Stanislav Bartko, ArtD a klavirista Mgr. Dušan Jaššo.

Potom už nasledovalo oficiálne otvorenie súťaže.  „Som rád, že ste prišli do Kysuckého Nového Mesta. Cíťte sa tu dobre,“ povedal  v príhovore primátor Ing. Ján Hartel a poprial súťažiacim, pedagógom, porote i divákom príjemnú súťaživú atmosféru.  A tak to aj bolo.

No skrátka, pripraviť vhodné súťažné podmienky pre takmer  130 účastníkov  z  20 slovenských ZUŠ nie je jednoduché. Veď  hostia i domáci strávili v priestoroch školy takmer celý deň a až dnes  po súťaži sa dá povedať, že zohratý tím sa zhostil svojej úlohy opäť výborne.  ZUŠ reprezentovala na vysokej úrovni nielen seba, ale aj naše mesto.

A na záver úspechy našich žiakov na súťaži Vokálna jar 2018:

I. kategória /sólo:

Zlaté pásmo Mariana Brandýsová

Strieborné pásmo  Lucia Kubaščíková

Bronzové pásmo Karolína Krištofová, Zina Priečková

II. kategória /sólo:

Strieborné pásmo Michaela Šurinová

Bronzové pásmo Marek Čulák

III. kategória / sólo:

Bronzové pásmo Michal Kordiš

IV. kategória / sólo:

Strieborné pásmo Timea Kamenčíková

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

den zeme

Deň Zeme vo hvezdárni

V spolupráci s Výskumným centrom Žilinskej univerzity v Žiline budú v priestoroch Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste pre návštevníkov pripravené série vstupov.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

festival

Akordeónový festival v ZUŠ 2018

Podujatie Akoredeónový festival v rytme rôznych hudobných žánrov má za dlhé roky trvania svoje ustálené pravidlá.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka

Marec – prvý jarný mesiac, ktorý sa spája nielen s príchodom slnečných dní či prvých prác v záhradkách, ale i s odpočinkom v podobe čítania kníh.

Čítať ďalej…

14.04.2018 napísal dš

gb

Londýn v knižnici

Pásmo o cestovaní prilákalo do knižnice v stredu 4. apríla druhákov zo ZŠ Dolinský potok. Tety knihovníčky pripravili pre žiakov zaujímavú prezentáciu o Veľkej Británii a zamerali sa skôr na informácie, ktoré sa z učebníc nedozvedia.

Čítať ďalej…

12.04.2018 napísal dš

noc

Suľkovská Noc s Andersenom

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom. Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

les

Zapojte sa do súťaže Lesný slovník

Projekt, ktorého zámerom je podporiť environmentálne povedomie o udržateľnom spôsobe života prostredníctvom kníh sa uchádza aj v roku 2018 o Vašu priazeň.

Čítať ďalej…

08.04.2018 napísal dš

basne

Súťaž krásneho slova

Štyridsiatka detí a žiakov predviedla svoje recitátorské umenie na 12. ročníku súťaže s názvom Popoludnie básnika rodných Kysúc.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

noc

Vďaka Noci s Andersenom stretli deti v knižnici Katarínu Hudecovú

Noc s Andersenom patrí k najatraktívnejším knižničným podujatiam so zameraním na detského čitateľa. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako 95.000 detí na viac ako 1 600 zaregistrovaných miestach

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

didero

Príbeh lásky

Pán zo Súľova prišiel do Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste. Prišiel v podaní detských hercov z divadelného súboru Didero.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka privítali deti

Takmer 80 detí zo ZŠ Nábrežná sa počas marca vystriedalo v Mestskej knižnici KNM. Dôvody tak hojnej návštevy druhákov boli dva.

Čítať ďalej…