Kultúra

Súťaž pre jednotlivcov i školy o naj kuchársku knihu

20.04.2016 napísal dš

sutaz

PODMIENKY SÚŤAŽE o NAJ LESNÚ KNIHU

Národné lesnícke centrum v rámci 6. ročníka projektu LES UKRYTÝ V KNIHE vyhlasuje súťaž: vytvorenie knihy RECEPTY Z LESA s najchutnejšími receptami z lesných ingrediencií. Cieľom súťaže je poukázať na význam lesa ako zdroja zdravej výživy a „zásobárne“ potravín pre človeka a zvieratá.

Vytvorená kniha by mala obsahovať originálne recepty na jedlá, nápoje, koláčiky, malé chuťovky zostavené z ingrediencií, ktoré pochádzajú z lesa - lesné plody, lesný med, bylinky, zverina. Súčasťou môžu byť odporučenia na akú príležitosť sú určené, prípadne krátky príbeh, ktorý sa spája s ich prípravou. Fantázii sa medze nekladú ani vo vymyslení originálnych názvov pre jedlá a nápoje, ktorých recepty nám zašlete. Keďže lesné plody sú potravou aj pre samotné zvieratá, kniha môže obsahovať osobité „receptáriky jedál pre lesné zvieratká“.

  • Veľkosť a formát knihy je ľubovoľný, minimálny počet receptov – 3, maximálny počet nie je daný
  • Kniha môže obsahovať ručne kreslené obrázky alebo fotografie z prípravy jedál v knihe, môže byť zviazaná ručne alebo strojovo, jednotlivé listy musia byť neoddeliteľne spojené.
  • Recepty v knihe musia obsahovať: zoznam ingrediencií, postup prípravy, zoznam kuchynského náradia a pomôcok potrebných na prípravu jedál a nápojov, čas potrebný na prípravu vytvorených jedál a nápojov.

POVINNÉ NÁLEŽITOSTI KNIHY: Názov knihy, rok a miesto vydania. Autor (meno, škola, ročník),ilustrátor, fotograf, zdroj informácií

VEKOVÉ KATEGÓRIE

Do súťaže sa môžu zapojiť deti vo veku do 15 rokov, ktoré budú súťažiť v dvoch kategóriách: 1.kategória mladší žiaci od 7 do 10 rokov, 2.kategória starší žiaci od 11 do 15 rokov

TERMÍN UZÁVIERKY SÚŤAŽE: 16. máj 2016 • Knihy receptov, ktoré nebudú spĺňať vyššie uvedené náležitosti po obsahovej a formálnej stránke, NEBUDÚ hodnotené!

Porota bude hodnotiť ORIGINALITU a vlastný vklad do diela.

Porota ocení súťažné knihy v obidvoch kategóriách a najlepší autori budú odmenení vecnými cenami.

Škola, ktorá pošle najväčší počet prác bude odmenená sadou školských pomôcok s environmentálnym zameraním.

Vyhodnotenie kampane bude uverejnené na stránke www.lesnapedagogika.sk dňa 1. júna 2016. Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 17. júna 2016 v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

ADRESA DORUČENIA: Súťažné diela je potrebné zaslať na adresu NLC-ÚLPV Zvolen Sokolská 2, 960 01 Zvolen, heslo: „LES UKRYTÝ V KNIHE“

Späť

Najnovšie

23.02.2018 napísal dš

srdce

Valentínske srdce

Deň svätého Valentína čas lásky nám pripomína. Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladenia, ktoré v nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity.

Čítať ďalej…

21.02.2018 napísal dš

Fašiangy v Budatínskej Lehote

Fašiangy boli a sú charakteristické veselosťou, spevom, spontánnosťou, tancom a maskami.

Čítať ďalej…

19.02.2018 napísal dš

harmonika

Fašiangový čas plný hudby

K tradičný a obľúbeným podujatiam mesiaca február patrí Fašiangová harmonika.

Čítať ďalej…

17.02.2018 napísal dš

koncert

Hodinový koncert v kostole

V nedeľu 11. februára poobede sa rozozvučali priestory mariánskeho kostola hudbou trúbky. Oznamovala začiatok Koncertu zborovej tvorby.

Čítať ďalej…

15.02.2018 napísal dš

kom

Beseda s kominárom

V rámci témy týždňa 5 – 6 ročné deti spoznávali niektoré remeslá a profesie, ktoré sú deťom známe i menej známe.

Čítať ďalej…

14.02.2018 napísal dš

karneval

Rozprávkové bytosti v kulturáku

Králi i princezné, tigre i včielky, kovboji aj víly, všetci sa stretli vo februárovú nedeľu na detskom karnevale. Program uvádzala princezná Laurika a pomáhali jej šiesti šaškovia - študenthi Gymnázia KNM a ZŠ Dolinský potok.

Čítať ďalej…

11.02.2018 napísal dš

ples

Reprezentačný ples mesta oslávil 15. výročie

Kysučania sa prišli zabaviť na 15. ročník Reprezentačného plesu mesta. Vo vstupnej hale domu kultúry všetkých účastníkov plesu privítal primátor mesta Ing. Ján Hartel s manželkou a ľudová muzika bratov Minárikovcov.

Čítať ďalej…

10.02.2018 napísal dš

paranie

V Centre sociálnych služieb Kamence zachovávame slovenské zvyky a tradície

Počas neskorej jesene a dlhých zimných večerov, keď nebolo na poli roboty, ženy trávili čas na návštevách u susediek a párali perie.

Čítať ďalej…

09.02.2018 napísal dš

podujatia

Februárové podujatia

Február je najkratší mesiac v roku a čakajú nás pôstne dni, kultúrne a športové organizácie pripravili na februárové dni množstvo podujatí.

Čítať ďalej…

08.02.2018 napísal dš

fasiang

Fašiangový sprievod mestom Čadca - pozvánka

V utorok, 13. februára 2018 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví folklórna skupina zo Zborova nad Bystricou  tradičnou  „Obchôdzkou s Turoňom“.

Čítať ďalej…