Kultúra

Tanečníci potešili srdce a oko divákov

08.05.2018 napísal dš

tanec

V piatok 20. apríla ponúkla  ZUŠ Kysucké Nové Mesto  už po ôsmykrát divákom v dome kultúry  súťažnú prehliadku pod názvom Scénický tanec 2018. Na pódiu sa vystriedalo mnoho skvelých tanečníkov z Ružomberka, Považskej Bystrice, Žiliny a iných miest. Divákov nadchla vzrušujúca atmosféra plná potlesku, zaujali aj pestré farby, účesy tanečníkov. štýlové kostýmy… Napríklad dievčatá s tancom Molekuly lásky prišli v modrých kombinézach, zaujali aj Piráti z Karibiku  či  Ružový panter.  

A ako prebiehala samotná súťaž? Na javisku sa striedali sólové vystúpenia  so skupinovým tancom v rôznych vekových kategóriách a každá choreografia bola  originálna. Najpočetnejšou  tanečnou skupinou boli  žiaci zo SZUŠ Žilina, pri ich vystúpení dvadsať tanečníkov zaplnilo takmer  celé pódium. Po celý súťažný deň bolo všade cítiť nadšenie  a úprimné povzbudzovanie.

Porotu tvorili skúsení taneční pedagógovia Mgr. art. Juraj Jurík, Ing. Vanda Nováková a p. uč. Daniela Strýčková. Pri vyhodnotení  predseda poroty oslovil súťažiacich i organizátorov. Povzbudil tanečníkov do tanca a povedal, že tanec na javisku musia prežívať, pokiaľ to dovolí choreografia  viac sa usmievať, lebo len tak odovzdajú divákom pozitívnu energiu a nadšenie z tanca.  Nakoniec poďakoval  vedeniu ZUŠ za výbornú organizáciu súťaže a príjemné prostredie a tiež  všetkým účastníkom za výbornú atmosféru. Úplne na záver zazneli tieto slová:  „V tanci nemôžeš byť dobrý alebo zlý. Lebo tanec a hudba vyjadrujú úžasné emócie. Nádherné je, že tancovať môžeme všade, hoc aj vo svojom srdci.“

Tanečníci zo ZUŠ KNM sa umiestnili takto:

1.miesto:   oreografia 5 PM /vek. kategória 12-14 rokov , sólo,  pedag. Zuzana Kubíniová/

3.miesto: choreografia Ružový panter /vek. kategória  9-11 rokov, skupinový tanec, pedag. Miroslava Drndová/

2.miesto: choreografia Slip /vek. kategória  15-18 rokov , skupinový tanec, pedag. Zuzana Kubíniová

Našim žiačkám aj ich pedagógom srdečne gratulujeme!

Poďakovanie patrí aj Mgr. Jurajovi Čierňavovi- riaditeľovi Domu kultúry v KNM, za ústretovosť a  poskytnuté priestory a tanečnému oddelenie pod vedením p. uč. Miroslavy Drndovej za pomoc pri organizácii celej súťaže.

 

Anna Gocoliaková, žiačka ZUŠ KNM

Späť

Najnovšie

22.05.2018 napísal dš

ZAPIS PRVAKO

Čitateľský strom sa zazelenel

ar je zjavná už v celej prírode. Zeleň vidno na každom kroku. Aj v knižnici sa zazelenal strom čitateľov vďaka prváčikom, ktorí si prišli prevziať svoje prvé čitateľské preukazy a zároveň osvedčenie gurmána čitateľského fachu.

Čítať ďalej…

21.05.2018 napísal dš

den matiek

V MŠ na Ulici 9. mája sme oslávili Deň matiek

S najkrajším mesiacom v roku sa spája aj sviatok Dňa matiek, kedy oslavujeme naše mamy, staré mamy a za ich dobrotu, láskavosť, obetavosť im vyjadrujeme vďaku.

Čítať ďalej…

20.05.2018 napísal dš

koncert

Pozvánka na benefičný koncert

Regionálne centrum autistov v Žiline pod záštitou Domu odborov v Žiline Vás pozýva na charitatívny koncert, ktorý sa uskutoční dňa 23. mája 2018 o 18.00 hod. v priestoroch Veľkej scény Domu odborov v Žiline.

Čítať ďalej…

19.05.2018 napísal dš

maliarka

Úspešná maliarka zo ZŠ Rudina

Tak ako každý rok, tak i tento sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina a Základné ľudské právo na život. Túto súťaž organizuje Asociácia za život a rodinu.

Čítať ďalej…

18.05.2018 napísal dš

stavanie

Stavanie mája v CSS Kamence

Posledný aprílový deň už tradične patrí stavaniu májov. V Centre sociálnych služieb Kamence si túto peknú tradíciu pravidelne zachovávame a pripomenuli sme si ju aj v pondelok 30. apríla.

Čítať ďalej…

17.05.2018 napísal dš

omša

Svätá omša na sviatok sv. Filipa a sv. Jakuba

Vo štvrtok 3. mája sa v spoločenskej miestnosti Centra sociálnych služieb Kamence uskutočnila tradičná svätá spoveď a svätá omša. Niesla sa v duchu dvoch apoštolov sv. Filipa a sv. Jakuba.

Čítať ďalej…

15.05.2018 napísal dš

ms

Škôlkári v lese

„Kedy tam už budeme?“ znela najčastejšie otázka detí z MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste, keď sa dňa 27.4.2018 vybrali na turistickú vychádzku, ktorá bola plánovaná v rámci environmentálnej výchovy v apríli – mesiaci lesov.

Čítať ďalej…

14.05.2018 napísal dš

vesmir

Vesmír navštívil našu škôlku

Dňa 18.4. 2018 k nám do škôlky zavítali pracovníčky z Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Pripravili si pre predškolákov z 5., 6. a 1.A triedy zaujímavý program.

Čítať ďalej…

11.05.2018 napísal dš

maj

Stavaním mája sme privítali najkrajší mesiac v roku

Pred príchodom najkrajšieho mesiaca v roku sme v MŠ na Ulici 9.mája v Kysuckom Novom Meste postavili na školskom dvore máj, aby sme na sídlisku Kamence oživili tradície.

Čítať ďalej…

10.05.2018 napísal dš

klub magnus

Hlasujte za Klub Magnus

Projekt mestskej knižnice KNM sa v programe Vy rozhodujete, my pomáhame sa dostal do druhého kola, v ktorom už rozhodujú zákazníci predajní Tesco, teda i vy.

Čítať ďalej…